Klimatizácia v nemocnici na Antolskej bude podľa hovorkyne čoskoro spustená

Nemocnica sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici
Foto: ilustračné, SITA

V súvislosti s pokazenou klimatizáciou na operačných sálach v nemocnici na Antolskej ulici v mestskej časti Petržalka eviduje nemocnica krátkodobý výpadok chladenia vzduchu. Pre BratislavaDeň.sk to potvrdila hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Eva Kliská, pod ktorú petržalská nemocnica patrí.

“V tejto súvislosti vedenie UNB uskutočnilo všetky nevyhnutné opatrenia na odstránenie problému a ihneď urobilo kroky na zabezpečenie komfortu tak pre pacientov, ako aj zamestnancov,“ uviedla pre BratislavaDeň.sk Kliská. Dodala, že nemocnica už vymenila čerpadlá a nastavenie centrálneho riadiaceho systému chladenia a regulácie sú pred dokončením. “Technickú závadu teda odstránime už čoskoro v čo najkratšom možnom termíne,“ upresnila ďalej Eva Kliská.

Podľa zdroja BratislavaDeň.sk na operačných sálach aj napriek nefungujúcej klimatizácii a veľkom teple vo vnútri však naďalej operovali. Potvrdila to aj hovorkyňa slovami, že “operačné sály sú v prevádzke, operačný program nebol prerušený a pokračuje v čiastočne modifikovanom režime.“ Nefungujúca klimatizácia je po pokazenom kúrení spred roka a pol v nemocnici už jej druhým prešľapom. Vtedy zima doslova “vyhnala“ pacientov z lôžok a museli ich previezť do iných nemocníc.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk