Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pohlad_na_stare_mesto_staraba.jpg
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
11. septembra 2016 ZaujímavostiStará Bratislava na fotografiách od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Krásy Bratislavy alebo ako hlavné mesto vyzeralo kedysi, časť #73

Uvideli ste pred týždňom desať miest „novými“ očami? Vybavili ste si minulosť? Odhalili ste krásy Bratislavy tak ako sa menila v čase? Ak ste v mysli čo i len na jednu z týchto otázok odpovedali s radosťou a kladne máme pre vás dobrú správu. Teraz si s nami totiž spomínanie môžete zopakovať.

Zaujímavý pohľad na parkovú úpravu Františkánskeho námestia. Alebo je to Hlavné?

Frantiskanske_namestie_1900_staraba.jpg
www.facebook.com

Dvor v Starom Meste odfotil P. Poljak niekedy v 40. rokoch minulého storočia. Kde presne sa tento skvost nachádzal, sa však neuvádza. Mohlo by ísť o dvor Kamperovej kúrie.

Dvor_v_starom_meste_p.poljak_1940 50_staraba.jpg
www.facebook.com P. Poljak

Karol Plicka bol pán fotograf. Jeho zábery dýchajú atmosférou, cit pre kompozíciu sa v nich nezaprie. Takto zachytil korzo a Michalskú vežu.

Michalska_brana_karol_plicka_staraba.jpg
www.facebook.com Karol Plicka

Vraj, keď bol ešte svet v poriadku – v Bratislave sa viac dbalo na názor ľudí ako developerov –, vo väčšine týchto historických budov sa bývalo a ľudia sa o ne starali.

Michalska_brana_1910_staraba.jpg
www.facebook.com

Maliar Karel Černý sa postaral o tento pozoruhodný pohľad na Michalskú vežu a Baštovú ulicu. Pohľadnica pochádza z 20. – 30. rokov minulého storočia.

Bastova_michalska_karel_cerny_20. 30.roky_staraba.jpg
www.facebook.com

Jeden z najkrajších záberov Rybného námestia pochádza zo začiatku 20. storočia. Takto pekne síce vyzeralo ešte v 60. rokoch, ale potom…

Rybne_namestie_synagoga_staraba.jpg
www.facebook.com

Synagóga bola jednoducho úžasnou súčasťou Bratislavy. Jej strata bude Bratislavčanov bolieť ešte dlho. V pozadí vidieť lekáreň u Salvatora, vpravo sa nachádza Rybné námestie.

Synagoga_staraba.jpg
www.facebook.com

Takýto detail Synagógy sa často nevidí. Krása.

Synagoga_detail_staraba.jpg
www.facebook.com

V čase, keď bola Bratislava ešte Pressburgom a na pohľadniciach sa označovala ako Poszony, ste mohli dostať pohľadnicu Starého mesta, kde sa Synagóga krásne vynímala.

Pohlad_na_stare_mesto_staraba.jpg
www.facebook.com

Netradičný záber je symbolom tolerancie, akceptácie a multikultúrnosti. Kostol vedľa Synagógy kedysi nikomu nevadil…

Synagoga_rybne_namestie_staraba.jpg
www.facebook.com

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X