Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

KONCERTY sa nekonajú do odvolania. Veľkonočný koncert – Solamente naturali

Velkonocny koncert solamente naturali 04 solamente naturali 05 jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu

Vážení návštevníci,
v súvislosti s prevenciou voči šíreniu koronavírusu a na základe vyhlásenia vlády Slovenskej republiky o mimoriadnej situácii sa všetky koncerty Slovenskej filharmónie v nadchádzajúcom období nekonajú do odvolania.

Solamente naturali
Miloš Valent
umelecký vedúci
Matúš Šimko tenor
Matúš  Trávniček bas
Lamentatio
Johann Sebastian Bach Canzona d mol, BWV 588
Johann David Heinichen
Lamentatio II , SeiH. 72 pre bas a orchester (z cyklu 3 Lamentationes Jeremiae in coena Domini)
Jan Dismas Zelenka Sonáta pre 2 hoboje a basso continuo č. 1 F dur, ZWV 181 (výber)Lamentatio pro Die Jovis Sancto I, ZWV 53:3 pre tenor a orchester (3. Lamentatio z cyklu 6 Lamentationes pro hebdomada sancta)
Johann David Heinichen
Triová sonáta pre hoboj, husle a basso continuo c mol, SeiH. 258 (výber)
Jan Dismas Zelenka Lamentatio pro Die Mercurii Sancto I, ZWV 53:1 pre bas a orchester (1. Lamentatio z cyklu 6 Lamentationes pro hebdomada sancta)
Johann Sebastian Bach Sonata – Adagio z kantáty Himmelskönig, sei willkommen, BWV 182
Johann David Heinichen Lamentatio I, SeiH. 71 pre tenor a orchester (z cyklu 3 Lamentationes Jeremiae in coena Domini)

Lamentácia je jedným z preferovaných útvarov v oblasti hudobnej komunikácie. Schopnosť hudby aktivovať skrytú duchovnú energiu smútku a náreku vedie človeka k spontánnej hudobnej reakcii na závažnejšie udalosti. V prípade „veľkého umenia“ ide jednak o priame anotácie (Lamentácie Jana Dismasa Zelenku) alebo o prenesený emočný obsah hudobného diela (mimoriadne afektívne diela Johanna Sebastiana Bacha a dnes takmer zabudnutého Johanna Davida Heinichena).
Solamente Naturali patrí k etablovaným súborom starej hudby doma aj v zahraničí. Spolupracoval s umelcami ako Andrew Parrot alebo Marek Štryncl. Huslista Miloš Valent je zakladateľom a umeleckým vedúcim súboru od roku 1995. Okrem starej hudby sa venuje aj rôznym medzižánrovým projektom.

Viac info

http://www.filharmonia.sk/events/event/sh2-solamente-naturali/

júl, 2020

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Žiadne udalosti

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X