Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Moniuszko Lalo Fauré

Moniuszko lalo faure c3 miroslav ambros husle jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Slovenská filharmónia
Jacek Rogala dirigent
Miroslav Ambroš husle
Stanislaw Moniuszko
Édouard Lalo
Paria, predohra k opere
Španielska symfónia pre husle a orchester d mol, op. 21
Gabriel Fauré
Peléas a Mélisanda, suita, op. 80
Masques et Bergamasques, suita, op. 112

Stanisław Moniuszko je považovaný za zakladateľskú osobnosť poľskej národnej opery. Paria, jeho posledné dielo, z hudobného hľadiska nadväzuje na štýl veľkej francúzskej opery a talianskych opier. Orientálny exotismus zdieľa napr. s Meyerbeerovou Afričankou alebo s Bizetovými Lovcami perál, ktoré vznikli v rovnakej dobe. Predohra k opere je považovaná za skladateľovo najlepšie orchestrálne dielo. Edouard Lalo je preslávený tromi kľúčovými kompozíciami: Symfóniou g mol, Violončelovým koncertom d mol a najmä Španielskou symfóniou pre husle a orchester na írečité ibérske motívy. Skladba spontánne iniciovala vznik Husľového koncertu Piotra Iľjiča Čajkovského. Gabriel Fauré je v našom prostredí stále neprávom obchádzaným autorom. Jeho klavírne diela, ale aj diela pre orchester sú v mnohom mimoriadne progresívne a priamo anticipujú poetiku Claudea Debussyho.

Cena: 13, 10€

Vstupenky

https://www.navstevnik.sk/vyber-vstupeniek?eventId=1026991

Viac info

http://www.filharmonia.sk/events/event/moniuszko-lalo-faure-c3/

júl, 2024

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Žiadne udalosti

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X