Vodič smrtiaceho auta čelí obvineniu, hrozí mu až doživotný trest odňatia slobody

Nehoda zochova obvinenie policia.jpg
Foto: KR PZ Bratislava

Opitý 60-ročný vodič vozidla zn. Škoda SuperB zišiel v nedeľu večer vo vysokej rýchlosti na zastávku MHD Zochova.

Vyšetrovateľ bratislavskej kriminálnej polície obvinil 60-ročného Dušana D. z Bratislavy v súvislosti s nedeľnou tragickou dopravnou nehodou z trestného činu všeobecného ohrozenia.

V prípade preukázania viny súdom mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, alebo trest odňatia slobody na doživotie. Ako informoval hovorca bratislavskej krajskej polície Michal Szeiff, vyšetrovateľ zároveň spracoval aj podnet k návrhu na väzobné stíhanie obvineného muža.

Päť obetí nehody

Opitý 60-ročný vodič vozidla zn. Škoda SuperB zišiel v nedeľu 2. októbra večer v Bratislave vo vysokej rýchlosti počas jazdy mimo vozovku na zastávku mestskej hromadnej dopravy Zochova.

V tom čase sa tam nachádzalo približne 40 osôb, pričom došlo ku zrážke vozidla s nimi. V dôsledku tejto zrážky bezprostredne na mieste zahynuli štyri osoby, traja ľudia boli v kritickom stave prevezení do nemocníc, ďalší traja utrpeli zranenia vyžadujúce si ich ošetrenie v nemocniciach. V priebehu pondelka 3. októbra pribudla ďalšia obeť, bolo ňou 21-ročné dievča.

Zmena právnej kvalifikácie

Ako ďalej informoval Szeiff, policajti bratislavskej krajskej kriminálky intenzívne vykonávali všetky potrebné procesné úkony, cieľom ktorých bolo náležité zistenie skutkového stavu, zaistenie všetkých potrebných dôkazov a ich následné vyhodnotenie.

Na základe týchto úkonov bola zabezpečená potrebná dôkazná situácia, umožňujúca vzniesť obvinenie konkrétnej osobe. Na základe doterajšej dôkaznej situácie došlo k zmene právnej kvalifikácie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk