Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Manželské internáty - v súčasnosti najmodernejšie a najdrahšie bývanie v Mlynskej doline. Zrekonštruované boli v roku 2015
Foto: archívne, Ján Šutý
5. októbra 2019 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od Ján Šutý, © BratislavaDen.skuniba.sk Diskusia()

Internáty v Mlynskej doline budú mať nového riaditeľa

Univerzita Komenského v Bratislave (UK) ukončila proces výberového konania na nového riaditeľa Vysokoškolského mesta Ľ. Štúra – Mlyny UK (VMĽŠ) a od 1. novembra 2019 nastúpi nový riaditeľ Ing. Peter Petro.

Do výberového konania na post riaditeľa najväčších internátov na Slovensku sa prihlásilo devätnásť uchádzačov, z toho siedmi spĺňali predpoklady a ich profil korešpondoval s požiadavkami na obsadenie pracovného miesta.

Výberové  konanie  sa konalo  4. septembra 2019 a prítomná komisia odporučila rektorovi UK prijať na miesto riaditeľa Ing. Petra Petra. Súčasťou komisie boli zástupcovia akademickej samosprávy a odborov, vedenia univerzity, ako aj Správnej rady UK, Študentskej rady vysokých škôl SR a mimovládnej organizácie Zastavme korupciu.

Kto je Peter Petro?

Ing. Peter Petro sa celý profesionálny život venuje vedeniu tímov ľudí v oblastiach prevádzky, obchodu, služieb, údržby a investícií. Má skúsenosti so správou majetku, jeho údržbou, plánovaním opráv, investícií, rozvojom a modernizáciou vo verejnom aj privátnom sektore. Naposledy pôsobil ako prevádzkovo-technický námestník vo Fakultnej nemocnici Trnava.

„Zlepšenie kvality ubytovania a služieb internátov jednoznačne patrí medzi kľúčové záujmy nového vedenia univerzity. Očakávam, že nový riaditeľ internátov podnikne rázne kroky k zlepšeniu situácie na internátoch a bude odborne manažovať náročný proces ich rekonštrukcie,“ dodal rektor UK Marek Števček.

Nové vedenie po 16 rokoch

Post riaditeľa VMĽŠ bol uvoľnený od 2. mája, kedy rektor UK odvolal vtedajšieho riaditeľa Roberta Gulu, ktorý viedol internáty v Mlynskej doline 16 rokov. Dôvodom odvolania boli nezrovnalosti v projektovej dokumentácii na rekonštrukciu Výškového bloku B.

Diskusia_vedenie_mlynov_2018.jpg

V súčasnosti je dočasne poverený funkciou riaditeľa VMĽŠ bývalý predseda komisie pre vysokoškolské internáty Róbert Zsembera (vľavo) a dnes už bývalý riaditeľ internátov Robert Gula (v strede) diskutovali spolu so študentami o zlepšení života v Mlynskej doline. Foto: Mladiinfo Slovensko

Vedenie UK sa preto v máji rozhodlo pristúpiť k prerušeniu príprav na vyhlásenie verejného obstarávania na stavebné práce týkajúce sa rekonštrukcie internátu.

V súčasnosti prebieha príprava novej projektovej dokumentácie na kompletnú rekonštrukciu Výškového bloku „B“. Predpoklad začatia stavebných prác je v druhom až treťom štvrťroku 2020.

Výškový blok - Štúrak v Mlynskej doline v pôvodnom stave, pred rekonštrukciou.jpg
Výškový blok – Štúrak v Mlynskej doline v pôvodnom stave, pred rekonštrukciou. Foto: Ján ŠutýFoto: Ján Šutý

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X