Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: gettyimages, www.facebook.com www.facebook.com

Vybrané obchodné reťazce dočasne skracujú otváracie hodiny, výnimkou je predajňa v AVION Shopping Parku

Upravené otváracie hodiny pre predajne naprieč Slovenskom začínajú platiť od 23. marca a platiť budú až do odvolania.

Obchodné reťazce Tesco a Kaufland dočasne pre šíriaci sa koronavírus plošne skracujú otváracie hodiny. Upravené otváracie hodiny pre jednotlivé predajne naprieč Slovenskom začínajú platiť od pondelka 23. marca a platiť budú až do odvolania. Agentúru SITA o tom informovali hovorcovia spoločností.

Kaufland sa rozhodol pristúpiť k dočasnému skráteniu otváracích hodín všetkých predajní na celom Slovensku. Od pondelka do soboty tak po novom budú predajne otvorené od 7.00 do 20.00. Nedeľná prevádzka od 8.00 do 20.00 zostáva nezmenená.

Výnimkou bude len predajňa v bratislavskom AVION Shopping Parku, pre ktorú platia zmenené otváracie hodiny už od štvrtka 19. marca 2020. Počas celého týždňa je prevádzka otvorená od 8.00 do 19.00 hod.

Plynulý chod predajní

Pre tento krok sme sa rozhodli z dôvodu zabezpečenia plynulého chodu našich predajní. Veľmi si vážime prácu našich pracovníkov v predajniach, preto chceme zdôrazniť, že skrátenie otváracích hodín nebude mať žiaden vplyv na dohodnuté zmluvné podmienky zamestnancov. Naším cieľom zostáva byť k dispozícii našim zákazníkom,“ vyjadrila sa hovorkyňa spoločnosti Kauflad Lucia Langová.

Reťazec Kaufland zároveň minulý týždeň oznámil zavedenie nákupných hodín pre seniorov. „Kvôli ochrane tej najohrozenejšej skupiny zákazníkov sú každý deň medzi 13.00 a 14.30 naše predajne určené hlavne pre nich. Práve v tomto čase totiž býva v našich predajniach menej zákazníkov, a tak vieme lepšie zabezpečiť dodržiavanie tohto opatrenia. Zároveň však prosíme zákazníkov, aby boli ohľaduplní a naplánovali si svoje nákupy na iný čas,“ dodala Lucia Langová.

Dočasné otváracie hodiny

Hypermarkety a čerpacie stanice Tesco budú od pondelka 23. marca otvorené od 7.00 do 21.00 hod. V predajniach menšieho formátu, supermarketoch a prevádzkach Tesco Express, budú môcť zákazníci nakúpiť od 7.00 do 20.00 hod. Dočasné otváracie hodiny platia každý pracovný deň aj počas víkendov.

Plne si uvedomujeme našu dôležitú úlohu pri zabezpečovaní potravín pre ľudí na Slovensku. Vyvíjame maximálne úsilie, aby sme podporili kolegov na obchodoch. Iba vďaka ich obetavej práci dokážeme prinášať potraviny pre rodiny naprieč krajinou. Aby sme ich podporili ešte viac, rozhodli sme sa dočasne pozmeniť otváracie hodiny,“ zdôraznil výkonný riaditeľ Tesca na Slovensku Martin Kuruc.

Aj Tesco venuje špeciálnu pozornosť seniorom, ktorí patria v aktuálnej situácii k najviac ohrozeným. Vo všetkých 150 prevádzkach Tesco platia od pondelka prednostné nákupné hodiny pre seniorov, a to každý pracovný deň od 9.00 do 10.00 hod.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X