Ľudí v starej Bratislave a ich život v minulosti vám priblížia aj tieto fotografie

Kolaz bratislava stare fotografie 1.jpg
Foto: Stará Bratislava na fotografiách a obrazoch - koláž BratislavaDen.sk

Prejdite sa s nami ulicami či budovami z minulosti Bratislavy. Ak ich nepoznávate, my vám ich pripomenieme či predstavíme.

Meno Duschinsky bolo pojmom. Sklo, porcelán a galantérny. Veľkoobchod Paul Duschinsky z tohto obrázka sa nachádzal na Marktplatz, presnejšie na rohu SNP a Špitálskej. Nakupovali ste tam niekedy?

MarktPlatz, Duschinsky
Stará Bratislava na fotografiách a obrazoch

Na Kapucínskej ulici sa kedysi nachádzalo mnoho malých obchodíkov, bohužiaľ ich zbúrali pri výstavbe rýchlostnej komunikácie a Mosta SNP. Počas dňa, keď boli takmer všetky pootvárané, sa predávalo a doslova to tam žilo.

Kapucínska ulica
Stará Bratislava na fotografiách a obrazoch

Aj vy sa pamätáte na to, ako sa kedysi v Tuzexe na Gorkého ulici zháňali džínsy? Tak isto sa za čias minulých v radoch stálo aj na pomaranče a banány. A aj tie sa občas nedali jesť, hlavné bolo, že ste ich mali doma. Aj to niekedy stačilo. Svedčí o tom aj fotografia, zaznamenávajúca „ľudskú húsenicu“ na Jesenského ulici. Devízový prísľub bol pre mnohých zrejme pomerne silnou motiváciou.

Jesenského ulica
Stará Bratislava na fotografiách a obrazoch

Fotolab kedysi pozná každý, kto si potreboval dať vyvolať, resp. vytlačiť fotografie. V minulosti bol ale veľmi známy aj fotoateliér pána Szovu s rodinou, ktorý sa nachádzal na Dunajskej ulici?

Fotoateliér Szova s rodinou
Stará Bratislava na fotografiách a obrazoch

Takýto ucelený pohľad na už neexistujúcu štvrť Podhradie a časť Vydrice, nie je možné vidieť. Celé podhradie aj s Vydricou bolo zbúrané kvôli výstavbe rýchlostnej komunikácie a Mosta SNP. Kto nezažil, nech sa aspoň kochá.

Podhradie, časť Vydrice
Stará Bratislava na fotografiách a obrazoch

Páčia sa vám staré fotky Bratislavy? Lajknite nás na facebooku:

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk