Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
fontána, Ružinov
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA Park Andreja Hlinku - Závojová fontána.
13. novembra 2017 Zaujímavosti od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk Diskusia()

Park Andreja Hlinku – aké MHD tam chodí a aký program tam nájdete

Bratislavský mestský park – Park Andreja Hlinku bol vybudovaný v 70. rokoch a vtedy niesol meno Park Karola Šmidkeho. Park Andreja Hlinku v Bratislave sa nachádza v mestskej časti Ružinov na sídlisku Trávniky. Lemuje ho Ľanová ulica, ktorá je známa aj svojou ocenenou bytovou architektúrou. 

Park Andreja Hlinku v Bratislave

Park Andreja Hlinku (Bratislava-Ružinov), je zaujímavý svojim tvarom. Má tvar dlhého obdĺžnikového pásu, ktorý je vsadený medzi Ružinovskú a Ľanovú ulicu. Navrhol ho architekt Ferdinand Milučký. Epicentrom Parku Andreja Hlinku je masívna Závojová fontána, ktorú navrhol Ferdinand Milučký a Jozef Vachálek. Dominantná fontána v Parku Andreja Hlinku má dve ramená, ktoré s padajúcou vodou vytvárajú dojem závoja.

Okolie a príroda v Parku Andreja Hlinku.
Park Andreja Hlinku je plný zaujímavých rekreačných posedení.www.google.sk

Svoju krásu ukazuje hlavne večer, keďže je oživená romantickým a príjemným osvetlením. Fontána je znížená oproti rovnej ploche parku. Vedú k nej stupienky a jej areál je doplnený o okrúhly ostrovček, ktorý slúži ako pódium počas kultúrnych podujatí. V parku sú vybudované originálne betónové steny a oblúky, ktoré vytvárajú tiché zátišia na sedenie a oddych. Bratislavský Park Andreja Hlinku je doplnený aj o Vejárovú fontánu na západnej časti.

Mestský Park Andreja Hlinku je plný zaujímavých posedení, nových chodníkov aj múrikov. Upravené bolo aj prírodné prostredie, ktoré prešlo obnovou, výsadbou a ošetrením zelene. Pribudli odpadkové koše, fontány s pitnou vodou i nové osvetlenie. Dnes je park opäť obľúbeným miestom na relax, ale aj kultúrnym strediskom.

V rámci kultúrneho leta vystúpil pri ružinovskej fontáne aj v roku 2015. Foto: ruzinov.sk
Závojová fontána v Parku Andreja Hlinku.ruzinov.sk

Park Andreja Hlinku – program

Keďže sa pomaly z nádherného parku vytrácal život, mestská časť Ružinov, spolu s rôznymi firmami, sa rozhodla vrátiť mu dych a park si prešiel niekoľkými rekonštrukciami a zmenami. Počas podujatia Ružinovská promenáda bol Park Andreja Hlinku znovu predstavený a otvorený. V parku sa konajú zaujímavé podujatia a akcie. Park Andreja Hlinku ponúka pravidelne pestrý program pre svojich návštevníkov.

Pravidelne sa tu konajú kultúrne podujatia, koncerty aj divadelné predstavenia. V bratislavskom Ružinove, v Parku Andreja Hlinku, sa každoročne koná akcia Pivný festival. Park Andreja Hlinku a pivo, túto kombináciu si mnohí Bratislavčania i turisti každý rok veľmi radi vychutnajú. Podujatie sa pýši vysokou návštevnosťou a pozitívnymi ohlasmi.

Park Andreja Hlinku – mapa

Park Andreja Hlinku v Bratislave sa nachádza v mestskej časti Ružinov. Na jednej strane parku sa nachádza Ružinovská cesta, na druhej strane Ľanová ulica. V blízkosti sa nachádza aj Dom kultúry Ružinov, Univerzitná nemocnica, lekáreň, poliklinika a mnoho reštauračných zariadení.

Park andreja hlinku mapa.jpg
Park Andreja Hlinku – mapa.
Park Andreja Hlinku - google maps, satelitná snímka.
Park Andreja Hlinku Bratislava – mapa, satelitná snímka.Park Andreja Hlinku - Mapa, Bratislava, satelitná snímka.

Park Andreja Hlinku – MHD

Do obľúbeného parku sa dostanete jednoducho a rýchlo. Zastávka MHD a Park Andreja Hlinku sa nachádza veľmi blízko. Vystúpite na Ružinovskej ulici na zastávke Tomášikova. MHD je odtiaľ i tam ľahko dostupná a do parku chodí aj pravidelná autobusová linka.

Pravidelné spoje, ktorými sa dostanete do Parku Andreja Hlinku:

  • Linka číslo 8 – električka z Námestia SNP na zastávku Tomášikova.
  • Linka číslo 9 – električka z Karlovej Vsi na zastávku Tomášikova.
  • Linka číslo 50 – autobus z Polus City Center na zastávku Tomášikova.
Park andreja hlinku mhd.jpg
Park Andreja Hlinku – zastávka MHD.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X