Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Presporok_historicke_mestecko_obraz_staraba.jpg
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
7. mája 2017 ZaujímavostiStará Bratislava na fotografiách od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Krásy Bratislavy alebo ako hlavné mesto vyzeralo kedysi, časť #102

Uvideli ste pred týždňom desať miest „novými“ očami? Vybavili ste si minulosť? Odhalili ste krásy Bratislavy tak ako sa menila v čase? Ak ste v mysli čo i len na jednu z týchto otázok odpovedali s radosťou a kladne máme pre vás dobrú správu. Teraz si s nami totiž spomínanie môžete zopakovať.

Lurdská jaskyňa na Hlbokej ceste v 30. rokoch minulého storočia. Toto miesto sa akoby nemenilo. Kedy ste sa naň boli pozrieť naposledy?

Hlboka_cesta_30.roky_minuleho_storocia_staraba.jpg
www.facebook.com

Na Hviezdoslavovom námestí bol okolo roku 1917 pamätník Johanna Nepomuka Hummela. Rodák z Bratislavy, ktorý žil od 1778 do 1837, bol počas svojho života považovaný za jedného z najväčších skladateľov a klaviristov Európy.

Hummelov_pamatnik_hviezdoslavovo_namestie_staraba.jpg
www.facebook.com

Socha Milana Rastislava Štefánika sa pred Redutou takto vynímala v roku 1947. Tiež máte pocit, že sa tam hodila viac ako pred Euroveu?

Socha_m.r.stefanika_a_reduta_okolo 1947.jpg
www.facebook.com

Poznáte toto súsošie? Pamätník Bulharských partizánov sa na Vajanskom nábreží nachádzal už v roku 1949.

Pamatnik_bulharskych_partizanov_vajanskeho_nabrezie_1949_staraba.jpg
www.facebook.com

Ak máte pocit, že Hviezdoslavovo námestie sa pred rokmi vyznačovalo väčšou intimitou, nie ste jediní. Pocit pokoja podčiarkovala aj socha slovenského velikána P. O. Hviezdoslava. Takto vyzerala v 60. rokoch.

P.o.hviezdoslav_60.roky_staraba.jpg
www.facebook.com

Kresba pochádza niekedy z 19. storočia. Hrad vyzerá, akoby sa nachádzal nad rozbúreným morom, presne ako to v jeden svojej knihe opísal Jules Verne.

Bratislava_koniec_19.storocia_staraba.jpg
www.facebook.com

Starý Prešporok mal svoje čaro, ktoré objavili viacerí maliari. Na tejto maľbe konkrétne pôsobí ako rozprávkové mestečko.

Presporok_historicke_mestecko_obraz_staraba.jpg
www.facebook.com

Prehistorická podoba Bratislavského hradu na prelomu 13. a 14. storočia. Ide o jeho najstaršie vyobrazenie, maľba sa nachádza vo Viedenskej kronike.

Bratislavsky_hrad_prehistoricka_podoba_staraba.jpg
www.facebook.com

Vlečné člny a vozy s tovarom. Vtedy ešte fejky neboli, ak sa náhodou objavili na trhu napodobeniny, často boli rovnako kvalitné, ak nie kvalitnejšie ako originály.

Historicka_bratislava_staraba.jpg
www.facebook.com

Hrad po pálffyovskej prestavbe z roku 1663. Veľká budova dole v strede je Arzenál, renesančná budova bola zbúraná počas komunistického režimu.

Litografia_bratislavsky_hrad_1663_staraba.jpg
www.facebook.com

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X