Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Silvestrovský koncert

Silvestrovsky koncert 006 r stur foto a trizuljak w jpg
Slovenská filharmónia
Rastislav Štúr 
dirigent
Ladislav Fančovič klavír
Martina Masaryková soprán
Ľudovít Ludha tenor
Leonard Bernstein Tri tanečné epizódy z filmu On the Town
Glitter and Be Gay, ária Cunegonde z operety Candide
Maria, pieseň Tonyho z muzikálu West Side Story
George Gershwin
Frederick Loewe
Andrew Lloyd Webber
Rapsódia v modrom
My Fair Lady, suita z muzikálu
Fantóm opery, suita z muzikálu

Posledné i prvé dni v roku by mali byť naplnené radostnou atmosférou. Docieliť sa to snáď podarí vďaka kombinácii významných diel britskej a americkej hudobnej scény. Rapsódia v modrom Georga Gerschwina, ktorá nikdy nestráca na svojej popularite, rozihraná suita z úsmevného muzikálu My Fair Lady Fredericka Loeweho, či mocná hudba z filmu a operety od Leonarda Bernsteina, to všetko sú hudobné skvosty tvorby 20. storočia. Večer vyvrcholí suitou z opery Brita Andrewa Lloyda Webbera. Fantóm opery, dielo ktoré sa dočkalo mnohých uvedení v operných domoch a v roku 2004 i sfilmovania bolo po niekoľko desaťročí finančne najvýnosnejším predstavením na Broadwayi. Klasický, ale i jazzový hudobník Ladislav Fančovič je asi tou najlepšou domácou voľbou na naštudovanie partu Rapsódie v modrom. Posledné a prvé koncertné sekundy roku budú patriť taktovke dirigenta Rastislava Štúra.

Cena: 35, 30€

Vstupenky

https://www.navstevnik.sk/vyber-vstupeniek?eventId=1036198

Viac info

http://www.filharmonia.sk/events/event/m10-sf-silvester-2022/

júl, 2024

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Žiadne udalosti

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X