Prejdite si s nami historické zákutia Bratislavy a objavte jej pôvab inými očami

Kolaz stara bratislava 1 1.jpg
Foto: Stará Bratislava na fotografiách a obrazoch - koláž BratislavaDen.sk

Zábery z mesta spred niekoľkých desiatok rokov sú priam fascinujúce. Niektoré z nich sú pre vás isto známe, iné možno prekvapia. Pozrite si ich s nami. Staré fotografie prezrádzajú občas viac, ako by sme povedali. Vidíte aj za týmito napríklad seba pred polstoročím alebo vám ukazujú tempo života v minulosti?

Spoznávate Au Café? Známy podnik sa od roku 1827 nachádzal na pravej strane Dunaja a bol dlhé roky veľmi obľúbeným a vychyteným podnikom v meste. Kto z vás tam chodil na nedeľnú kávičku a koláčik? Budova bola v roku 1966 zbúraná pre jej zlý a schátraný stav. V roku 2003 však bola znovuotvorená nová postavená budova.

Au café
https://www.facebook.com/StaraBratislavaNaFotografiach

Františkánske námestie by ste mali poznať už len preto, lebo tam stojí Františkánsky kostol a kláštor, ktorý postavili v 13. storočí. Ako vidieť na pohľadnici,  vždy to bol aj príjemný priestor na prechádzky.

Františkánske námestie
https://www.facebook.com/StaraBratislavaNaFotografiach

Michalská ulica, voľakedajšie korzo, bývala, teda aspoň v nedeľu, preplnená zaľúbenými párikmi, mladými či starými. Radili ste sa k nim?

Michalská ulica, korzo
https://www.facebook.com/StaraBratislavaNaFotografiach

Prezidentský alebo Grasalkovičov palác bol pred dávnymi časmi obklopený zeleňou. Hodžovo námestie dnes už vyzerá trochu inak. Grasalkovičov palác vyrástol v meste v roku 1760 a pôvodne sa nachádzal na otvorenom priestranstve pred bývalým opevneným mestom.

Grasalkovičov palác, Hodžovo námestie
https://www.facebook.com/StaraBratislavaNaFotografiach

Jedno z najznámejších bratislavských námestí ste určite spoznali na prvý pohľad. Primaciálne námestie je dnes ohraničené tromi významnými budovami – Starou radnicou, Primaciálnym palácom a budovou Magistrátu mesta Bratislava. Viete, ktorý rok to asi môže byť?

Primaciálne námestie
https://www.facebook.com/StaraBratislavaNaFotografiach

Páčia sa vám Krásy Bratislavy? Lajknite nás na facebooku:

BratislavaDen

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk