Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bella Hummel Moyzes

Bella hummel moyzes 69 sf svarovsky foerster foto a trizuljak w jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Slovenská filharmónia
Slovenský filharmonický zbor
Leoš Svárovský dirigent
Jan Rozehnal zbormajster
Stanislav Masaryk trúbka
Mariana Sajko soprán
Michaela Šebestová mezzosoprán
Juraj Kuchar tenor
Martin Mikuš bas
Ján Levoslav Bella /upr. Ľudovít Rajter
Ján Levoslav Bella
Johann Nepomuk Hummel
Mikuláš Moyzes
Vianoce
Uns ist zum Heil ein Kind geboren, vianočná kantáta
Koncert pre trúbku a orchester Es dur
Missa in d minor

Predvianočný čas spríjemní koncert vystavaný výlučne z tvorby autorov, ktorých život je spätý so Slovenskom. Bratislavský rodák, Johann Nepomuk Hummel, súčasník Mozarta a Haydna komponoval koncert pre trúbku v predvianočnom čase v roku 1803. Novoročnú premiéru, ktorá podčiarkla Hummelov vstup do Esterházyho dvornej kapely, odohral skladateľov priateľ, významný trumpetista a vynálezca klapkovej trúbky Anton Weidinger. „Lebo chlapček sa nám narodil, daný nám je syn, na jeho pleci bude kniežatstvo a bude nazvaný: zázračný Radca, mocný Boh, večný Otec, Knieža pokoja,“ znejú verše z knihy proroka Izaiáša. Vo vianočnej kantáte sa o biblický text opiera Ján Levoslav Bella, skladateľ, ktorého diela sú pre našu domácu hudobnú tvorbu prelomové a častokrát i novátorské. Jeho o tridsať rokov mladší kompozičný kolega Mikuláš Moyzes taktiež nadväzuje na hudobnú reč neskorého romantizmu, no v omši čerpá aj z prvkov slovenského folklóru. Mladý slovenský rodák Stanislav Masaryk zastáva od roku 2020 prestížny post prvého hráča na trúbke v Českej filharmónii. Na koncerte bude účinkovať i kvarteto vokálnych sólistov, ktorých môžete poznať i z úloh v Opere SND či na iných domácich scénach.

Cena: 16, 13 €

Vstupenky

18254

Viac info

http://www.filharmonia.sk/events/event/c2-bella-hummel-moyzes/

júl, 2024

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Žiadne udalosti

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X