Spomienky na starú Bratislavu: Vďaka týmto fotografiám sa môžete prejsť niekdajšími ulicami mesta

Kolaz stara bratislava.jpg
Foto: www.facebook.com , www.facebook.com , www.facebook.com - fortepan.hu , www.facebook.com - Juraj Baroš, Slovenská národná galéria - Koláž BratislavaDen.sk

Staré fotografie prezrádzajú občas viac, ako by sme povedali. Vidíte aj za týmito napríklad seba pred polstoročím alebo vám ukazujú tempo života v minulosti?

Deti vysmiate mávajú fotografovi. Usadené sú v električke na Obchodnej ulici. Fotografia je zachytená v Bratislave približne v roku 1986.

Deti elektricka obchodna ulica.jpg
Foto: www.facebook.com - Juraj Baroš, Slovenská národná galéria

Uhádnete o akú uličku ide? Nachádzala sa na nej napríklad veľmi známa predajňa kobercov Bagdad. Ide o fotografiu Michalskej ulice v roku 1962. Na mieste predajne bola tiež aj cukráreň či obchod s CD-čkami. Za zatvorenými dverami vľavo sa nachádzala Lekáreň U červeného raka. Dnes je tu múzeum a hneď napravo od týchto dverí (nevidieť) je vchod cez domy do Michalskej priekopy.

Michalska ulica.jpg
Foto: www.facebook.com - fortepan.hu

Rudnayovo námestie zachytené na pohľadnici. Ide približne o rok 1912 a teda tesne po tom, ako bola realizovaná jeho terasová úprava podľa projektu Franza Wimmera.

Rudnayovo namestie.jpg

Dolná časť Námestia SNP a začiatok Dunajskej ulice zachytená v roku 1932. Všimli ste si na námestí niečo zaujímavé? Nachádza sa na ňom ešte Floriánske súsošie, to je momentálne pred Blumentálskym kostolom. Budovy boli zbúrané pre výstavbu OD Prior a Hotelu Kyjev.

Namestie snp dunajska ulica.jpg

Zaujímavá kolorovaná fotografia nás prenesie do roku 1965 na Námestie SNP. Véčko už stojí, ako aj v pozadí bývalý hostinec U zlatej merice ešte stojí. Pod žlto-modrým slnečníkom ste si mohli kúpiť albánsku zmrzlinu.

Namestie snp 70 roky.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk