Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
00 66.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
30. augusta 2018 Rady a tipy od Diskusia()
reklama:
reklama:

7 výrobkov, o ktorých netušíte, že spôsobujú rakovinu a máte ich doma!

Aj keď sa možno doma cítite bezpečne, zdá sa, že naše domovy nie sú tak čisté, ako to bolo v minulosti.
Na dnešnú dobu máme veľa škodlivých produktov, ako je šampón, plast, guma, parfum, farbivá a tie obsahujú škodlivé rakovinotvorné látky. Medzi ne patria formaldehydy, nitrobenzén a metylénchlorid.

Nasledujúcich 7 položiek nie sú tak škodlivé, ako sme si možno mysleli, ale môžu viesť k zdravotným problémom, takže najlepšie bude, keď sa im dokážete vyhnúť s cieľom zlepšiť prostredie, v ktorom žijete s vašou rodinou.

Šampón

Klasické konvenčné šampóny obsahujú mnoho toxínov. Aj keď nie je priamo preukázané, že by niektoré zložky spôsobovali rakovinu, už len prítomnosť určitých toxických látok by človeku mala niečo povedať.

01 66.jpg

Sviečky

Americká komisia, ktorá sa špecializuje na ochranu spotrebiteľa, zistila, že až 40% predávaných sviečok na americkom trhu (prevažne od Ázijských dodávateľov) obsahujú pri pálení karcinogénne látky!
Najhrozivejší zložkou je, že pri pálení vonnej sviečky uvoľňuje až 5krát väčšie množstvo olova, než je maximálna možná hranica.
Preto odporúčame – kupujte sviečky iba z včelieho vosku!

02 65.jpg

Osviežovač vzduchu

Obsahujú prchavé organické zlúčeniny, karcinogénne látky, naftalín a ďalšie nebezpečné látky!
Americká univerzita urobila v roku 2008 veľkú štúdiu pre americkú vládu, ktorá potvrdila, že takmer 90% osviežovačov vzduchu vypúšťalo do priestoru nejakú škodlivú látku (človek sa nemôže čudovať, všetky osviežovače sú založené na chemických reakciách).
Odporúčame používať iba prírodné a éterické oleje bez prídavkov!

03 65.jpg

Insekticídy a pesticídy

Aj keď väčšina prípravkov proti parazitom a hmyzu považujeme za bezpečné, aj takéto produkty môžu byť potenciálne nebezpečné pre ľudí, domáce zvieratká ale aj prírodu.

Sprchové závesy

Plastové závesy môžu uvoľňovať škodlivé toxické látky známe ako prchavé organické chemikálie.

04 65.jpg

Výtvarné pomôcky

Výskum ukázal, že niektoré výrobky na maľovanie, sú zložené z toxických látok a môžu teda tiež potenciálne ohroziť a to hlavne deti, ktoré s nimi maľujú (Väčšina ich je z Ázijských krajín).

Antiperspiranty

Väčšina bežných dezodorantov obsahuje zlúčeniny, ktoré majú spojitosť s virulentnou rakovinou!
Ako sa tomu brániť? Používajte prírodné antiperspiranty alebo si skúste vyrobiť vlastné

05 63.jpg

reklama:

Odporúčané články

Najčítanejšie za týždeň

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies