Pripravovaný zámer cyklotrasy z Vajnôr na Zlaté piesky sa posunul do ďalšej etapy

Cyklotrasa bicyklovanie pixabay.jpg
Foto: ilustračné, pixabay.com

Starostovia Vajnôr a Ivanky pri Dunaji rokovali o zámere cyklotrasy so zástupcami NDS a ministerstva dopravy.

Pripravovaný zámer cyklotrasy z Vajnôr na Zlaté piesky sa posunul do ďalšej etapy. Ako na sociálnej sieti informoval starosta mestskej časti Michal Vlček, zámere budúcej cyklotrasy spolu so starostom Ivanky pri Dunaji Vladimírom Letenayom rokovali so zástupcami Národnej diaľničnej spoločnosti a ministerstva dopravy.

Z Vajnôr sa po cyklotrasách pohodlne a bezpečne dostanete už na mnohé smery, no prepojenie na Zlaté piesky nám stále veľmi chýba. Obzvlášť tým, že je to konečná zastávka električiek,“ poznamenal Vlček.

Stretnutia sa zúčastnili aj experti na cyklodopravu, národný cyklokordinátor Peter Klučka a cyklokoordinátori za Bratislavský kraj a hlavné mesto. „Rokovanie bolo ďalšou etapou pripravovaného zámeru a hovorili sme o konkrétnych variantoch budúceho trasovania cyklotrasy z Ivanky pri Dunaji a Vajnôr po Zlaté piesky,“ priblížil Vlček.

Ako dodal, považuje za potrebné vyriešiť dokončenie súčasnej cyklotrasy z nadjazdu a rovnako trasovanie od vlakovej stanice cez Vajnorské jazerá prepojením na Zlaté piesky.

Prezentoval som zúčastneným náš koncept integrovaného parkoviska pri železničnej stanici, ktorý otvára pre dopravný prepojovací bod vrátane cyklotrasy dobrý predpoklad, a to vrátane bezpečného prechodu cyklistov cez resp. ponad koľajisko,“ doplnil.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk