Mobilné odberové miesto pri Poliklinike Karlova Ves je opäť v prevádzke

Mobilne odberove miesto karlova ves poliklinika bsk.jpg
Foto: archívne, bratislavskykraj.sk

Prevádzku pracoviska bude hradiť samosprávny kraj ako službu vo verejnom záujme.

Mobilné odberové miesto (MOM) na testovanie COVID-19 pri bratislavskej Poliklinike Karlova Ves je opäť v prevádzke. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman.

Od pondelka 22. februára opäť funguje MOM pri Poliklinike Karlova Ves. Po tom, ako Ministerstvo zdravotníctva SR nepredĺžilo zmluvu župnej poliklinike, hľadal BSK možnosti, ako situáciu vyriešiť,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že prevádzku pracoviska bude nakoniec kompletne hradiť BSK ako službu vo verejnom záujme.

Pracovisko od začiatku fungovalo od pondelka do piatka. Avšak ministerstvo trvalo na tom, že testovať sa musí minimálne jeden deň cez víkend, čo z personálnych dôvodov nebola poliklinika schopná zabezpečiť. Preto sme hľadali riešenie, ako zachovať testovanie aspoň päť dní v týždni, namiesto nula,” vysvetlil predseda BSK Juraj Droba.

Pri ukončení činnosti sme vnímali veľkú nevôľu ľudí s touto situáciou. Preto sme vynaložili maximálne úsilie nájsť cestu z tohto bludiska požiadaviek a podmienok,“ dodala riaditeľka Polikliniky Karlova ves Silvia Némethová.

Odberové miesto bude pracovať od pondelka do piatka, bez objednávania. Slúžiť bude pre personál aj pre verejnosť. Pre verejnosť bude k dispozícii od 11.00, pričom posledný odber bude o 17.30 hod.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk