Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

ZRUŠENÉ Liadov Prokofiev Čajkovskij

Kodaly bartok mendelssohn ralf weikert png
Slovenská filharmónia
Ralf Weikert dirigent
Anatolij Liadov
Sergej Prokofiev
Piotr Iľjič Čajkovskij
Začarované jazero, symfonická báseň, op. 62
Rómeo a Júlia, výber z orchestrálnych suít z baletu
Symfónia č. 1 g mol Zimné sny, op. 13

Silnou stránkou ruských skladateľov bola rozprávka. Anatolij Liadov sa preslávil najmä svojimi symfonickými fantáziami Začarované jazero, Baba Jaga a Kikimora. Balet Sergeja Prokofieva Romeo a Júlia je prvým výrazným opusom ruského autora naznačujúcim odklon od experimentu k lyrike a poetizmu. Niektoré scény však preferujú razantnejší zvukový ideál. Piotr Iľjič Čajkovskij sa už ako poslucháč konzervatória rozhodol vykročiť na cestu symfonika. Prvá symfónia mu nezvyčajne prirástla k srdcu; sám sa vyjadril, že je jedným z vrcholov jeho tvorby.
Rakúšan Ralf Weikert počas svojej bohatej kariéry viedol orchestre ako Berlínski filharmonici či Viedenskí filharmonici. Spolupracoval s prestížnymi opernými domami ako Metropolitná opera, Viedenská štátna opera alebo Operný dom Zürich.

Viac info

http://www.filharmonia.sk/events/event/a4-lyadov-prokofiev-tchaikovsky/

júl, 2024

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Žiadne udalosti

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X