Pri tragickej nehode zomrela herečka Táňa Hrivnáková, v meste si pripomenuli obete

Policia obete zochova.jpg
Foto: KR PZ Bratislava

V meste sa tiež konal sviečkový pochod za obete hroznej nehody.

Vo veku 74 rokov prišla pri tragickej dopravnej nehode o život herečka Táňa Hrivnáková. Informoval o tom portál netky.sk. Hrala vo filmoch ako Adam Šangala či Zlatá runa.

Diváci si ju tiež môžu pamätať z relácie MA-TEL-KO, kde obľúbenú postavičku Drobčeka sprevádzala na objavných cestách. Venovala sa tiež pedagogickej činnosti na bratislavskom Konzervatóriu, kde vyučovala javiskovú reč a hereckú tvorbu.

RTVS so zármutkom prijala správu o úmrtí herečky Táne Hrivnákovej. Jej osobnosť si pripomenie v stredu 5. októbra o 10:20 na Dvojke v rozprávke Zlatá runa, v ktorej stvárnila hlavnú úlohu. Informoval o tom Stanislav Čačko zo sekcie komunikácie RTVS.

V meste sa tiež konal sviečkový pochod za obete strašnej nehody na Zochovej. Obete si pripomenuli na viacerých miestach. Študenti si svojich kamarátov a spolužiakov, spolu s ostatnými obeťami uctili v areáli internátov v Mlynskej doline.

Uskutočnil sa aj pochod spred Úradu vlády k miestu nehody na zastávke Zochova, kde prítomní zapálili sviečky. Pochod organizovali Znepokojené matky a Cyklokoalícia.

Študenti Vysokej školy múzických umení tiež na poctu obetiam usporiadajú koncert Študenti študentom. Uskutoční sa vo štvrtok 6. októbra 2022 o 19.00 hod. pred budovou Vysokej školy múzických umení v Bratislave, na Zochovej ulici 1.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk