Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

ZRUŠENÉ Mozart Mahler

Mozart mahler slovenska filharmonia emmanuel villaume dirigent roman mesina fagot foto jan lukas 6 jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Slovenská filharmónia
Emmanuel Villaume dirigent
Wolfgang Amadeus Mozart
Gustav Mahler
Symfónia č. 29 A dur, KV 201
Symfónia č. 5

Hudba zachytáva duchovný svet človeka v jeho komplexnosti. Na jednej strane prezentuje rýdzi optimizmus a vnútornú harmóniu; na druhej strane podáva informácie o tragike života. Wolfgang Amadeus Mozart v drvivom percente svojich diel, vrátane Symfónie A dur, inklinoval k pozitívnosti života a tvorby. Gustav Mahler hľadal v kolosálnych symfóniách únik z bôľnej reality. Piatu symfóniu uvádza do života smútočný pochod; zúfalá vízia ničoty smerujúcej len k ilúzii lásky a krásy.
Emmanuel Villaume, niekdajší šéfdirigent Slovenskej filharmónie a aktuálny šéfdirigent Opery Dallas, má množstvo medzinárodných skúseností. Spolupracuje s opernými domami ako Metropolitná opera či Royal Opera House a s umelcami ako Anna Netrebko či Benjamin Bernheim.

Viac info

http://www.filharmonia.sk/events/event/a3-mozart-mahler/

január, 2021

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Žiadne udalosti

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X