Križovatka Triblavina a kolektory popri diaľnici sú podľa Freša zásadné, treba nájsť spoločné riešenie

Triblavina, D1
ilustračné: SITA

Navrhované riešenie diaľnice D1 so šiestimi pruhmi a so súbežnými kolektormi po oboch stranách diaľnice sa má zmeniť na diaľnicu s ôsmimi pruhmi bez kolektorov a bez napojenia na miestne komunikácie.

Na včerajšom stretnutí sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo vyjadril, že pokiaľ budú dotknuté samosprávy – BSK, Národná diaľničná spoločnosť a ministerstvo dopravy – spolupracovať, nájdu v prípade diaľničnej križovatky Triblavina spoločné riešenie, ktoré bude prijateľné pre všetky strany. Preto na 13. apríla zvoláva na BSK verejnú odbornú diskusiu všetkých dotknutých strán, ktorá by mala priniesť odpovede ohľadom plánovaných zmien v projektoch diaľnice D1 Bratislava – Trnava, križovatka Triblavina.

Potreba križovatky Triblavina je podľa Freša nespochybniteľná, je však potrebné si ujasniť zmeny, na ktoré občania i samosprávy upozorňujú. Preto budúci týždeň na debatu pozve zástupcov NDS aj ministerstva dopravy. Debata by sa mala týkať tiež riešenia dopravy na starej Seneckej ceste a na ceste medzi Bratislavou, Starým Jurom a Pezinkom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk