Slováci chcú pre vinníka nehody na Zochovej Dušana Dědečka doživotie, spisujú petíciu

nehoda na Zochovej, Dušan Dedeček
Foto: Facebook/ Polícia Slovenskej republiky - koláž Bratislavadeň

Dušanovi Dědečkovi v prípade preukázania viny hrozí väzenie na 20 až 25 rokov alebo doživotie.

Za volant si už sadlo veľa šoférov pod vplyvom alkoholu, no jazda opitého Dušana Dědečka v nedeľu 2. októbra večer skončila mimoriadne tragicky. Na MHD zastávke Zochova vyhasli životy piatich mladých ľudí.

Uplynulý týždeň Dědečka prepustili a je stíhaný na slobode. Generálny sekretár Deaflympijského výboru Slovenska, ktorému namerali v krvi 1,69 promile, prehovoril aj na verejnosti. Priznal, že v osudný deň ho navštívila rodina, vypil asi dva rumy a do práce išiel len preto, lebo musel odomknúť kanceláriu.

Mnohí Slováci sa však stále nedokážu vyrovnať s tým, že Dědečka prepustili. V prípade preukázania viny mu hrozí väzenie na 20 až 25 rokov alebo doživotie.

Na internete sa objavila online petícia, ktorá požaduje pre Dědečka doživotie bez možnosti podmienečného prepustenia. Podpisy sa zbierajú z každého kúta Slovenska a momentálne ich je už viac ako 31-tisíc.

Pani Vanesa napísala, že vodič auta smrti jej zobral jednu z najbližších kamarátok a piatim mladým ľuďom život, ktorí ho mali ešte len pred sebou. Pani Veronika študuje na vysokej škole a dotklo sa jej to, pretože si nevie predstaviť, žeby sa jej alebo kamarátom stala podobná tragédia. „Tento čin by nemal byť odpustený. Nech dostane to, čo si zaslúži,“ myslí si pani Karolína.

Aký je váš názor na trest pre Dušana Dědečka?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk