Aj pôvodní obyvatelia amerického kontinentu verili, že charakter a šťastie človeka sú zvláštne spojené s dátumom jeho narodenia. Starí  Indiáni rozdelili kalendárny rok na obdobia a na každé obdobie pridelili patrónske zviera. Dokopy je ich dvanásť, tak ako v dobre známom zvieratníku. Pozorovania Indiánov sú založené na ich silnom pute s matkou Zem. Tento horoskop prežil dodnes. Ako presní boli Indiáni zo Strednej Ameriky, je len na vás.

Indiánsky horoskop Hus

 1. decembra – 19. januára

Ľudia narodení v období, ktoré podľa indiánskeho horoskopu náleží totemovému zvieraťu Hus, sú veľmi ctižiadostiví a cieľavedomí. Nezľaknú sa žiadneho ambiciózneho projektu, preto ak chcete byť úspešní, zoberte si do tímu Hus. Keďže podľa starých Indiánov je tento vták symbolom energie, tvrdej práce a ctižiadosti, nebude to inak ani s ľuďmi narodenými pod týmto znamením. Husi si stanovia ciele a dosiahnu ich akýmikoľvek prostriedkami. Uspejú takmer vo všetkom, do čoho sa pustia. Býva preto medzi nimi dostatok úspešných športovcov a podnikateľov.

Husi sú dobrými spoločníkmi a výbornými rodičmi. Napriek tomu sa títo ľudia, najmä tí, ktorí mali ťažké detstvo, častejšie ako ostatní uchyľujú k samovražde a mávajú sklon k depresiám či posadnutosti. Naopak, ak Husi vyrastajú v láske, stanú sa spoločenskými, vášnivými a láskavými osobnosťami. Je vašim priateľom človek narodený v období, ktoré podľa indiánskeho horoskopu prináleží Husi? Tak môžete si gratulovať, lebo v ňom máte spoľahlivého priatelia vyznávajúceho tradície a skutočné hodnoty.

Husí ľudia mnohokrát prekvapujú svoje okolie svojim odhodlaním a silou. Ich negatívnou stránkou je ich ťažkopádnosť. Ťažšie sa tiež prispôsobujú a stáva sa, že nedokážu efektívne reagovať na spontánne udalosti. Husiam robí tiež problém robiť vážne rozhodnutia a emocionálne sa do seba uzatvárajú.

Husiam je dovolené vidieť budúcnosť, pozrieť sa za sny. Toto znamenie indiánskeho horoskopu vám dáva lekcie slušnosti, spolupráce, schopnosti prijímať a dávať, krásy a tradičných názorov.

Indiánsky horoskop Vydra

 1. január – 18. február

Domorodí Američania považujú Vydru za symbol niečoho nového, zmeny k lepšiemu a ašpirácie. Toto zviera je známe svojou bystrou inteligenciou, vynaliezavosťou a nevídanou predstavivosťou. Býva tiež nevyspytateľné. Rovnako aj príslušníci indiánskeho znamenia Vydra majú podobné vlastnosti. Môžu byť rovnako nevyspytateľní a často bývajú nepochopení. Svet totiž vnímajú celkom inak ako ostatní. Zdá sa, že ich fantázia, kreativita a vynaliezavosť nemá hraníc. Prekážky im nevadia, berú ich ako výzvy, ktoré musia zdolať. S Vydrami je celkom ťažké komunikovať – ​​môžu byť rovnako nepredvídateľní ako ich totemové zviera. Sú to inak pracovití, vášniví a v spoločnosti obľúbení jedinci, ktorí si vás získajú svojim zmyslom pre humor a priateľským prístupom.

Narodil sa váš priateľ v znamení Vydra?  Môžete si byť istí, že v ňom máte starostlivého a najpozornejšieho blízkeho človeka vo vašom okolí. Dieťa, ktoré sa narodilo v tomto indiánskom znamení treba vychovávať k tvorivému prístupu, potom z neho vyrastie dobrý, čestný, úprimný a zodpovedný človek. Ak budete však naň  vyvíjať nadmerný tlak, nedovolíte mu kreatívne sa vyvíjať, stane sa z neho nervózny sociopat.

Negatívnou stránkou Vydier je ich nepredvídateľnosť a náladovosť. Majú sklon k citovému vydieraniu a mnohokrát sa stávajú manipulátormi. Vo vzťahu netolerujú nespravodlivosť , klamstvo a sú dosť žiarliví. Zvedavosť ľudí Vydier ich ženie vyskúšať i bizarné veci. Ak sú sklamaní životom, môžu byť náchylní k podivnému správaniu, ktoré spoločnosť zväčša nepochopí.

Od Vydier sa môžete naučiť hravosti, kreativite a pozerať sa na svet netradičným spôsobom. Vydrí ľudia  veria svojim víziám a intelektu, a práve táto dôvera vo vlastné schopnosti im pomáha  s ľahkosťou prekonávať prekážky.

Indiánsky horoskop Vlk

 1. február – 20. marec

Vlci majú v našej kultúre negatívnu povesť. V rozprávkach sú často predstaviteľmi zla, ale starí Indiáni ich uctievali ako posvätné zvieratá. Vedeli dobre, že ide o veľmi organizované, inteligentné a verné zviera. Ľudia narodení v tomto znamení indiánskeho horoskopu sú dosť emocionálni, milí a veľkorysí. Vedia si vážiť priateľský prístup a bývajú schopní reagovať na pocity rovnakou silou. Vlk muž môže byť dobrým partnerom, no ak ho odmietnete, pomstí sa, môže sa stať zákerným a bude sa neustále pripomínať. Mnohokrát títo jedinci hľadajú spriaznenú dušu a pravú lásku, a v prípade, že si ju nenájdu čo najskôr, stávajú sa z nich samotári. Neuspokoja sa totiž so vzťahmi z rozumu.

Ľudia narodení pod znamením Vlka sú nežní a hanbliví, ale tak pôsobia iba na prvý dojem.  Ak ich niekto sklame, veľmi trpia a v niektorých prípadoch sa môžu aj pomstiť. Pred nepriazňou osudu sa skrývajú vo vlastnom svete fantázií. Je to ich spôsob ochrany pred bolesťou a negatívnymi vplyvmi vonkajšieho sveta.

Pre človeka Vlka je dôležitá blízka rodina a zaužívané tradície. Je schopný skutočne milovať. Partner, ktorého si vyberie, získa v ňom oddaného, verného i láskavého partnera po celý život. V práci je výborným spolupracovníkom, ktorý dokáže veľmi dobre pracovať v tíme. Citlivo odhalí i skryté tajomstvá emocionálneho sveta.

Lekciou Vlka je jeho vernosť, hodnota tradícií, spolupráce a naučí vás tiež byť empatický.

Indiánsky horoskop Sokol

 1. marca – 19. apríla

Sokol je pyšný, hrdý a dravý vták, ktorý má brilantný postreh. Ten mu pomáha veľmi rýchlo vyhodnotiť situáciu a nájsť optimálne riešenia. Takisto i ľudia narodení v tomto indiánskom horoskope bývajú dosť podnikaví, bystrí a ich zraku neunikne žiadny detail. Nájdete medzi nimi mnoho úspešných podnikateľov. Ich negatívnou stránkou je samoľúbosť, ktorá môže prejsť až do arogantného správania. Všetku svoju pozornosť zameriavajú na seba a niekedy sa až príliš spoliehajú na svoj dravý spôsob získavania toho, čo chcú. Muž Sokol vie byť pozorný, vášnivý milenec a dokáže prežiť dlhodobý vzťah. Musí mať však po svojom boku rovnocennú partnerku, pretože slabšiu povahu bude ponižovať a trápiť. To isté platí i pre ženy v tomto znamení, ktoré nebudú tolerovať  žiadny odpor.

V starovekých legendách je sokol vždy symbolom veľkej moci a nadradenosti. Predstavuje dôstojnosť a odvahu, no i samoľúbosť. Ľudia, ktorí sa narodili pod týmto indiánskym znamením, sú veľmi odvážni a majú skvelé pozorovacie schopnosti. Na všetko sa pozerajú s nadhľadom. Čas môžu múdro využiť tak, že ho investujú do tvorivosti a múdrosti. Tieto povahové vlastnosti z nich robia ozajstných prirodzených vodcov a ostatní ich podvedome nasledujú. Títo ľudia však nikdy nebudú robiť kompromisy. Ak si stanovili cieľ a chcú v živote niečo dosiahnuť, neodradí ich na ceste za tým nič. Problém a vážny konflikt nastane vtedy, ak stretnú rovnako autoritatívnu osobnosť.

Sokol predstavuje žiarivú energiu. Niekedy bol porovnávaný s bájnym Fénixom, vtákom, ktorý môže vstať z popola. Sokolí ľudia sú často intuitívni a môžu zažívať záblesky inšpirácie, ktoré iskria novými nápadmi. Obvykle sa vyznačujú ostražitosťou a energiou. Takmer vždy nájdu ideálne riešenia v ťažkých situáciách, pretože bývajú rodenými vodcami. Osobnosti v tomto indiánskom horoskope nikdy nemrhajú a „kujú železo, kým je horúce“.

Sokol vám ukáže svet z výšky a dá vám potrebný nadhľad. Naučí vás vznešenému a dôstojnému správaniu, dôverovať svojim schopnostiam a vybraným cieľom. Sokol jednoducho vie, ako byť úspešný.

Indiánsky horoskop Bobor

 1. apríla – 20. mája

Pôvodní Indiáni verili, že bobry majú magické vlastnosti. Inak, ako by bolo možné byť taký dokonalý a presný, najmä pokiaľ ide o ich stavebné schopnosti. Aj ľudia narodení pod týmto indiánskym horoskopom dokážu vytvárať úžasné strategické plány, bývajú skvelí pracovníci, usilovní  a cieľavedomí. Často sa z nich stávajú workoholici, ktorí nepoznajú nič iné iba prácu. Na úkor svojich vzťahov a súkromného života. Preto sa mnohokrát stáva, že sú na sklonku života sklamaní a opustení svojim okolím. S týmto človekom nie je ľahké žiť. Všetko sa snaží robiť precízne, je perfekcionista a rovnako náročný býva aj na svoje okolie.

Môže byť z neho dobrý riadiaci pracovník, ale aj kolega, ktorý ochotne poradí. Bobry sú ideálnymi zamestnancami: robia všetko čo najefektívnejšie. Okrem toho disponujú vynaliezavosťou, vytrvalosťou a schopnosťou strategicky myslieť.

Ľudia, ktorí sa narodili v znamení indiánskeho horoskopu Bobor, sú zvyčajne veľmi aktívni, bystrí, ale aj milí. V bezpečí sa cítia na známych a overených miestach, neradi riskujú a málokedy vybočujú zo zaužívaných koľají. Ide o usilovných, spoľahlivých a presných jedincov, ktorí sú skôr uzavretí a introvertní.

Ak si získate Bobrove priateľstvo, čo nie je tak jednoduché, urobí pre vás aj nemožné. No keď tohto človeka raz sklamete, bude si to pamätať do konca života. Nie je to však žiadny bojko a dokáže si obhájiť svoje záujmy, ak je presvedčený o ich správnosti. Jeho odvrátenou stránkou je jeho strach a nedôvera. Tiež sa veľakrát stáva závislým a posadnutým svojim cieľom. Môže sa stať, že sa nevie zastaviť, aj keď jeho úsilie niekedy neprinesie žiadne výsledky.

Bobor  dáva lekcie spoľahlivosti, tvrdej práce, rovnováhy, náklonnosti a trpezlivosti. Pomáha premeniť sny na činy. Bobrí ľudia sú verní, dobrosrdeční a vždy sa na nich dá spoľahnúť.

Indiánsky horoskop Jeleň

 1. mája – 20. júna

Jeleňa považovali starí Indiáni za vznešené posvätné zviera, a tiež veľmi bystrého, ušľachtilého a aktívneho kráľa lesov. I ľudia narodení pod jeho vládou majú podobné vlastnosti. Okrem toho sú starostliví, priateľskí a citliví. Jelene bývajú považovaní za dušu každej spoločnosti, pretože sú dosť zábavní a úžasní spoločníci. Veľmi rýchlo si nájdu priateľov a okolie ich jednoducho zbožňuje. Nečudo. Sú jednoducho neodolateľní.  Jelení ľudia sú vždy vítaní  a pozývaní na rôzne akcie. Ich neuveriteľná diplomacia im pomáha zvyšovať ich obľúbenosť.

Osobnosti narodené v tomto znamení disponujú dokonalým prehľadom o všetkom okolo nich a majú spravidla maximum informácií o všetkých svojich priateľoch. Keďže neznášajú konflikty, snažia sa všetkých zmieriť a udržiavať dobré vzťahy so všetkými stranami v konflikte. Pri výchove dieťaťa Jeleňa musíte byť zodpovední. Nedostatok pozornosti zo strany rodičov totiž spôsobí, že z neho vyrastie lenivý a sebecký človek.

Ľudia narodení v znamení zverokruhu Jeleň dokážu dávať a prijímať rovnako. Ich negatívnou stránkou je, že sú niekedy prelietaví a povrchní. Keďže ľahko uzatvárajú nové známosti a nadväzujú nové vzťahy, môže to viesť  k povrchným krátkodobým zväzkom. Na druhej strane ich dobré komunikačné schopnosti z nich robia skvelých diplomatov a ich okolie im takmer vždy odpustí.

Jeleň je zosobnením bezpodmienečnej lásky a priateľstva, má dar vidieť zlo. Títo ľudia snáď rozosmejú kohokoľvek. Často majú umelecké sklony a oplývajú kreativitou. Na pracovisku uprednostňujú prácu v tíme a ku každému človeku  si nájdu prístup.

Problémom ľudí narodených pod znamením indiánskeho zverokruhu Jeleň je neschopnosť dokončiť začaté práce. Všetko však závisí od výchovy. Ak je Jeleň vychovaný v zlej rodine, potom sa z neho stane rozmarný, falošný a vypočítavý egoista.

Jeleň učí ostatné znamenia indiánskeho horoskopu ušľachtilosti, dáva priateľstvo, zmier a diplomaciu.

Indiánsky horoskop Ďateľ

 1. júna – 21. júla

Pre pôvodných obyvateľov Ameriky bol ďateľ symbolom pokory, vzdelanosti a taktnosti.  Vták, ktorý dokázal vyliečiť strom – symbol života, bol pre nich dosť posvätný. Datlí ľudia sú dobrí poslucháči a bývajú vždy pripravení pomôcť. Cenní priatelia a poctiví obchodní partneri. Ďatle sa stávajú veľmi dobrými rodičmi, no iba v prípade, ak sami vyrastali v harmonickej rodine.

Ak títo ľudia v detstve zažili nedostatok lásky a pozornosti rodičov, budú z nich nespoločenskí introverti, ktorí stratili dôveru v ľudí. Mnohokrát potom pôsobia mrzutým a nahnevaným dojmom. Starí Indiáni verili legendám, že najväčší a najsilnejší liečitelia sa narodili práve v období tohto indiánskeho horoskopu.

Typická charakteristika týchto ľudí  je spravidla veľmi dobrý i oddaný priateľ a milujúci partner. Sú inteligentní, empatickí a súcitní. Pomáhajú druhým s veľkou trpezlivosťou, často na úkor seba, preto vynikajú v profesiách, kde býva potrebný empatický prístup, ako je sociálny pracovník a podobne. Vo vzťahu svojho partnera doslova udusia láskou a so starostlivosťou to zväčša preháňajú. Rodina je pre nich všetkým. Negatívnou stránkou ľudí v znamení Ďatľa je, že sa na svojich milovaných až nezdravo pripútajú a trápia ich svojou žiarlivosťou. Ďateľ si však nemôže pomôcť, jeho skutky poháňajú city. Pre jeho dobrosrdečnosť ho druhí mnohokrát využívajú.

Tieto bytosti  patria k pokorným, vynaliezavým  a veľmi organizovaným ľuďom. V práci či v súkromí budú vždy stáť  za vami a vašimi záujmami. Napriek citlivosti v nich nájdete nesmiernu silu, takže ich nepodceňujte. Osobnosti narodené v tomto znamení zverokruhu spory znášajú veľmi ťažko, ale budú sa snažiť pracovať ďalej a uzavrieť mier medzi súpermi.

Ďateľ prináša do znamení indiánskeho zverokruhu liečiteľské schopnosti, taktnosť, pokoru a teplo rodinného kruhu.

Indiánsky horoskop Losos

 1. júla – 21. augusta

Losos je veľmi živá, húževnatá a energická ryba. Aj tieto vlastnosti okrem iných odpozorovali pôvodní obyvatelia Ameriky. Ľudia narodení pod týmto znamením indiánskeho horoskopu sú veľkí dobrodruhovia a ich energia sa snáď nedá potlačiť. Veční optimisti berú život s ľahkosťou a zdá sa, že neexistujú prekážky, ktoré by ich zastavili.

Lososí ľudia sú pohodoví, ľahko sa s nimi pracuje – múdri, rýchli, spoločenskí. Dokážu svojim optimizmom nakaziť nielen pracovný kolektív, ale i svoje blízke okolie. V ich spoločnosti ste pripravení zdolať hory alebo vyplávať na šíre more. Lososy neznášajú stereotyp. Dobrodružstvo jednoducho k životu veľmi potrebujú.

Takisto ako iné znamenia indiánskeho zverokruhu je aj Losos ovplyvnený výchovou. Ak vyrastá v harmonickej a stabilnej rodine, stane sa z neho vyrovnaný a citlivý človek. Naopak, v prípade zlej výchovy bude z neho nervózny, náladový egoista, ktorý bude sledovať iba vlastné záujmy a túžbu po dobrodružstve.

Lososy disponujú silnou charizmou, preto vedia získať dôveru a sympatie ostatných. Títo ľudia majú obrovské sebavedomie a sú z nich skvelí lídri s prirodzenou autoritou. Žijú naplno a svoj vzťah prežívajú veľmi silno. Bývajú úprimní vo všetkom. Ak ich uväznia v kruhu klamstiev alebo ich nečestne zneužijete, má to rýchly koniec.

Losos má silné puto so svojou minulosťou a korene predkov sú preň dôležité. Preto sa snaží zachovať tradície. Jeho hlavným krédom je zostať verný sám sebe.  Osobnosti narodené v tomto znamení majú silne vyvinutú intuíciu. Ak vám poradia, že máte podporiť ten či onen konkrétny nápad, počúvnite ich. Pre tento nos na úspech a veľký príval energie, ktorý v sebe skrývajú, takmer vždy dosiahnu úspech.

Medzi negatívne vlastnosti patrí ich výbušnosť a uponáhľanosť.  Niekedy sa môže zdať, že úmyselne vyhľadávajú konflikty, aby si zvýšili sebavedomie. Na sklonku života môžu byť lososí ľudia vyčerpaní a vyhorení. Ich vlastná vitálna energia sa môže obrátiť proti nim.

Lekcia Lososa je jasná, nakaziť optimizmom a energiou všetky znamenia indiánskeho horoskopu, pozitívne ich motivovať, aby sa i nehybné skaly pohli k odvážnym činom.

Indiánsky horoskop Medveď

 1. august – 21. septembra

Pre starých obyvateľov Ameriky je medveď najposvätnejším zvieraťom. Je to symbol obrovskej sily a vytrvalosti. Taktiež taktnosti a logiky. Aj medvedí ľudia majú tieto vlastnosti. Snažia sa udržiavať poriadok, vnášať logiku do chaotických situácií a všetko riešiť s taktom a rozumom.

Medvedí človek je dosť pragmatický, zodpovedný, radšej sa bude držať zaužívaných pravidiel, ako by sa mal púšťať do riskantných vecí.  Vďaka svojej vytrvalosti a odhodlaniu dotiahne každú vec do konca. Keďže ľudia narodení v znamení indiánskeho horoskopu Medveď sa riadia rozumom,  budú spoľahlivými obchodnými partnermi.  Často v ich radoch nájdete dobrých pedagógov, ktorí prípravu a vzdelávanie vašich detí budú brať zodpovedne a ako poslanie.  Medveď má dostatok taktu a trpezlivosti. Ak však jeho  výchovu zanedbáte a nedostane sa mu veľa pozornosti , vyrastá z neho nedôverčivý a malicherný samotár, ktorý je zatrpknutý voči svojmu okoliu.

To, čo sa naozaj skrýva v týchto ľuďom, zväčša na prvý pohľad neodhalíte. Taja  to pred svojim okolím a skutočne začnú dôverovať len máloktorým ľuďom. Niekedy sa prejavia, až keď sa dostanú do problémov. Ich obdivuhodná sila sa prebudí. Na druhej strane sa táto vlastnosť často prejavuje ako tvrdohlavosť.

Medvedie osobnosti  sú zvyčajne plaché a ak sú od útleho veku obklopené láskou, bývajú  z nich veľmi štedrí a starostliví ľudia.  Tieto bytosti uprednostňujú odľahlý životný štýl a tiché prostredie, v ktorom môžu rozjímať. Keďže nemajú radi neočakávané udalosti a prekvapenia, všetko si vopred starostlivo naplánujú a premyslia. Ľudia narodení pod týmto znamením indiánskeho horoskopu by sa mali naučiť brať život  s väčšou ľahkosťou a menej kriticky pozerať nielen na svojich blízkych, ale aj na seba.

Medvede sú učiteľmi odvahy, sily,  trpezlivosti, rozvážnosti a zdržanlivosti. Zasvätia vás tiež do tajov logiky a praktickosti.

Indiánsky horoskop Havran

 1. septembra – 22. októbra

Havrany sa odjakživa spájajú s magickými schopnosťami a vládcami, ktorí čarami okúzlia svoje okolie. Sú plné nadšenia, fascinujú, očarujú, podmaňujú si. Zdá sa, že preto je medzi Havranmi dostatok politických osobností a diplomatických pracovníkov. Ak sa človek narodený pod znamením indiánskeho horoskopu Havran  v tejto oblasti nerealizoval, zmení sa na tichého romantika. S takýmito ľuďmi je radosť komunikovať. Sú taktní, hovoria pravdu, a pritom neurážajú.

Havran je v západnej kultúre symbolom smrti. Pôvodným obyvateľom Ameriky však pomáhal sprevádzať mŕtve duše na druhú stranu a bol uctievaným vtákom. Jeho odvrátenou stránkou osobnosti je, že často majú ľudia narodení v tomto indiánskom znamení vysoké nároky na svoje okolie. A taktiež na seba. Ich zmysel pre spravodlivosť z nich robí nekompromisných sudcov, mnohokrát neoprávnených. Taktiež povestná je aj ich krutosť, najmä ak sa cítia nešťastní a nepochopení.

Havraní ľudia s ľahkosťou nadväzujú nové kontakty a sú spoločenskí. Neznášajú samotu. Tieto osobnosti nebudú tolerovať prázdne lichôtky a každú lož prekuknú. Napriek tomu bývajú ľahko ovplyvniteľní a príliš dôverčiví. Havran je stelesnením mágie, poslom nadpozemského priestoru. Môže pomôcť zmeniť váš uhol pohľadu. Je za stabilitu a dôslednosť. Ak však má ťažké detstvo, potom z neho môže vyrásť pomstychtivý, nezodpovedný a prehnane náročný človek, ktorému sa snáď nedá v ničom vyhovieť. Často sa potom na sklonku života cítia osamelí, lebo svojim postojom odoženú od seba všetkých milovaných.

Havrany sa nikam nenáhlia, viac premýšľajú a majú odpoveď na všetky otázky. Milujú cestovanie po svete a môžu žiť ďaleko od svojej rodiny. Opovážte sa obmedziť ich slobodu, budú húževnato bojovať  za svoje oslobodenie a nebudú sa štítiť ničoho.

Havran sa líši od všetkých vtákov tým, že je veľmi čistotný a nikdy neprenáša rôzne choroby. Preto im boli pripisované liečiteľské schopnosti. Ľudia narodení pod týmto totemom sú ako mágovia  či kňazi. Fascinujú vás, popletú vám rozum a zrazu neviete ako, robíte presne to, čo chcú. Preto sú z nich skvelí politici.

Lekcie mágie patria Havranovi a jeho zrodencom. Ponúkne vám iný uhol pohľadu, inšpiráciu, umenie komunikácie a nápad.

Indiánsky horoskop Had

 1. októbra – 22. novembra

Had bol pre starých Indiánov symbolom veľkej múdrosti, inštinktu a priaznivých nadprirodzených síl, ktoré zostávali mnohokrát nepochopené. Aj ľudia, ktorí sa narodili pod týmto indiánskym znamením zverokruhu sú obdarení povestným šiestym zmyslom a tajomnou charizmou. Vládnu duchovnu a kategoricky odmietajú riešiť finančné problémy, preto medzi nimi  dobrých finančníkov a bankárov nehľadajte. Skôr naopak. Toto znamenie je najviac reprezentované lekárskou profesiou a existuje medzi nimi veľa psychológov a odborníkov na záležitosti ducha. Hadí ľudia milujú rešpekt a úctu a mnohokrát  sú výbornými duchovnými vodcami.  Ich tajomná charizma z nich robí podmaňujúcich lídrov ovládaných skrytou vášňou. Zaujímavým faktom je, že práve najviac indiánskych šamanov pochádzalo z tohto znamenia.

Tieto osobnosti bývajú pre vonkajší svet zvyčajne uzavreté – často je pre nich nepochopiteľný. Svoj názor si nechávajú radšej pre seba. Preto sú takíto ľudia charakterizovaní ako tajnostkári uzavretí do vlastnej mysle. V láske sa stávajú oddanými, milujúcimi a vášnivými. Obetavosť a dobrosrdečnosť , ale aj  empatia im nebývajú cudzie. Keď treba, poskytnú vám hadí ľudia ochotne pomocnú ruku. Slabší jedinci sa však veľakrát boja ich tajomnej sily.

Medzi takýmito ľuďmi najčastejšie v porovnaní s inými znameniami indiánskeho horoskopu sú nevyrovnaní a násilní jednotlivci. Záleží však v akej rodine Had vyrastal. K svojmu partnerovi sa môžu správať majetnícky a môžu byť tiež veľmi žiarliví.

Ľudia, ktorí sa narodili pod indiánskym horoskopom Had, sú veľmi úprimní a priami. Kompromisy ani výhovorky nemajú veľmi radi. Môžu vidieť iba dve stránky veci (napríklad buď láska, alebo nenávisť, nič medzi tým). Takíto ľudia sú veľmi húževnatí a tvrdohlaví, najmä keď idú za svojim cieľom. Niekedy však začnú byť dosť náladoví a trucovití.

Pozornosť si vyžaduje aj ich kreativita, tolerancia a prispôsobivosť. Ako už bolo uvedené vyššie, že hoci patria medzi tajnostkárskych ľudí, napriek tomu sú citliví a rovnakú úroveň citlivosti očakávajú od všetkých okolo nich.

Hadí totem učí všestrannosti, sile a múdrosti. Inšpiruje vás k lepším zajtrajškom a duchovnému životu.  Naučí vás akceptovať a vyrovnať sa s tým, čo do vášho života prichádza.

Indiánsky horoskop Sova

 1. novembra – 21. decembra

Sova je v prírode dravým zvieraťom a brilantným lovcom. Môže byť veľmi tajomná. Na jednej strane je to symbol múdrosti a na druhej strane je spojená s nešťastím a smrťou. Ľudia narodení pod indiánskym horoskopom Sova sú veľkí bojovníci.  V skutočnosti nepotrebujú vrelé medziľudské vzťahy, bývajú veľmi krutí a vždy pripravení riskovať. Ich bezohľadnosť a zmysel pre dobrodružstvo z nich robí výborných lovcov, bojovníkov, hasičov a zástupcov iných rizikových profesií. To však neznamená, že soví neuspejú v iných profesiách – flexibilita charakteru im umožňuje prejaviť sa v akejkoľvek oblasti.

Ľudia, ktorí sa narodili pod týmto indiánskym znamením, nie sú vždy otvorení všetkému novému, bývajú lojálni a majú priam jasnozrivé schopnosti. Títo ľudia sa často obetujú kvôli druhým, dokonca aj na úkor seba. Dokážu udržať mnoho tajomstiev, a preto sa na nich ich blízki obracajú s veľkou dôverou. Súkromný citový život sovích osobností môže byť mnohokrát problémový a nestabilný. Ich slabinou je hrdosť a spomínaná bezohľadnosť.

Títo bystrí kúzelníci majú radi okultizmus, milujú vzrušenie a nové výzvy.  Túžia po vyšších ideáloch a mnohokrát si myslia, že sú neomylní. Preto môžu pôsobiť na svoje okolie arogantne a povýšenecky. Niekedy je ťažké s nimi diskutovať a málokedy pripustia správnosť iných riešení ako svojich.  Iba človek s vyššou autoritou, akú majú ľudia narodení pod znamením horoskopu Sova, ich môže prinútiť akceptovať cudzí názor bez dlhej otvorenej diskusie. Inak sa snažia vypočuť si všetky zainteresované strany a nájsť najvhodnejšie riešenie pre všetkých zúčastnených.

Soví ľudia majú zmysel pre česť a jednajú otvorene. Pozerajú sa na svet optimisticky a radujú sa zo života. Možno i vďaka svojej schopnosti rýchlo sa učiť a riešiť problémy. Ak ich vyriešia na úplnom začiatku, nemusia sa nimi potom ďalej zaoberať. Vynikajú svojou neutíchajúcou aktivitou.

Dobre vychované Sovy, ktoré vyrastali v harmonickej rodine,  sú citlivé, plné nadšenia a schopné skutočne načúvať svojim partnerom. Ak zažijú v detstve psychickú traumu, stávajú sa z nich deprimovaní, agresívni a sebeckí ľudia.

Sova učí ostatné znamenia indiánskeho horoskopu riskovať, byť odvážnym a obetavým bojovníkom, ochrancom slabších, ktorý sa postaví  za práva utláčaných.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom