Mesto zachytené na priam fascinujúcich starých fotografiách, toto sú niektoré z nich

Kolaz stara bratislava 1.jpg
Foto: Stará Bratislava na fotografiách a obrazoch - koláž BratislavaDen.sk

Prejdite sa s nami ulicami či budovami z minulosti Bratislavy. Ak ich nepoznávate, my vám ich pripomenieme či predstavíme.

Hrad, divadlo a Dunaj. Dokážete sa zorientovať, kde čo je a odkiaľ je to odfotené? Pohľadnica vznikla v prvej polovici uplynulého storočia. Hrad je ešte pred rekonštrukciou, ktorá prebiehala práve v 50. rokoch 20. storočia. Historická budova Slovenského národného divadla je novorenesančná budova na Hviezdoslavovom námestí. Bola postavená na základe návrhov viedenských architektov Ferdinanda Fellnera a Hermanna Helmera, a to v rokoch 1884 a 1886. A na poslednej fotografii pohľadnice je viedenský parník.

Bratislava, pohľadnica, 30. roky
https://www.facebook.com/StaraBratislavaNaFotografiach/?ref=hl

Ďalšia okienková pohľadnica a opäť z 30. rokov. Pozrime sa na jej dominanty. Bez hradu by to snáď nebola Bratislava, „U štyroch levov“ – pamätník obetiam prvej svetovej vojny na Murmanskej výšine k mestu rovnako patrí a na poslednej fotografii je terajšie Jakubovo námestie.

Pohľadnica, Bratislava
https://www.facebook.com/StaraBratislavaNaFotografiach/?ref=hl

V roku 1947 by ste si mohli kúpiť aj takúto pohľadnicu. Našli by ste na nej všetky možné skvosty hlavného mesta. Je tu fotografia Dunaja s hradom, Slovenské národné divadlo, Hotel Carlton, Dóm sv. Martina, Michalská brána, Manderlák, Slovenská sporiteľňa, dunajské nábrežie.

Bratislava, pohľadnica
https://www.facebook.com/StaraBratislavaNaFotografiach/?ref=hl

Okienkové pohľadnice boli, zdá sa, veľmi populárne. V 40. rokoch vznikla aj táto maxi pohľadnica so všetkým dôležitým, čo sa dalo vtedy v meste nájsť. Spoznávate všetky miesta?

maxi pohľadnica, Bratislava
https://www.facebook.com/StaraBratislavaNaFotografiach/?ref=hl

Páčia sa vám Krásy Bratislavy? Lajknite nás na facebooku:

BratislavaDen

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk