Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
001.jpg
22
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
22. júna 2017 Diskusia()

BLOG: Kam na guláš s partiou aj s deťmi?

Všetci vieme, že s jedlom rastie chuť. Ale o niečo príjemnejšie tá chuť narastá, ak si to jedlo, guláš napríklad, chystáme sami. Receptúr kde komu po chuti, jeden nájde raz dva. Čo však v Bratislave, ak nám chýba to základné? Kotlina, ohnisko, naozaj príjemné prostredie v prírode dostupné peši, autom aj MHD? Jeden tip by som mal – skúste to v Karloveskej zátoke u Marka Twaina.
002 1.jpg
004.jpg005.jpg
Na úvod niekoľko orientačných inštrukcií. Marka Twaina si poľahky vygúglite, nájdete na facebooku, ani ne-Bratislavčan nebude mať problém toto pekné zákutie Bratislavy nájsť na prvýkrát. Tak isto nájdete kontakt a obchodné podmienky vašej budúcej dohody. A v neposlednom rade, termín si je nutné dojednať dopredu. Takže najprv zisťovať a potom plánovať.006.jpg007.jpg003 1.jpg
Kapacitne vás nikto obmedzovať nebude, ale objem ponúkaného kotla má svoje hranice. Desať až dvadsať ľudí je taký optimál. Z hľadiska zázemia kulinárskej tvorby, konzumácie a trošky toho voľného pohybu. Pre kofolu, pivo či chrumky si k bufetu zájde každý sám. On ten guláš predsa len chvíľku trvá, hlavne ak varíte z hovädziny. Preto ten pohyb k výčapu a späť dobre padne.008.jpg
Všetky ingrediencie, misky, lyžice a pod. si musíte priniesť, nejaká soľ či paprika by sa hádam našla, ale spoliehať sa na to nedá. Voda na varenie je k dispozícii a tiež saponát, lebo kotol po sebe umyjete, to dá rozum, a na triedený odpad je tu dosť zberných nádob. Tak isto si musíte pozháňať drevo na prikladanie. Tiež sa môže stať, že nejaké sa vám šikne po partii zo včera, ale ani na to sa nemožno spoľahnúť. Sme ale pri Dunaji a naplaveného dreva je tu vždy dosť, zatiaľ sme s tým problém nemali. Sekerka a pílka je k dispozícii.
009.jpg
Rozhodne to nemusí byť iba pánska jazda, či akcia výhradne pre dospelých. Pretože s deťmi primeraného veku to tu tiež poľahky zvládnete. Nemusíte ich posielať na drevo, možností je omnoho viac. Každé dieťa nejaký čas bude baviť kŕmiť kačičky, buďte si však istí, že kačičky to neomrzí nikdy. Vaše dieťa až hodnú chvíľu potom, ako to už omrzelo vás, ale nevydrží to donekonečna. A chrumky tiež niečo stoja.
009a.jpg009b.jpg009c.jpg
Našťastie, kúsok hore prúdom, čo už samo o sebe je príjemná prechádzka, je Vodárenské múzeum. Ak chcete, presvedčte svoje dieťa, že stará nitovaná trubka má čosi do seba. Ale múzeum je fakt skôr pre dospelých, nie iba pre fandov do techniky, ale predsa; ni rytiera ni princeznej tam nenájdeš. Ale je tu ešte Vodárenská záhrada patriaca k vodárenskemu komplexu. A to už je iná pesnička, tu sa vaše deti vybláznia.
009d.jpg009e.jpg009f.jpg
Ak ste uvažovali strategicky, ak ste varenie prenechali tomu z vás, ktorý má chuťové poháriky najvyvinutejšie, ktorý dokáže zohľadniť aj vaše chute a myslí tiež na to, čo preferujú deti, pokojne časť prípravy prenechajte jemu a partii podobne zodpovedných. Veď vy im to zase oplatíte, až sa hladní vrátite dolu prúdom. Stopro že si šmaknete.010.jpg011.jpg
Včera sa nám podarilo príjemne si zapamätať prvý letný deň a dokonca sme mali to šťastie, že sme aj zmokli. Ako vidno na fotografiách, nijako zvlášť to nikomu nevadilo.012.jpg013.jpg014.jpg
Včerajšia akcia bola s kolegami, deti nikto nepriviedol, ale keďže do týchto končín chodím relatívne veľmi často a sledujem za posledné roky rastúci záujem verejnosti o túto lokalitu, vrelo každému odporúčam zavítať sem aj s deťmi. Viac o tejto oblasti hádam v budúcom blogu s prierezom fotografií, aj zimných, z viacerých rokov.

Dušan Koniar

Tiež som sa, ako vy všetci, narodil a to by z môjho života hádam aj stačilo. Nie v tomto meste, aj v tom si zrejme mnohí budeme podobní. Privlastňujem si ho však, mám ho rád, vytýkam mu jeho nedostatky, pretože väčšina z nich je spôsobená iba zlým konaním alebo nekonaním vôbec. A to sa zmeniť dá. A pretože zmena je život, je to podľa mňa vhodná veta aj na záver môjho životopisu. Ostatné nech dopíšu iní, ak bude čo.

Chcete komentovať dianie v Bratislave?
Fotíte zaujímavé fotky Bratislavy?
Zriaďte si bezplatne blog na BratislavaDen.sk a vašu tvorbu môžu uvidieť tisíce ľudí.

Registrácia / Prihlásenie na Blog

Najčítanejšie za týždeň

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X