Stará Bratislava nám ešte vždy má čo povedať, objavujte s nami niekdajšie zákutia mesta

Kolaz stara bratislava.jpg
Foto: Stará Bratislava na fotografiách a obrazoch - koláž BratislavaDen.sk

Ulice a uličky mesta sa rokmi menia. Praví Bratislavčania si ich buď pamätajú, alebo ich minimálne z fotografií poznajú. Uhádnete, ktoré sa kde dodnes nachádzajú či už na ich mieste stojí niečo iné?

Nádherná pohľadnica – akvarel z Bratislavy. Viete, odkiaľ presne to bolo maľované? Pohľadnica zachytáva ešte zrúcaninu Bratislavského hradu. Ten prešiel obnovou v 50. rokoch uplynulého storočia. S prácami sa začalo v roku 1953. Ruinou sa stal v roku 1811, kedy vyhorel a odvtedy len chátral a dokonca sa zvažovalo aj jeho odstránenie.

hrad
https://www.facebook.com/StaraBratislavaNaFotografiach?ref=hl

Začiatkom 20. storočia bolo Hviezdoslavovo námestie o čosi inakšie. Bola tu hlavne zeleň, ktorá okolie tak nejak zútulňovala. Pohľad fotografa sa zameriava na pôvodné budovy. Tie sú dnes nahradené novými, socialistickejšími. Dnešný vzhľad námestie má od veľkej rekonštrukcie z konca uplynulého storočia.

SND, Hviezdoslavovo námestie
https://www.facebook.com/StaraBratislavaNaFotografiach?ref=hl

Michalská ulica má stále svoje čaro, pôsobí ako z iného sveta a keď sa na chvíľu zastavíte a porozhliadnete, môžete ju vidieť ako pred rokmi. Túto nádheru sa podarilo namaľovať niekedy na prelome 20. a 30. rokov.

Michalská ulica
https://www.facebook.com/StaraBratislavaNaFotografiach?ref=hl

Kerametal, ktorý dodnes na mieste stojí a ide o exportnú i importnú spoločnosť. Pred ním stojí Kultúrny dom Ružinov, vpravo Obchodný dom a Hotel Bratislava. Zaujímavá fotografia so zvláštnym nadhľadom, čo poviete?

Ružinova
https://www.facebook.com/StaraBratislavaNaFotografiach, Andrey Sturdik

Panelový spôsob stavby na Šustekovej ulici. Niekedy človek nevedel, či búrajú alebo stavajú. Občas sa veru aj stalo, že vystavali niekoľko poschodí, no vzápätí museli pár poschodí zbúrať, lebo niekde nastala chyba. Dodnes sú niektoré z týchto panelákov tak trochu krivé a šikmé.

Šustekova ulica
https://www.facebook.com/StaraBratislavaNaFotografiach

Páčia sa vám Krásy Bratislavy? Lajknite nás na facebooku:

BratislavaDen

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk