Karlova Ves považuje dezinfekciu verejných priestranstiev za plytvanie finančnými zdrojmi

Karlova ves kvetinace adopcia kvety.jpg
Foto: archívne, www.karlovaves.sk

Mestská časť tvrdí, že chemické postreky verejných priestranstiev majú psychologický efekt nie medicínsky.

Bratislavská Karlova Ves považuje dezinfekciu verejných priestranstiev za plytvanie finančnými zdrojmi. V tlačovej správe o tom informoval hovorca mestskej časti Branislav Heldes.

Chemické postreky verejných priestranstiev síce majú priaznivý psychologický vplyv, no z medicínskeho hľadiska je ich efekt na elimináciu šírenia vírusu SARS-CoV-2 nulový. Karlova Ves sa rozhodla, že k postrekom nepristúpi. Dôvodom je podporné stanovisko Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave,“ uviedol hovorca.

Vírus eliminuje slnko

Podľa starostky Karlovej Vsi Dany Čahojovej vírus na verejnom priestranstve eliminuje už aj ultrafialové slnečné žiarenie.

Detské ihriská sú momentálne uzavreté a preto teraz nie je dôvod na ich špeciálnu dezinfekciu,“ doplnila starostka a dodala, že je potrebné dbať na zvýšenú hygienu, nosenie rúšok a rukavíc.

Našou povinnosťou je chrániť najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva, najmä starých a chronicky chorých ľudí. Táto kríza nečakane ohrozuje veľkú časť populácie, ktorej bude tiež potrebné podať pomocnú ruku,“ dodala Čahojová.

Plytvanie financiami

Karlova Ves považuje postreky verejných priestranstiev za plytvanie finančnými zdrojmi, pracovnými silami a považuje ich za populistické a nerozumné.

Naopak, rozhodne nespochybňuje pravidelnú dezinfekciu prostriedkov MHD aj vnútorných spoločných priestorov bytových domov,“ uzavrel hovorca.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk