Zabudnutý Lunapark v Petržalke: Ostal len v spomienkach, mesto jeho obnovu neplánuje

Lunapark.jpg

Pamätáte si ešte na zábavný park z 80-tych a 90-tych rokov, ktorý sa rozprestieral na Tyršovom nábreží?

Jediný bratislavský zábavný park

Bratislavské deti, ktoré sa narodili v 80-tych a 90-tych rokoch, si budú určite pamätať na veľké ruské kolo, zrkadlový labyrint, autodróm či strelnicu v Lunaparku. Hlavné mesto sa pred niekoľkými desiatkami rokov mohlo pochváliť vlastným zábavným parkom, ktorý sa nachádzal v blízkosti Divadla Aréna v Petržalke. Išlo o jediný zábavný park v Bratislave. Príjemnú atmosféru kolotočov a zábavy si okrem samotných obyvateľov hlavného mesta radi vychutnávali i zahraniční návštevníci.

Ostal už len v spomienkach

Dnes by ste slávny Lunapark hľadali zbytočne. Na Tyršovom nábreží nestojí už 15 rokov. Spoločnosť, ktorej patrili pozemky Lunaparku, nebola schopná splácať mestu nájomné za pozemok. Časté záplavy opakovane ničili konštrukcie kolotočov, kvôli čomu muselo mesto zakaždým financovať opravy. Obe príčiny prispeli k tomu, že prelom rokov 2003 a 2004 znamenal definitívny koniec pre Lunapark.

Možný comeback Lunaparku?

Zaujímalo nás, či hlavné mesto uvažuje niekdajší zábavný park v budúcnosti obnoviť a pokiaľ áno, tak kde presne a kedy. Hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer nás informovala, že hlavné mesto vníma do budúcnosti vybudovanie zábavného parku pozitívne. Bližšie informácie, ktoré by verejnosť oboznámili so stavebnými plánmi o obnove Lunaparku, čiže kde a kedy by sa jeho obnova zrealizovala, sme však nedostali. Obnova legendárneho Lunaparku a fakt, či sa ho raz reálne Bratislavčania dočkajú, ostáva teda naďalej otázna.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk