Hlavné mesto chce zlepšiť komplikovanú dopravnú situáciu v Dúbravke

Rekonštrukcia koľajového triangla na nábreží pri zástavke Chatam Sofér v rámci poslednej fázy modernizácie Dúbravsko - Karloveskej radiály v Bratislave, ktorého obnova by mala trvať do začiatku mája 2020. Bratislava, 16. marec 2020.
Foto: archívne, SITA/Jana Birošová

Dopravu v Dúbravke a Karlovej Vsi komplikuje oneskorené dobudovanie električkovej trate.

Bratislava chce zlepšiť komplikovanú dopravnú situáciu v Dúbravke, ktorá súvisí s oneskorením dobudovania Dúbravsko-Karloveskej radiály. Na sociálnej sieti to uviedol primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

Cestovanie pre tisícky obyvateľov Karlovej Vsi a Dúbravky, najmä v rannej a poobedňajšej špičke, je v súčasnosti náročné a nepríjemné,“ pripustil Vallo.

Kompletná výmena električkovej trate v strede dopravnej tepny znamená obmedzenie dvoch pruhov cesty a bez tvrdých dopadov na ostatnú dopravu sa to urobiť nedá. Otvorenie Dúbravsko-Karloveskej radiály sa posunulo z pôvodného septembrového termínu na koniec októbra.

Zmeny pre zlepšenie situácie

Primátor predstavil zmeny, ktoré majú zlepšiť dopravnú situáciu v Karlovej Vsi a Dúbravke, do obdobia dobudovania radiály.

Opätovne otvorili odbočenie pod mostom Lafranconi, a to z ulice Botanická na Mlynskú dolinu, takže už je možné priame odbočenie z Karloveskej v smere od centra na Molecovu.

Aby sme na postihnutých úsekoch zabezpečili aspoň jeden spôsob dopravy, ktorý sa aspoň sčasti zápcham vyhne, od stredy 9. septembra spustíme na niektorých úsekoch na Karloveskej a Molecovej v smere do centra bus pruhy,“ uzavrel primátor.

Dokončenie kritických úsekov

K začiatku školského roka, keď nastáva najväčší nápor na dopravu, sme trvali na tom, aby zhotoviteľ zabezpečil dokončenie niektorých kritických úsekov, aby sme aspoň sčasti odľahčili dopravu,“ vysvetlil Vallo a dodal, že tieto termíny nie sú súčasťou zmluvy a nie je ich možné pod zmluvnou pokutou vyžadovať.

Preto sme požiadali, aby všetky kapacity dodávatelia prioritne orientovali na tieto úseky,“ doplnil. K prvému dňu školského roka otvorili odbočku na Devínsku cestu, odbočenie z Karloveskej na Molecovu sa z však dôvodu zle riešeného odvodnenia križovatky v pôvodnom projekte otvoriť nepodarilo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk