Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Synagoga_pammap.sk_.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.pammap.sk
27. februára 2017 ZaujímavostiStará Bratislava na fotografiách od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Dobrovoľníci zdigitalizovali viac ako 100-tisíc fotografií a dokumentov zachytávajúcich starú Bratislavu

Projekt Pamäť mesta Bratislavy chce uchovať a sprístupniť históriu hlavného mesta, na svojom portáli pammap.sk zhromaždiť dejiny mesta v digitálnej podobe a bezplatne ich sprístupniť verejnosti.

„Tento cieľ chceme dosiahnuť vytvorením komplexného pamäťového portálu združujúceho odborné texty s digitalizátmi rôznorodých historických prameňov k dejinám Bratislavy počnúc najstaršími hmotnými nálezmi cez staré písomnosti, novšie obrazové materiály typu pohľadníc a fotografií až po najnovšie audio- a video-spomienky pamätníkov na nedávne desaťročia,“ uvádzajú tvorcovia na stránke portálu.

Namestie_snp.jpg
www.pammap.sk

Projekt má na svedomí doc. Juraj Šedivý z Katedry archívnictva a pomocných vied historických Filozofickej fakulty UK. Autor päťzväzkových dejín Bratislavy dostal nápad na vytvorenie portálu práve pri príprave publikácie. Veľké množstvo materiálu sa do knihy nedostalo, a tak ho postupne zverejňujú na portáli.

Hostinec_fajka.jpg
www.pammap.sk

Dobrovoľníci a spolupracovníci zdigitalizovali viac ako 100-tisíc pamäťových jednotiek. Portál je zatiaľ v testovacej prevádzky a postupne sa naň budú tieto dokumenty pridávať.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X