Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stare budovy bratislava historia titulka.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Stará Bratislava na fotografiách a obrazoch - koláž BratislavaDen.sk

Spomienky na starú Bratislavu: Pre niekoho sú tieto uličky zabudnuté, pre iného sú krásnou pamiatkou

Ulice a uličky mesta sa rokmi menia, no praví Bratislavčania si ich buď pamätajú, alebo ich minimálne z fotografií poznajú. Pozrite si s nami niekoľko z nich a možno sa dozviete aj niečo nové a zaujímavé.

Táto krásna ulička v meste už nie je. Nachádzala sa totiž vo štvrti, ktorú pre výstavbu Mosta SNP. Fotografia Kálalovej alebo aj Kunigsfelderovej ulice na Vydrici bola zachytená približne v roku 1925. Vedeli ste ale aj tieto zaujímavosti? Ulička pod hradom mala iba štyri domy. Ten pekný dom uprostred, na konci uličky celý vyhorel. Ešte v 60. rokoch minulého storočia ste si mohli nakúpiť čerstvý chlieb a to v dome vpravo pri zemi.

Vydrica ulicka.jpg
Foto: www.facebook.com

Túto uličku spoznávate? Možno po nej denne chodíte. Stále sa totiž v Bratislave nachádza a je krásne obnovená. Ide o historickú uličku Na vŕšku. V budove vedľa pána v plášti bol kedysi veľmi dávno dokonca židovský sirotinec, neskôr tam boli klasické rodinné byty.

Na vrsku ulica.jpg
Foto: www.facebook.com

Nádherne zdobená brána Pálffyho palác na Ventúrskej ulici zachytená aj s pamätnou tabuľou W. A. Mozarta v roku 1965. Vedeli ste, že pred palácom v ďalekej minulosti stála krásna vtáčia fontána a hovorí sa, že pri veľkých oslavách sa z nej pilo víno výlučne z mestských viníc?

Palffyho palac venturska.jpg
Foto: business.facebook.com

O čosi mladšia fotografia oproti predošlým, no určite s obrovským čarom. Ide o ihrisko v areáli Bratislavského hradu. Zachytená je v roku 1959. Na skok to mali deti z podhradia, ktoré bývali blízko hradnej brány. Tiež ste sa sem chodili hrávať?

Ihrisko hradny areal.jpg
Foto: www.facebook.com – Sándor Bauer (www.fortepan.hu)

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X