Egyptský zverokruh je podobne ako aj ostatné horoskopy zostavený z dvanástich znakov, ktoré predstavujú pradávne egyptské božstvá. Egypťania boli vynikajúci astrológovia a matematici. Verili, že planéty a hviezdy ovplyvňujú ich osud i povahu ľudí, ktorí sa narodili v čase ich pôsobenia na oblohe. Práve tieto nebeské telesá im pomáhali lepšie pochopiť  ľudské správanie. Mnohí sa domnievajú, že prastará egyptská astrológia položila základ dnešným moderným horoskopom.

V egyptskom zverokruhu je 12 znamení a každé nesie meno boha alebo bohyne. Názvy 12 znamení sú: Amon-Ra, Anubis, Bastet, Geb, Horus, Isis, Mut, Níl, Osiris, Sekhmet, Set a Tóth.

Egyptský horoskop – znamenie Níl

1.- 7. januára, 19. – 28. júna, 1. – 7. septembra, 18. – 26. novembra

Prvým znamením egyptského zverokruhu je Níl. Znázorňuje začiatok niečoho. Rieka Níl a jej boh boli pre Egypťanov zdrojom nevyčerpateľnej energie a veľmi dôležitým aspektom. Vďaka tejto rieke prekvital v starovekom Egypte život. Jej vody nielen zavlažovali plodiny, ale aj zúrodňovali pôdu počas rozsiahlych povodní. Preto sa jedného dňa Níl nestal iba riekou, ale aj božstvom, ktoré bolo uctievané a ľud ho žiadal o pomoc v rokoch hladu.

Ako tvrdí egyptský horoskop, predstavitelia tohto znamenia sú veľmi vášniví, impulzívni, veselí a ľahko sa prispôsobia novým okolnostiam. Do všetkého, čo robia, sa bezhlavo vrhajú. Tí, čo sa narodili pod znamením Nílu majú dokonca dar uzdravovať, o ktorom mnohokrát ani netušia. Ak si budete dôverovať, môžete odstrániť bolesť hlavy rukami a zbaviť sa negatívnej energie. Ľudia vo vašom okolí sa cítia dobre a pokojne. Vaše biopole nesie obrovský kladný náboj.

Ľudia Nílu sú k ostatným veľmi nároční. Nedokážu odpustiť zradu. Napriek svojej impulzívnosti nemajú radi konflikty a vždy sa budú snažiť o zmier. Ľudia Nílu sú pripravení poskytnúť pomocnú roku. Mali by si však dať pozor, lebo bývajú mnohokrát zneužívaní. Ak ste sa narodili pod týmto znamením egyptského horoskopu, patríte k inšpiratívnym ľuďom so silným pozorovacím talentom. Vaša intuícia vás málokedy sklame a ste tiež miláčikom spoločnosti. Vďaka svojej  komunikatívnosti dokážete vyjsť s ľuďmi z každej spoločenskej vrstvy.

Negatívnou stránkou ľudí Nílu je fakt, že môžu konať unáhlene, keď sa necítia dobre. Niekedy mávajú  neočakávané emočné výbuchy. Vďaka ich posadnutosti detailami sa niekedy zbytočne stresujú a zažívajú vnútorný nepokoj, ktorý je v protiklade s ich túžbou po vnútornom pokoji.  Môžu byť tiež náladoví a nevyspytateľní.

Známe osobnosti narodené v egyptskom znamení Níl:

Pola Negri, Patrik Vrbovský ( Rytmus), Diane Keaton, Robert Duvall, Bradley Cooper, Ján Čarnogurský, Jozef Golonka, Paula Abdul, Václav Klaus, Zoe Saldana, Boris Johnson, Radovan Karadžić, Nicole Kidman, Dušan Rapoš, Lana Del Rey, Tony Scott, Zuzana Čaputová, Juliette Lewis, Henrieta Mičkovicová, George Michael, Kim Wilde, Scarlett Johansson, Miley Cyrus, Franco Nero, Laco Lučenič, Tomáš Maštalír, Richard Müller

Egyptský horoskop – znamenie Amon-Ra

8. – 21. januára, 1. – 11. februára

Amon-Ra bol egyptským bohom Slnka a kráľom všetkých bohov. Predstavitelia tohto znamenia preto rovnako ako toto silné božstvo majú vodcovský talent, sú optimistickí, múdri a túžbu po sláve a moci majú v krvi. V spoločnosti sú veľmi obľúbení i vďaka rečníckemu talentu. Niekedy kvôli množstvu priateľov a obdivovateľov však nemajú čas na svojich najbližších.

Egyptský horoskop tvrdí, že ľudia Amon-Ra dokážu tiež svoje okolie upokojiť a takmer každý sa vedľa nich cíti lepšie. Odvaha a veselosť sú ich spojencami. Ak ste sa narodili pod týmto znamením, disponujete prirodzenou aurou vodcu, nie však diktátora, pretože často konáte prefíkane. Dokážete ostatných nenápadne presvedčiť, že váš názor je vlastne ich.

Druhé znamenie egyptského horoskopu symbolizuje stvorenie, ktoré je zapríčinené silou vôle. Preto i ľudia Amon-Ra majú silný charakter a vyberajú si povolania, kde môžu uplatniť svoj talent. Potrebujú tvoriť, inšpirovať a napredovať. Okolie v nich verí a najmä vďaka silnej intuícii a schopnosti vidieť budúcnosť sa k nim často obracia o radu, ako sa dostať z akýkoľvek problémov. Predstaviteľ boha Amon-Ra  vydá zväčša zo seba maximum a každú situáciu má vždy pod kontrolou.

Títo ľudia sú veľmi úspešní a šťastie im jednoducho praje. Málokedy bývajú chudobní.   Aj vďaka  tomu sa z nich stávajú vynikajúci tréneri, poradcovia alebo motivační vodcovia. Inšpirujú ostatných, aby sami v sebe objavili to najlepšie. Ľudia k nim prirodzene prichádzajú, aby ich usmernili a poradili. Sú dobrými poslucháčmi a navrhujú spôsob, ako napraviť veci, ktoré zodpovedajú schopnostiam konkrétneho človeka.

Podľa egyptského horoskopu ľudia narodení pod egyptským znamením Amon-Ra nie sú predurčení pre obyčajný život. V milostnom živote sa nechcú viazať, pretože nebudú mrhať svojim talentom len pre jednu osobu. Na rodinu jednoducho nemajú čas, lebo sú zaneprázdnení problémami iných ľudí a tým, že sú vodcami. Navyše je pre nich ťažké otvoriť svoje srdce svojmu partnerovi. Za každú cenu sa budú snažiť o dokonalosť a k svojmu prostrediu sú preto nároční. Ľudia Amon-Ra môžu mať veľké ego. Keď sa rozhodujú, nikdy svoje rozhodnutie nemenia. Sú pevní v akýchkoľvek svojich rozhodnutiach a pravdepodobne nebudú veľmi flexibilní. Rady ostatných odmietajú počúvať, a to im často môže ublížiť.

Známe osobnosti narodené v egyptskom znamení Amon-Ra:

David Bowie, Kim Čong-un, Jiří Růžička, Elvis Presley, Rod Stewart, Richard Sulík, Kirstie Alley, Richard Stanke, Naya River, Zayn Malik, Robo Papp, Zooey Deschanel, Al Capone, Jim Carrey, Michelle Obama, Geena Davis, Christian Dior, Plácido Domingo, Andrej Kiska, Michaela Pašteková, Shakira, Ondrej Kandráč, Věra Chytilová, Ondřej Brzobohatý, Božena Němcová, Mikuláš Dzurinda, Alice Cooper, Chloë Grace Moretzová, Milan Lučanský,

Egyptský horoskop – znamenie Mut

22. – 31. január, 8. – 22. september

Mut – bohyňa matka je v egyptskej mytológii po Isis druhou najdôležitejšou bohyňou. Je zobrazovaná ako žena s dvojitou korunou na hlave či ako levica. Ľudia tohto znamenia bývajú veľmi starostliví a emotívni, a práve preto im mnohokrát chýba sebavedomie. Sú vždy pripravení pomôcť, no nie slovom, ale skutkom.  Nájdete tu veľa dobrých vychovávateľov, učiteľov a experimentátorov, ktorí prinášajú pokrok do našej spoločnosti. Ich nadprirodzenosť spočíva vo veľkej fyzickej sile, zdraví a talente vycítiť blížiaci sa problém, aj keď je vzdialený na míle ďaleko.

Ľudia Mut ľahko spadnú do depresií, melanchólie a smútku. Sú schopní žiť izolovane od ostatných a ukrytí vo svojom tajnom vnútornom svete. Je to preto, aby sa ochránili pred sklamaním. Podľa egyptského horoskopu má láska v ich živote veľké miesto. Napriek ich niekedy prehnaným obavám sú schopní presunúť hory, aby zvíťazili a dosiahli duševnú pohodu v silnom spojenectve s partnerom.

Ak ste sa narodili pod egyptským znamením bohyne Mut, ste skvelými rodičmi. Niekedy však vaša prehnane starostlivá láska môže dusiť. Svoje najvnútornejšie pocity a myšlienky nechávajú títo ľudia skryté. Odkryjú iba to najnutnejšie a to svojim najbližším. Môžu byť veľmi hanbliví, pokiaľ ide o vzťahy. Predstavitelia tohto znamenia však pritom v sebe skrývajú výborný prehľad, vedomosti a odhodlanie.  Ich plachú povahu priťahujú partneri, ktorí zaujmú voči nim ochranársky postoj. Potrebujú chrániť a byť zároveň chránení. Jedinci narodení pod vplyvom božstva Mut  dosť ťažko prejavujú svoju náklonnosť . Cítia, že keď dajú najavo svoje pocity, sú príliš zraniteľní a náchylní na bolesť. Preto sa ich okolie mylne domnieva, že sú bezcitní a nemajú zmysel pre romantiku. Oni však v skutočnosti prekypujú citmi.  Jednou z negatívnych vlastností znamenia Mut, je ich prílišná náladovosť  a kritickosť.

Tieto osobnosti mávajú skvelé vízie o tom, ako chcú, aby ich život prebiehal, a sú odhodlaní a zameraní na uskutočňovanie svojich snov. Vedia magneticky priťahovať ostatných svojím šarmom a jemnosťou. Mut môžu byť tiež dobrými poslucháčmi, aj keď nie vždy súhlasia s tým, čo počujú.

Egyptský horoskop hovorí, že ide o jedincov s logickým a praktickým myslením. Keď sa rozhodnú k niečomu vyjadriť, už majú vypočítané klady a zápory a spôsob, ako to urobia. Sú to racionálni myslitelia a môže byť ťažké presvedčiť ich, že sa mýlia. Na dosiahnutie svojich cieľov využívajú svoje rozsiahle vedomosti. Sú rezervovaní, čestní a napriek tomu tajomní. Priťahuje ich filozofia, mystika a duchovný rast. Vďaka ich starostlivej povahe sa im bude dariť v zamestnaní v oblasti práva, sociálnej práce, ošetrovateľstva alebo vychovávateľstva.

Známe osobnosti narodené v egyptskom znamení Mut:

Francis Bacon, Tereza Nvotová, Jiří Štaidl, Ondrej Nepela, Zuzana Norisová, Sharon Tato, Christian Bale, Phil Collins, Milan Krajniak, Olivia Colman, Marián Varga, Oprah Winfreyová, Pavel Liška, Andrea Karnasová, Pink, Martin Freeman, Antonín Dvořák, Hugh Grant, Michelle Williams, Michael Bublé, Emmy Rossum, Marika Gombitová, Jennifer Hudson, Amy Winehouse, Rosamunde Pilcherová, Andrea Bocelli, Peter Sagan, Ján Koleník

Egyptský horoskop – znamenie Geb

12. – 29. február, 20. – 31. august

Geb bol egyptským bohom zeme, prírody, rastlín a minerálov. Zobrazoval sa ako muž s červenou korunou alebo mal na hlave hus. Ľudia, ktorí sa narodili v tomto znamení egyptského horoskopu, sú milí i citliví a tiež veľmi dobrými radcami. Nájdete tu veľa psychológov, verejných činiteľov a špecialistov v oblasti technológií.  Predstavitelia znamenia Geb majú vlastné tempo, len tak ich nerozhodí nič. Všetko pod ich rukami kvitne, sú pracovití, vytrvalí a veľmi zruční. Navonok pôsobia flegmaticky, no vo vnútri sa skrýva energia a sila, ktorú čerpajú najmä z prírody.

Podľa egyptského horoskopu bývajú títo ľudia rodinne založení, čestní a spoľahliví. Patria medzi najlepších priateľov. Opačné pohlavie očaria svojou zmyselnosťou a pôvabnosťou.

Ľudia Geb môžu navonok pôsobiť placho a že sa sami nedokážu o seba postarať. No opak je pravdou. Ak treba, dokážu byť asertívni a nenechajú sa svojim okolím využívať či ovplyvňovať.  Tento dojem vyvolávajú najmä vďaka svojej introvertnej a plachej osobnosti. Majú tiež dobrú pamäť a nikdy nezabúdajú na to, čo pre nich ostatní urobili. Predstavitelia tohto egyptského znamenia radi vracajú ostatným poskytnutú pomoc a ak im ich silná intuícia radí urobiť konkrétny krok, nikdy sa nezmýlia.

Ak týchto ľudí sklamete, veľmi dlho sa z toho spamätávajú. Málokedy vám to odpustia. Ich milá a nežne zraniteľná osobnosť  vzbudzuje v ostatných ochranársky postoj, preto by ich partner mal byť srdečný, s citlivou dušou, no dosť silný, aby im mohol poskytnúť pevné rameno. A pritom ho často sami ani nepotrebujú, lebo praktická stránka ľudí Geb si dokáže nakoniec poradiť aj sama. Mnohokrát sa snažia zachovať rovnováhu a taktnosť. Ak im zveríte tajomstvo, môžete sa na nich absolútne spoľahnúť. Sú diplomatickí a premýšľajú skôr, ako začnú konať.

Čo sa týka kariéry okrem diplomacie a vyššie spomenutých oblastí, budú úspešní  v prácach spojených so zemou ( poľnohospodárstvo, životné prostredie ). Môžu byť tiež výborní spisovatelia, učitelia a politici. Títo ľudia sa radi obklopujú luxusom a krásou. Milujú tiež pohodlie. Z negatívnych vlastností treba spomenúť márnivosť,  chamtivosť a egoizmus. Ak sa ľuďom narodeným v tomto znamení nedarí v osobnom živote, stávajú sa z nich fanatickí workoholici alebo zatrpknutí samotári.

Známe osobnosti narodené v egyptskom znamení Geb:

Abraham Lincoln, Zuzana Vačková, Juan Carlos Ferrero, Janais, Milena Minichová, David Kraus, Robbie Williams, Karolína Kurková, Victor Hugo, Ema Destinnová, Karl May, Barbora Mišíková, Jaromír Jágr, Jiří Šlitr, Marcela Molnárová, Demi Lovato, Amy Adams, Pavol Rusko, Marek Majeský, Monika Žigová, Richard Gere, Jožo Nižnánsky, Cameron Diaz, Shania Twain, Juraj Bača, Juraj Loj

Egyptský horoskop – znamenie Osiris

1.– 10. marec, 27. novembra – 18. december

Piate znamenie egyptského horoskopu patrí bohovi Osirisovi, ktorý je jedným z najväčších egyptských bohov. Podľa legendy sa Osiris oženil so svojou sestrou Isis, aby mohol vládnuť Egyptu. Rozzúril tým svojho brata Seta, ktorý sa ho pokúsil zabiť. Jeho žena Isis ho však vrátila späť k životu. Tak sa tento egyptský boh stal symbolom nesmrteľnosti, plodnosti a rozvoja a tiež bohom mŕtvych. Ľudia narodení pod znamením Osiris sú skvelí rečníci a organizátori.

Podľa egyptského horoskopu vás bohovia obdarili schopnosťou vidieť cez ľudí. Niekedy sa zdá, že dokážete čítať myšlienky ostatných. Pred ľuďmi Osiris sa nedá nič utajiť. Sú poháňaní svojou zvedavosťou objavovať nové veci a experimentovať. Dôverujú životu a predovšetkým dôverujú sebe a svojim schopnostiam. Predstavitelia tohto znamenia žijú pre daný okamih a málokedy sa trápia nad minulosťou či budúcnosťou.

Koniec koncov, pre vás vždy existuje náhradná cesta, možnosť všetko napraviť, vydať sa na nové, ešte vzrušujúcejšie dobrodružstvá. Všetko plynie, všetko sa mení. Váš nepotlačiteľný optimizmus si však vyžaduje odpočinok, takže z času na čas upadnete do ľahkej depresie. Obdobie pochybností môže byť tiež spôsobené tým, že sa musíte do všetkého zapájať a niekedy neviete odhadnúť vlastné sily. Podľa egyptského horoskopu úspešne kombinujete silu a krehkosť, vášeň a altruizmus. Priateľstvo pre toto znamenie býva mnohokrát dôležitejšie a silnejšie ako láska.

Ľudia narodení v tomto egyptskom znamení zverokruhu majú zväčša dve stránky osobnosti.  Na jednej strane môžu byť veľmi divokí a silní, na druhej strane môžu byť zraniteľní a nerozhodní. Keď čelia výzvam, býva pre nich ťažké rozhodnúť sa, aký by mal byť správny postup. Ostatní ľudia ich mnohokrát nechápu. Bývajú tiež náladoví. Ich inovatívny  pohľad na svet  a charizmatická osobnosť z nich často robí dobrých riadiacich pracovníkov. Ľudia Osiris nemajú problém začať niečo nové a vydláždiť druhým cestu.

Existuje len veľmi málo prekážok, ktoré môžu predstaviteľom znamenia Osiris zabrániť v dosiahnutí ich cieľov. Sú plní energie a sebadôvery. Ich osobnosti sú veľmi agresívne a predovšetkým myslia najskôr na seba. Pri komunikácii s ostatnými sú veľmi priami a hovoria vždy, čo si myslia.

Známe osobnosti narodené v egyptskom znamení Osiris:

Karin Majtánová, Ivan Krivosudský, Justin Bieber, Harry Belafonte, Kesha, Jon Bon Jovi, Bedřich Smetana, Jessica Biel, Gabriel García Márquez, Misha, Eva Holubová, Rachel Weisz, William Blake, Anna Nicole Smith, Kaley Cuoco, Mark Twain, Billy Idol, Andy Hryc, Pablo Escobar, Gizela Oňová, Woody Allen, Kveta Horváthová, Kim Basinger, Paul van Dyk, Milla Jovovich

Egyptský horoskop – znamenie Isis

11. – 31. marec, 18. – 29. októbra, 19. – 31. decembra

Bohyňa Isis, ktorá symbolizuje ženstvo a materstvo, si podľa starých Egypťanov získala zvláštnu popularitu tým, že oživila svojho manžela Osirisa. Mnohokrát sa zobrazuje ako žena so slnečným kotúčom nad hlavou ligotajúcim sa medzi býčími rohmi.  Ak ste žena a narodili ste sa pod týmto znamením, máte šťastie. Zverenci bohyne Isis sú tu na to, aby rozsievali lásku, nehu, prinášali zmier a viedli ľudí k tomu, aby sa stali lepšími.

Aj keď môžu ľudia tohto znamenia egyptského horoskopu pôsobiť navonok krehko, veľmi dobre vedia, čo v živote chcú. Nájdete medzi nimi dobrých pedagógov a ekonómov. Títo ľudia majú zvláštnu schopnosť prinášať šťastie. Sú to oslnivé bytosti, ktoré keď vstúpia do miestnosti, hneď sa rozžiari. Veselá, rozhľadená, idealistická a ambiciózna povaha Isis je predurčená k tomu, aby bola vždy obklopená množstvom ľudí a obdivovateľov. Niekedy vám vaša prílišná dôverčivosť a láska k ľuďom môže narobiť problémy.  Takisto ako otvorenosť. Ľudia Isis hovoria priamo k veci, aby predišli nedorozumeniu, že ich iní nepochopia.

Podľa egyptského horoskopu najväčšou hnacou silou v živote týchto ľudí je láska.  Vyhľadávajú romantické vzťahy, v ktorých je ich partner tak trochu bezstarostný dobrodruh.  Oplývajú množstvom energie, preto mávajú veľa  koníčkov a záujmov. Ľudia Isis sú hraví a berú život s ľahkosťou. Vynikajúci zmysel pre humor priťahuje okolie a pomáha im zdolať životné prekážky. Tieto bytosti chránia svoju rodinu a sú tu vždy, keď ich blízki potrebujú urovnať konflikty a vniesť humor do stresových situácií.

Čo sa týka kariéry, uplatnia sa kdekoľvek. Ľudia narodení v egyptskom znamení Isis sú odhodlaní zdolať všetky prekážky, ktoré im stoja v ceste dosiahnutiu ich cieľov. Navyše im praje šťastena, takže málokedy nie sú úspešní.  Možno ich bude lákať kariéra, ktorá súvisí s ich racionálnym myslením a sociálnymi ambíciami. Predstavitelia Isis majú tiež dobrý zmysel pre rovnováhu a sú schopní viesť k disciplinovanosti ostatných, ak je treba. Vďaka tomu sa môžu stať dobrými vodcami alebo supervízormi. Môžu si zvoliť kariéru v umení, marketingu alebo zábave.

Ďalšou ich pozitívnou vlastnosťou je fakt, že ak nastanú problémy, sú schopní ľahko nájsť riešenie a prekonať akékoľvek prekážky. Sú dobrými komunikátormi, pracujú dobre v tímoch a sú veľmi sebestační. Negatívnou stránkou jednotlivcov narodených pod bohyňou Isis podľa egyptského horoskopu je skutočnosť, že bývajú dosť nároční na svoje okolie a potrebujú neustále zmeny. Keď sa veci nevyvíjajú podľa ich predstáv, môžu sa uzavrieť a zatrpknúť.

Známe osobnosti narodené v egyptskom znamení Isis:

Liza Minnelli, Michal Kozelský, Zuzana Frenglová, Katarína Knechtová, Dominik Tatarka, Martina Navrátilová, Zac Efron, Martin Rázus, Zdeno Cíger, Hana Hegerová, Anthony Hopkins, Ben Kingsley, Oľga Záblacká, LeBron James, Michaela Kocianová, Kali, Sienna Millerová, Denzel Washington, John Legend, Václav Neckář

Egyptský horoskop – znamenie Tóth

1.– 19. apríl, 8. – 17. november

Boh Tóth sa považuje za patróna filozofov a vedcov. Starí Egypťania veria, že bol poradcom Osirisa a ochrancom boha Horusa. Hovorí sa tiež, že pomáhal astronómom, účtovníkom a lekárom. Ľudia narodení pod týmto znamením egyptského horoskopu sa vyznačujú inteligenciou a veľkým zmyslom pre detail. Môžu sa ľahko naučiť ovládať techniky hypnózy. Presvedčiť kohokoľvek o čomkoľvek nie je pre nich problém. Niekedy sú Tóthovi predstavitelia považovaní za tajomných kúzelníkov. No je za tým logika a analytické myslenie a ich silná osobnosť, ktorá odhalí každého klamára.

Ľudia, ktorí sa narodili v čase vlády tohto božstva sú veľmi zvedaví a podnikaví. Vyhľadávajú neznáme a nové veci, aby odhalili každé skryté tajomstvo. Nezľaknú sa pritom žiadnych prekážok a za každú cenu potrebujú poznať pravdu. Tieto bytosti sa vždy a všade cítia ako doma. Tieto vlastnosti im pomôžu vybrať povolanie, ktorému zostanú zväčša verní do konca života. Vyniknú napríklad ako spisovatelia či novinári.

Ľudia narodení pod týmto egyptským astrologickým znamením sú dobrými riešiteľmi problémov. Sú veľmi kreatívni a radi sa podelia so všetkým, čo sa naučili s ostatnými. Prirodzene ich okrem novinárčiny láka aj kariéra učiteľov a mentorov. Ostatných priťahujú ich vedomosti  a múdrosť. Predstavitelia boha Tótha sa často stávajú celoživotnými študentmi.  Sú veľmi trpezliví. Preto im nebude vadiť, že budú musieť absolvovať roky štúdia, ak to znamená získať vedomosti, ktoré hľadajú. Títo ľudia bývajú tiež vynaliezaví. V ich hlavách sa hmýri veľa kreatívnych a nových nápadov, ktoré často môžu pomôcť iným. Táto tvorivá energia im dáva výhodu, ktorú potrebujú, aby mohli byť  podnikateľmi a lídrami vo svojom odbore.

Egyptské znamenie zverokruhu Tóth môže byť však niekedy dosť netrpezlivé a unáhlené so svojimi rozhodnutiami. Nečakajú na to, aký bude výsledok projektu alebo situácie. Budú reagovať príliš rýchlo a tak si zbytočne do cesty postavia prekážky, ktoré tam nemuseli byť.

Ľudia Tóth sa ťažko vyrovnávajú so zradou. Môžu byť tak naivní, že keď niekto zradí ich dôveru, prestávajú veriť aj sami v seba. Dostávajú sa preto mnohokrát do depresií  a stávajú sa z nich samotári.

Ďalšou negatívnou stránkou predstaviteľov tohto egyptského znamenia je fakt, že nechcú prijať názory iných. Pri zmene názorov môžu byť iracionálni. Aj keď sú dobrými riešiteľmi problémov, veria, že ich rozuzlenie zložitej situácie je jediným možným. Preto je pre nich ťažké spolupracovať s inými a prijať aj ich nápady.  Táto tvrdohlavosť ľudí Tóth je dôvodom mnohých hádok a priateľských či partnerských rozchodov.

Známe osobnosti narodené v egyptskom znamení Tóth:

Iveta Bartošová, Lucie Bílá, Zuzana Šebová, Miroslava Partlová, Linda Hunt, Giacomo Casanova, Eddie Murphy, Leona Lewis, Tomáš Baťa, Karin Haydu, Patrik Švajda, Peter Nagy, Cynthia Nixon, Jean-Paul Belmondo, Vlasta Burian, Elle Fanning, Kristen Stewart, Ján Ďurovčík, Mandy Moorová, Alessandra Ambrosiová, Alena Heribanová, Jennifer Morrison, Pavol Habera, Lisa Gerrard, Alain Delon, Ellen Pompeová, Kyla Cole, Victoria Beckham

Egyptský horoskop – znamenie Horus

20. apríl – 7. máj, 12.- 19. august

Horus, zobrazovaný ako muž s hlavou vtáka ( najčastejšie sokola), bol podľa Egypťanov ochrancom faraónov, bohom lásky, hviezd a neba. Ide o jedného z najstarších a najdôležitejších egyptských bohov. Egypťania veria, že jeho oči sú schopné vidieť aj v noci.

Tí, ktorí sa narodili pod Horusovou záštitou majú veľkú fantáziu, bohatú predstavivosť a dokonale sa realizujú v oblasti tvorivých profesií. Sú z nich dobrí biológovia a zoológovia i tréneri zvierat. Podľa egyptského horoskopu vraj títo ľudia dokážu porozumieť reči zvierat. Mačky a psy radi reagujú na ich príkazy. Tieto bytosti s láskou a autoritou dokážu skrotiť akékoľvek zviera.

Horusovi ľudia sú veselí, spoločenskí, štedrí a nechýba im zdravý pragmatizmus. Svoje ciele vidia jasno, takže zväčša nemajú problém s ich dosiahnutím.  Predstavitelia tohto egyptského znamenia majú tvorivú dušu a nezľaknú sa žiadnej tvrdej driny. Ak ste sa narodili v tomto období, milujete riziko a neutekáte pred zodpovednosťou. Vašou istotou neotrasie ani vaše pošmyknutie. Milujete riadiť a mať nad inými moc sa vám páči. Niekedy sa z vás môžu stať despotickí manipulátori, ktorým chýba taktnosť. Podľa egyptského horoskopu by ste mali pracovať na svojej trpezlivosti a diplomacii.

Čo sa týka citového života, sú ľudia Horusa schopní zamilovať sa na prvý pohľad. No takýto vzťah im nikdy dlho nevydrží. Všetko má svoj čas. S pribúdajúcim vekom budete vo svojich pocitoch dôslednejší.

Ľudia narodení pod egyptským znamením Horus sú veľmi odvážni. Bývajú ochotní podstúpiť čokoľvek, na čo si väčšina ľudí netrúfa. Majú veľmi charizmatické a zvedavé osobnosti, ktoré sú poháňané túžbou uspieť. Ľudia narodení pod znamením Horus sa nenechajú odradiť ani obavami zo zlyhania. Vždy sa hrdia tým, že sú tí, ktorí podstupujú riziko a stávajú sa priekopníkmi.

Podľa egyptského horoskopu sa títo optimistickí predstavitelia znamenia Horus snažia byť v živote najlepšími. Sú dobrí v akejkoľvek kariére, ktorú si vyberú, pretože majú odvahu riskovať a ísť si za tým, čo chcú. Stávajú sa z nich vodcovia, ktorí bývajú dobrí v motivovaní a inšpirovaní ostatných. Majú víziu toho, čo chcú dosiahnuť, a nezastavia sa pred ničím, aby to dosiahli. Oplývajú množstvom energie, ktorú vkladajú do svojich ambícií a svojej rodiny. Sú inteligentní, čestní a odvážni.

Negatívnou stránkou týchto ľudí môže byť prehnaná tvrdohlavosť . Niekedy sa až príliš obetujú pre druhých a zabúdajú na svoje potreby. Často táto ich obeta býva zbytočná, pretože ich okolie o ňu nestojí. Horusovi ľudia disponujú milou a jemnou povahou a nájdete v nich trpezlivých poslucháčov. Môžu prísť s riešeniami, ktoré pomôžu tým, ktorí potrebujú radu, preto nájdu uplatnenie aj ako psychológovia a poradcovia.

Známe osobnosti narodené v egyptskom znamení Horus:

Marek Vašut, David Beckham, Petr Janda,  Donatella Versace, Dwayne Johnson, Lily Allen, Adele, Dominika Cibulková, Tamara Heribanová, George Clooney, Carrie-Anne Mossová, David Beckham, Celeste Buckingham, Jiřina Bohdalová, Henrieta Farkašová, Věra Čáslavská, Kelly Clarkson, Barbra Streisand, Al Pacino, Marcus Aurelius, Roman Pomajbo, Ľudmila Podjavorinská, Maroš Kramár

Egyptský horoskop – znamenie Anubis

8. – 27. máj, 29. jún – 13. júl

V egyptskej mytológii sa tento boh zaoberal balzamovaním zosnulých, preto bol označovaný ako boh mŕtvych. Anubis bol majstrom pohrebných obradov a mumifikácie. Pri vstupe do temného kráľovstva čakal na mŕtvych, sprevádzal ich a predsedal súdu, ktorý súdil duše. Zobrazoval sa ako muž s hlavou šakala alebo divého psa so špicatými ušami a podlhovastou tlamou.

Podľa egyptského horoskopu Anubis obdaroval svojich zverencov zmyslom pre čierny humor a schopnosťou nájsť vtipné momenty v zložitých situáciách. Títo ľudia sú nočné „sovy“. Radi zostávajú dlho do noci hore a vstávajú neskoro. Samotu uprednostňujú pred hlučnou spoločnosťou, tmu pred svetlom. Anubisovi ľudia radšej pracujú samostatne, kde sa môžu spoľahnúť sami na seba. Pracovať v tíme im veľmi nesedí. Napriek tomu nemajú problém postaviť sa na stranu slabších a obhajovať ich záujmy.  Neznášajú totiž nespravodlivosť.

Ľudia narodení pod týmto egyptským horoskopom bývajú mnohokrát záhadné a nepochopené osobnosti.  Okolie si ich cení pre ich lojalitu, úprimnosť a citlivosť. Podľa egyptského horoskopu ste trochu idealistickí a veľmi emotívni. Preto niekedy trpíte depresiou. Ale možno je to ona, ktorá pomáha vyriešiť niektoré problémy za vás. Ste vynikajúci psychológ, pretože svet podvedomia pre vás nie je tajomstvom.

Osobnosť ľudí Anubisa býva neoblomná a nemení svoje rozhodnutia, keď sa už raz rozhodne. To spôsobuje určité problémy v milostných vzťahoch. Staré rany sa nehoja rýchlo, a preto býva pre nich také ťažké nájsť svoju spriaznenú dušu. Anubisove deti si z tohto dôvodu vyberajú partnera veľmi opatrne a dlho im trvá, kým niekomu začnú veriť. Keď sa zamilujú, sú láskaví, starostliví a veľkorysí.

Predstavitelia tohto egyptského znamenia môžu byť veľmi nepredvídateľní. Sú to introverti, ktorí si užívajú pokoj a ticho. Aj keď sú introvertmi, vyžarujú veľmi sebavedomú a inšpiratívnu energiu, ku ktorej majú ostatní prirodzenú úctu.

Ľudia Anubisa nemajú problém na rovinu vyjadriť svoj názor. Ak majú pocit, že sa niekto mýli, určite sa ozvú. Často spochybňujú veci také, aké sú, a nikoho neumiestňujú na piedestál bez ohľadu na jeho pozíciu alebo moc.

Ak ste sa narodili pod egyptským znamením Anubis, patríte k bystrým a konzervatívnym jedincom. Milujete tajomstvá a záhady života, ktoré túžite dopodrobna skúmať. Veľmi pozorne vnímate tiež druhých ľudí a často si vopred uvedomíte ich myšlienky a motívy. Zaujíma vás, ako funguje myseľ a ako myslia ostatní ľudia. Podľa egyptského horoskopu vás budú lákať  metafyzické a okultné predmety. Vďaka svojmu sebavedomiu a odhodlaniu dokončíte akýkoľvek projekt, ktorý môžete mať.

Známe osobnosti narodené v egyptskom znamení Anubis:

Zdena Studenková, Ľuboš Kostelný, Jiří Korn, Waldemar Matuška, Giorgio Armani, Jiří Krampol, Caroline Wozniacka, Dana Medřická, Bill Cosby, Ivan Krasko, Pablo Neruda, Michelle Rodriguez, Slavomír Záhradník, Juraj Tatár, Nikola Tesla, Andy Murray, Megan Fox, Katharine Hepburn, Lenka Šóošová, Robert Pattinson, Mária Terézia, Stevie Wonder, Pierce Brosnan, Henry Fonda, Janet Jackson, Oldřich Kaiser

Egyptský horoskop – znamenie Set

28. máj – 18. jún, 28. septembra – 2. október

Desiate znamenie egyptského horoskopu patrí bohovi Setovi. Podľa Egypťanov je to boh slobody, chaosu, púští, vojen a búrok. Mnohokrát sa zobrazoval ako muž s hlavou kanca. Set zabil zo žiarlivosti svojho brata Osirisa, ale Isis, manželka Osirisa, s pomocou Tótha a Anubisa ho znovu oživila. Ako trest za svoj čin bol Set vyhostený do divočiny.

Podľa egyptského horoskopu sú tí, ktorí sa narodili v znamení Seta, mimoriadne ambiciózni, vynaliezaví, sebavedomí, súťaživí a žiarliví. Takíto ľudia sú často vyberaní ako politici a vodcovia na najvyšších pozíciách.

Dobrodružná osobnosť Seta poháňa predstaviteľov tohto egyptského znamenia stále vpred, hľadať nové dobrodružstvá a neobzerať sa za minulosťou. Preto sa nedokážu poučiť  z minulých chýb a niekedy sa opakujú. Títo ľudia veria, že prekážky sa vytvárajú na to, aby sa prekonávali. Pri ich zdolávaní sa neštítia použiť lesť a nekalé praktiky.

Dobyvateľ Set neznesie žiadne obmedzenia, ani v profesijnej oblasti ani v citových záležitostiach. Zaujímavosťou je, že dokáže čítať znamenia osudu a robiť správne závery. Toto mu prináša oproti ostatným veľkú výhodu. Byť o krok vpred mu poskytne moc a obdiv okolia.

Ak patríte k predstaviteľom tohto znamenia egyptského horoskopu, neustále niečo potrebujete začínať, testovať svoje schopnosti a jednostaj s niekým súťažíte. Vnútorný pokoj nájdete, až keď sa postavíte vnútorným paradoxom. Často sa vám zdá, že sa môžete spoľahnúť iba na seba. Podľa egyptského horoskopu sa svojím sebectvom chránite pred udalosťami, ktoré by vás mohli zraniť. Radšej sa utekáte skryť, aby ste si udržali slobodu. V láske len ťažko dokážete ovládnuť svoju žiarlivosť: podvedome si volíte takých partnerov, ktorým sa vaše impulzívne správanie bude páčiť.

Ľudia narodení v období vlády Seta neustále vyhľadávajú zmeny, nové dobrodružstvá a nové výzvy. Možno hľadajú pocit úplnosti.  Sú perfekcionisti a nenechajú sa ničím brzdiť v dosahovaní svojich cieľov. Dávajú si vysoké ciele a idú za nimi, kým nebudú splnené. Ide o prirodzených vodcov, ktorí neznesú byť ovládaní a byť na druhom mieste. Nemajú radi, keď ich ostatní brzdia. Setovi ľudia nikdy neobetujú svoj pokrok pre niekoho iného. Ťažko spomaľujú svoje tempo, aby vyhovovali potrebám iných ľudí. Na prvom mieste sú vždy oni. Títo ľudia milujú veľkú spoločnosť, v ktorej musia byť stredobodom. Môžu byť dobrými ministrami, motivačnými rečníkmi alebo predavačmi.

Výbušná a žiarlivá povaha predstaviteľov boha Seta im veľa šťastia v osobných vzťahoch neprinesie. Keďže neznesú obmedzenia, často sa nedokážu prispôsobiť istým pravidlám. Vždy si budú robiť, čo chcú a ako chcú, neobzerajúc sa na spúšť, ktorú niekedy ich správanie môže spôsobiť.

S pribúdajúcim vekom môžu nájsť cestu, ktorá ich bude napĺňať a spomalí ich šialené životné tempo.

Známe osobnosti narodené v egyptskom znamení Set:

Petra Vlhová, Zuzana Smatanová, Monica Bellucci, Angie Dickinson,  Jiří Suchý, Ilona Csáková, Julie Andrewsоvá, Paul McCartney, Patricia Janečková, Kylie Minogue, Angelina Jolie, Roman Luknár, Ján Kroner , Richard Krajčo, Alanis Morissett, Marilyn Monroe, Karel Šíp, Daniel Hůlka, Heidi Klum, Courteney Cox, Natalie Portman

Egyptský horoskop – znamenie Bastet

14. – 28. júl, 23. – 27. september, 3. – 17. október

Jedenáste znamenie egyptského horoskopu je zasnúbené bohyni Bastet, ktorá bola zobrazovaná s telom ženy a s hlavou mačky. Očarujúca bohyňa lásky, plodnosti a ochrankyňa žien i faraónov dáva svojim predstaviteľom schopnosť nenápadne precítiť a pochopiť situáciu. Vniesť harmóniu a mier do našich životov. Títo ľudia sú prirodzení introverti vyhľadávajúci samotu a ich prílišná opatrnosť a plachosť ich môže často pripraviť o množstvo príležitostí.

Podľa egyptského horoskopu sú to ideálne manželky a matky. Ľahko uspejú vo všetkých profesiách, ktoré sa považujú za ženské. Nájdete preto medzi nimi vynikajúcich učiteľov, účtovníkov, zdravotné sestry či sanitárov, vychovávateľky alebo kvetinárov. Ich schopnosť upokojiť a zmierniť stres možno považovať za nadprirodzenú. Majú úžasné „útulné“ biopole, ktoré zahrieva všetkých naokolo.

Ľudia narodení pod znamením bohyne Bastet sú veľmi ostražití. Bdelosť je ich silnou stránkou, ale prílišná opatrnosť sťažuje správne vyhodnotenie situácie. Musíte prekonať plachosť a otvoriť sa svetu, potom sa vám život bude zdať oveľa zaujímavejší a svetlejší. Váš pôvab a prirodzené kúzlo, ako aj diplomacia, ladnosť i štedrosť, k vám priťahujú ľudí. Dobre vyvinutá intuícia a zmysel pre takt nabádajú vašich priateľov, aby sa obrátili na vás s prosbou o radu. A nemýlia sa, pretože pre každého nájdete vždy tie správne slová. Podľa egyptského horoskopu hľadáte v láske partnera, ktorý dokáže oceniť vašu zmyselnosť a emocionalitu. Svojich blízkych obklopujete zvláštnou pozornosťou, starostlivosťou a bezhraničnou láskou.

Ľudia Bastet sa niekedy až príliš vyhýbajú konfrontácii a stresovým situáciám. Vďaka až nadprirodzenej intuícii majú možnosť odhaliť skutočnú povahu ľudí a ich ozajstné motívy správania. Tieto bytosti milujú luxus, krásne veci, radi si užívajú život a oddávajú sa zmyselným pôžitkom. Zámerne hľadajú vo svojom živote šťastie a radosť a inšpirujú sa hudbou i umením.

Predstavitelia jedenásteho egyptského znamenia dávajú potreby ostatných nad svoje vlastné. V romantických vzťahoch sú lojálnymi a oddanými partnermi. Bývajú veľmi emotívni a citliví, ale môžu sa stať tvrdými ochrancami tých, ktorých majú radi, ak je potrebné.

Toto znamenie egyptskej bohyne Bastet je tajomné a priťahuje ich tajomstvo a okultizmus. Ich silná intuícia a náhľad do vecí im dáva výhodu a prispieva k veľkej časti ich úspechu. Môže ich priťahovať kariéra zaoberajúca sa okultizmom alebo metafyzikou.

Túžba znamenia Bastet po pokoji a samote ich mnohokrát privedie k tomu, aby sa stali pustovníkmi. Môžu sa izolovať od ostatných. Ak naozaj potrebujú pomoc, majú zväčša problém o ňu požiadať. Myslia si, že stačia na všetko sami a bránia druhým, aby im poskytli pomocnú ruku.

Negatívnou stránkou týchto bytostí môže byť tiež ich prílišná pripútanosť k ľuďom, ktorým otvorili svoje srdce. Vo vzťahu bývajú majetnícki a niekedy nedôverčiví. Ich láska často dusí ľudí, ktorých milujú. To im môže spôsobiť problémy vo vzťahoch.

Známe osobnosti narodené v egyptskom znamení Bastet:

Ľubomír Gregor, Gisele Bündchen, Iva Bittová, Kate Ryan, Selena Gomez, Daniel Radcliffe, Michelle Williams, Vojtěch Dyk, Michael Kocáb, Janek Ledecký, Zora Kolínska, Zuzana Mauréry, Peter Dvorský, Eugen Suchoň, Robo Grigorov, Catherine Zeta-Jones, Dakota Johnson, Nela Pocisková, Rudolf Hrušínský, Dušan Cinkota, Adela Vinczeová, Hugh Jackman, Luciano Pavarotti, Karel Gott, Jozef Banáš

Egyptský horoskop – znamenie Sekhmet

29. júl – 11. august, 30. október – 7. november

Dvanáste znamenie egyptského horoskopu zastáva bohyňa Sekhmet. Prísna a hrdá sudkyňa s neomylným úsudkom. Hlavným cieľom jej života je spravodlivosť. Podľa niektorých zdrojov bola bohyňou vojen, sporov a sily, ochrankyňa kúzelníkov a lekárov.  Preto ľudia narodení pod týmto znamením môžu mať liečiteľské schopnosti. Bohyňa Sekhmet sa zobrazovala ako žena s hlavou levice a slnečným kotúčom nad hlavou.

Podľa egyptského horoskopu, ak ste sa narodili v znamení tohto božstva, potom s najväčšou pravdepodobnosťou máte veľkú autoritu medzi obyčajnými smrteľníkmi a ste tiež nároční vo vzťahu k vám i k ostatným. Budete rovnako talentovaní vo všetkých profesiách, kde musíte často komunikovať s ľuďmi a robiť dôležité rozhodnutia. Vaše šťastie sa zdá byť nadprirodzené. Viete, ako sa objaviť v správnom čase a na správnom mieste. A nech už podnikáte v akejkoľvek oblasti, budete mať vždy šťastie.

Ľudia narodení pod ochrannou rukou Sekhmet budú zväčša vášniví, nepoddajní a pyšní.  Málokedy bývajú sami, lebo ich silná osobnosť a disciplinovanosť priťahuje ostatných. Vždy majú veľa priateľov, aj keď k ostatným nie sú príliš zhovievaví. Podľa egyptského horoskopu máte kontrolu nad sebou, a preto len zriedka robíte chyby. Za vašim hrdým vzhľadom je však čestná, citlivá a opatrná povaha čakajúca na uznanie. Perfekcionistická osobnosť týchto bytostí ich ženie stále vpred a poddať sa nespokojnosti. Viac flexibility, fantázie a menej sebakritiky vám pomôže ľahšie prijať tento život. Na druhej strane vám tieto vlastnosti môžu priniesť úspech v podnikaní  a v čomkoľvek, do čoho sa pustíte.

Ľudia Sekhmet majú vysoko vyvinutý zmysel pre úspech, spravodlivosť a hodnoty. Sú veľmi všímaví a nestrácajú čas nečinnosťou a vecami, ktoré nie sú efektívne. Boli by z nich dobrí sudcovia alebo riaditelia. Nie je pre nich problém zachovať tajomstvo a mlčanlivosť. Preto je pre nich ľahké získať si dôveru ostatných, ktorí akosi prirodzene cítia, že im môžu dôverovať. Ich prítomnosť si vyžaduje rešpekt a ich osobnosť je ako magnet.

Sekhmetčanom sa najlepšie darí, keď zastávajú riadiace pozície. Bývajú veľmi optimistickí a vidia svetlú stránku akejkoľvek prekážky. Ľahko sa s nimi hovorí a väčšinu ľudí očaria svojim optimizmom a pozitívnym vyžarovaním.  Sú to dobrí organizátori a vedia nezištne pomáhať najmä tým, ktorí sa ocitnú v núdzi.  Môžu sa dokonca stať rôznymi aktivistami alebo dobrovoľníkmi.

Medzi najväčšie negatívne vlastnosti ľudí narodených v znamení egyptskej bohyne Sekhmet patria ich krátke nepredvídateľné nálady. Pri podráždení môžu byť hašteriví a netrpezliví. Osobnosť predstaviteľov tohto božstva sa mení z charizmatickej na hrubú, agresívnu a cynickú.

Títo ľudia milujú byť obklopení luxusom a môžu si vytvoriť závislosť na jeho dosiahnutí a udržaní. Majú tendenciu zabúdať, že materializmus nie je jediným dôvodom ich tvrdej práce. Predstavitelia Sekhmet sa môžu chytiť do pasce nezdravých závislostí, ako je hazard, v snahe držať krok s ich luxusným štandardom.

Známe osobnosti narodené v egyptskom znamení Sekhmet:

Ivanka Trumpová, Allan Mikušek, Diego Maradona, Viera Strnisková, Emma Stone, Ľubomír Višňovský, Whitney Houston, Eva Pilarová, Anna Belousovová, Dustin Hoffman, Barbora Krajčírová Rakovská, Neil Armstrong, Andy Warhol, Alžbeta Bátoriová, Mata Hari, Oldřich Nový, Charlize Theron, Milota Havránková, Yves Saint Laurent, Jozef Vajda, J. K. Rowlingová, Louis de Funès, Bolek Polívka, Marta Kubišová

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom