Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bratislava zhora kolaz titulka.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Stará Bratislava na fotografiách a obrazoch - koláž BratislavaDen.sk

Spomienky na starú Bratislavu: Pozrite si s nami zábery na niekdajšie ulice a uličky zhora

Tieto zábery zachytávajú niekdajší vzhľad mesta zo vtáčej perspektívy. Ulice a uličky, ktoré sa v meste už nemusia nachádzať. Spoznávate niektoré z nich?

Vpravo dole sa nachádza časť Židovskej ulice a vľavo na fotografií je mestská štvrť Palisády. V strede je gymnázium, ktoré bolo nahradené budovami Najvyššieho súdu a Ministerstva spravodlivosti. Predtým sa v gymnáziu nachádzala Sedria, stoličný súd.

Bratislava zhora 1.jpg
Foto: business.facebook.com

Tento záber vznikol približne v roku 1969. Hrad je už opravený a stojí ešte aj podhradie. To zmizlo pre výstavbu Mosta SNP. Budova na kopci je na spojnici rohu hotela Devín a veže Dómu, čo by mohol byť Archív na Drotárskej. Budovy kúsok napravo budú paneláky na kopci nad obratiskom trolejbusu na Búdkovej.

Bratislava zhora 2.jpg
Foto: business.facebook.com

Mikulášska a Židovská ulica v Podhradí vyzerali takto. Fotograf ich zachytil z veže Dómu sv. Martina. Z Mikulášskej zostal už iba kostolík.

Bratislava zhora 3.jpg
Foto: business.facebook.com

Letecký záber na okolie Blumentálu približne z konca 30. rokov minulého storočia. Na Vazovovej, ešte nie je postavená základná škola, no STU už stojí. Pôvodne šlo o budovu Učňovských pokračovacích škôl, neskôr Školy umeleckých remesiel. Bola otvorená v roku 1930.

Bratislava zhora 4.jpg
Foto: imhd.sk, business.facebook.com

Pohľad z hradného vrchu na dominantu Starého Mesta – Dóm sv. Martina a jeho okolie začiatkom 20. storočia.

Bratislava zhora 5.jpg
Foto: business.facebook.com

Ako bonu tu máme jedno podujatie zhora. Fotografia vznikla okolo roku 1919 a ide o Hviezdoslavovo námestie pred Slovenským národným divadlom.

Bratislava zhora 6.jpg
Foto: business.facebook.com

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X