Sprejazdnili prvú časť obchvatu Malokarpatska, cestu medzi Triblavinou a Chorvátskym Grobom

Obchvat obci malokarpatska cesta medzi dialnicna krizovatka triblavina obec chorvatsky grob.jpg

Sprejazdnený úsek má dĺžku 1,7 kilometra a ide o prvú zo šiestich častí takzvaného obchvatu Podkarpatia.

V pondelok 24. októbra o 7.00 pre motoristov otvorili časť obchvatu obcí Malokarpatska – cestu medzi diaľničnou križovatkou Triblavina a obcou Chorvátsky Grob v okrese Senec.

Ako na otvorení informoval predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba spolu s ministrom dopravy Andrejom Doležalom, sprejazdnený úsek má dĺžku 1,7 kilometra a ide o prvú zo šiestich častí takzvaného obchvatu Podkarpatia. Pre vodičov prinesie úsporu času a obyvateľov odbremení od tranzitnej dopravy predovšetkým v Chorvátskom Grobe, Slovenskom Grobe a Vajnoroch.

Podľa Drobu bol v procese prípravy stavby najnáročnejší a najprácnejší výkup pozemkov, keďže museli rokovať s viac ako 400 individuálnymi vlastníkmi. Nasledoval proces územného rozhodnutia a stavebné povolenie.

Keď sme už mali stavebné povolenie, naši cestári išli veľmi rýchlo a za 13 mesiacov sme tento úsek cesty postavili,“ priblížil predseda BSK. Ako dodal, obchvat bude ďalej pokračovať na Grinavu, popod Svätý Jur a Pezinok a ďalej na Modru až Dubovú. Samosprávny kraj má už spracovanú dokumentáciu pre územné rozhodnutie na ďalšiu etapu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk