Zabudnuté fotografie nášho mesta odhaľujú stále nové tajomstvá

Kolaz stara bratislava.jpg
Foto: Stará Bratislava na fotografiách a obrazoch - koláž BratislavaDen.sk

Ulice a uličky starej Bratislavy majú svoje čaro v každom období. Niečo krásne a fascinujúce sa tu dá nájsť v súčasnosti, ale našli by sme niečo krásne a zaujímavé aj pred 10 či sto rokmi. Poďte objavovať takéto miesta s nami.

Kedysi sa na Dunaji dalo vyžiť rôzne. Boli tu vodné športy, medzi ktoré patrilo napríklad aj takéto surfovanie. Aj pohľad na hrad a nábrežie bolo úplne iné, čo poviete?

surfovanie, Dunaj
River Surfing Bratislava Slovakia

Ďalší krásny záber Podhradia a Starého Mesta. Fotografie starej synagógy asi nikdy neomrzia a ten zvyšok je tiež príjemný bonus k tomu.

Staré Mesto, synagóga
Stará Bratislava na fotografiách a obrazoch

Radlinského ulica a v budove vľavo s komínom kefáreň bratov Grunenbergovcov. Vo vieche vľavo na snímke vraj podávali dobré víno. Teda tak spomínajú pamätníci, možno k nim patríte aj vy alebo vaši rodičia.

fabrika, kefáreň Grunenbergovcov
Martin Entner

Nádherná fotografia zo 60. rokov zachytáva Šafárikovo námestie a Univerzitu Komenského. Električky vtedy ešte chodili na Starý most a aj do Viedne, z petržalskej strany.

UK, Šafárikovo námestie
Stará Bratislava na fotografiách a obrazoch

Spoznávate Domplatz? A čo Salvatorovu Apotheku? Doposiaľ ide o fascinujúco nádherný dom, ktorého priečelie zdobí socha Salvátora a v jeho priestoroch sa kedysi nachádzala historická Lekáreň u Salvátora. Tá bola zariadená originálnym barokovým nábytkom. Momentálne sa pracuje na jeho návrate a čoskoro ho už opäť uvidíme na jeho pôvodnom mieste.

Domplatz, lekáreň u Salvátora
Stará Bratislava na fotografiách a obrazoch

Páčia sa vám staré fotky Bratislavy? Lajknite nás na facebooku:

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk