Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mikulášska brána
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
14. februára 2016 ZaujímavostiStará Bratislava na fotografiách od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Krásy Bratislavy alebo ako hlavné mesto vyzeralo kedysi, časť #43

Uvideli ste pred týždňom 10 miest „novými“ očami? Vybavili ste si minulosť? Odhalili ste krásy Bratislavy tak ako sa menila v čase? Ak ste v mysli čo i len na jednu z týchto otázok odpovedali s radosťou a kladne máme pre vás dobrú správu. Teraz si s nami totiž spomínanie môžete zopakovať.

Pohľad od STU na Letný arcibiskupský palác, v ktorom dnes sídli Úrad vlády SR. V 80. rokoch bolo jeho okolie nádherné zelené.

Letný arcibiskupský palác
www.facebook.com

41. ročník Pretekov mieru, ktorý sa uskutočnil v roku 1988, si môžete pripomenúť aj touto pohľadnicou. Východoeurópski športovci si to vtedy z Bratislavy namierili do Katovíc a nakoniec do Berlína. Prešli úctyhodných 2008 kilometrov.

Preteky mieru
www.facebook.com

Námestie SNP v roku 1989, v čase Nežnej revolúcie. Mnohí potvrdia, že sa vtedy určite bojovalo za správnu vec, hoci výsledok dnes možno neteší každého…

Nežná revolúcia
www.facebook.com

Počiatkom 80. rokov sa na Slavíne starali o kvetinovú výsadbu a úpravu, ešte sa tam nachádzala kaviareň „Rotunda“. Spomínate si?

Slavín
www.facebook.com

Fontána na Gottwaldovom námestí vyzerala v 80. rokoch krásne. Kto vie, aké by to bolo, keby ju zreštaurovali a opäť spustili.

Gottwaldovo námestie
www.facebook.com

V 80. rokoch bola Bratislava v noci očarujúca. Pred divadlom sa ešte dalo parkovať, Hlavné námestie bolo osvetlené ako za dňa a na Moste SNP ešte fungovalo originálne osvetlenie.

nočná Bratislava
www.facebook.com

V 50. rokoch pretvorili priestor bývalej barokovej záhrady pred severnou stenou hradu na otvorené kino – amfiteáter. Dolnú (severnú) polovičku priestoru prehĺbili, južnú, bližšie k palácu, zvýšili, aby malo hľadisko potrebný spád.

ruiny hradu
www.facebook.com

Od Mikulášskej brány sa vám v roku 1958 mohol naskytnúť takýto pohľad. Vpravo, ako sú tie stromy, je vchod od Mikulášskeho kostolíka.

Mikulášska brána
www.facebook.com

Okolo roku 1925 bola Hlavná stanica reprezentatívna – krásna budova s peknou fasádou. Už ju len dať do pôvodného stavu.

Hlavná stanica
www.facebook.com

Dokonca už v 19. storočí – okolo roku 1890 –, keď sa po uliciach ešte jazdilo na koňoch, vyzerala Hlavná stanica úchvatne. Za ňou boli vinohrady a o Jaskovom rade ešte ani nerozmýšľali.

Hlavná stanica
www.facebook.com

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X