Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Grieg Larsson Čekovská Rivier

Koncert bez barier 20200911 foto alexander trizuljak 4217 jpg
Slovenský komorný orchester
Ewald Danel
umelecký vedúci
Ladislav Fančovič altový saxofón
Ľubomír Kamenský 
trúbka
Edward Hagerup Grieg
Lars-Erik Larsson
Ľubica Čekovská 

Jean Rivier
Suita z Holbergových čias, op. 40
Malá serenáda pre sláčikový orchester, op. 12
Theatre Suite (premiéra)
Koncert pre altový saxofón, trúbku a sláčikový orchester

Bezbariérový vstup do Stĺpovej siene je zabezpečený zo služobného vchodu SF – Medená ul. č. 3

Suity i serenády sú obľúbenými hudobnými formami barokových a klasicistických majstrov. Do dávnych barokových čias sa koncom 19. storočia vnoril aj Edward Grieg v jeho pôvabnej suite na počesť nórsko-dánskeho dramatika Ludviga Holberga, rivala slávneho Moliéra. Švédsky skladateľ Lars-Erik Larsson rešpektoval tradíciu 19. storočia, jeho hudba je neoromatická s osobitou harmonizáciou a melodickým frázovaním, čím je ľahko rozoznateľná. Moderný náhľad na problematiku suitovej formy bude v sebe s veľkou pravdepodobnosťou ukrývať Theatre Suite, nové dielo Ľubice Čekovskej. Francúzsky šarm neoklasickej školy má Koncert pedagóga Parížskeho konzervatória Jean Riviera. Altový saxofón a trúbka nie sú zvyčajnou kombináciou koncertných nástrojov. Vitálnych, rytmicky členitých i melodicky pôvabných partov sa zhostia poprední slovenskí umelci, ktorým je blízka klasika i džez. Po boku vedúceho a zakladateľa swingového orchestra Fats Jazz Band, multiinštrumentalistu Ladislava Fančoviča, sa predstaví prvý trubkár orchestra Slovenská filharmónia Ľubomír Kamenský.

Cena: 16 €

Vstupenky

https://svk-websale.colosseum.eu/sf/standard/Hall/Index/18279/2HjriCnsFYE_rov__xcodex_AGA1gFbU4wjAOqeJqhaBz1dLytqDo6aTrvQD6Q__?

Viac info

http://www.filharmonia.sk/events/event/sko5-grieg-larsson-cekovska-rivier/

júl, 2024

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Žiadne udalosti

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X