Ľudia narodení v znamení Býk sú veľmi praktickí, priateľskí, trpezliví a oddaní ľudia. Často však majetnícki. Bývajú to citlivé silné osobnosti, ale za to vytrvalé a odhodlané. Títo ľudia sú zvyčajne pri rokovaniach s ľuďmi, v živote a v hospodárení s peniazmi veľmi opatrní. Majú zvláštnu moc dominovať nad ostatnými, aj keď si neuvedomujú, že sa o to pokúšajú.

Ľudia, ktorí sa narodili v tomto znamení zverokruhu, sú verní, so silnou potrebou bezpečia, istoty a stereotypu. Aj keď sú veľmi pozemskí, môžu byť tiež dosť romantickí a citliví, pokiaľ ide o lásku.

Býci oplývajú ohromnou fyzickou a duševnou silou. Toto znamenie je vynikajúcim hostiteľom a má výborný vkus v jedle. Často ľudia narodení v znamení Býk dokážu zarobiť veľa z mála.

Ak milujú, sú štedrí. Dokážu sa rozdať a žiadnu obetu pre svoju milovanú osobu nepovažujú za dosť veľkú. Nechcite ich za nepriateľov. Budú totiž bojovať s najodhodlanejšou tvrdohlavosťou. Vždy však bojujú na otvorenom priestranstve, pretože neznášajú zákernosť, pretvárku alebo podvod. Čo sa týka názoru, Býci bývajú ľahko ovplyvniteľní. Neznášajú nepohodlie a neistotu. Ak sa toto znamenie zverokruhu ocitne v nekomfortnej situácii, je veľmi mrzuté, protivné a neznesiteľné.

Ľudia narodení v znamení zverokruhu Býk bývajú tiež dosť žiarliví. Práve táto skutočnosť stojí za rozpadom dlhotrvajúcich vzťahov, lebo žiarlivosť ich vedie k prudkým reakciám a násilným činom alebo náhlym prejavom agresívnej nálady, ktorú po skončení búrky trpko ľutujú.

Najčastejšie zdravotné problémy Býkov

Medzi najčastejšie zdravotné komplikácie pre znamenie Býk patria choroby krku, zväčšené mandle a bolesti hrdla. Vďaka tomu, že patria často k pôžitkárom, je ohrozená aj ich pečeň a žlčník. Býci bývajú tiež často obézni a mávajú diabetes.

Býk – silné a slabé stránky

Lenivosť, láska k rozkoši, pôžitkárstvo, pohodlnosť a tvrdohlavosť sú slabosti, ktorými sa znamenie Býk vyznačuje. Zle tiež toleruje stres, nepríjemné udalosti a zlú spoločnosť. Toto znamenie zverokruhu sa ustavične sťažuje, ale nespraví nič pre zmenu k lepšiemu. Ďalšími z negatívnych vlastností, ktoré mu vedia značne skomplikovať život, je jeho žiarlivosť a chamtivosť.  Najmä tá prvá mu vie zničiť súkromný život.

Na druhej strane Býci dokážu byť skvelí oddaní priatelia a zmyselne milujúci partneri. Rozmýšľajú prakticky. Ak majú cieľ, sú pracovití a vždy stoja pevne nohami na zemi. Od života nemajú nereálne očakávania. Ak disponujú dostatkom vedomostí a informácií, vedia predvídať budúcnosť pomocou svojej intuície. Ide o hĺbavých mystikov, ktorých vo vytrvalom bádaní po pravde prekoná málokto.

Vhodné povolania pre znamenie Býk

Ľudia narodení v znamení Býk majú vrodený zmysel pre harmóniu, rytmus a umenie. Bývajú často úspešní v hudbe, poézii a umení. Vďaka ich vynikajúcemu vkusu patria medzi úspešných módnych návrhárov, šperkárov, obchodníkov so starožitnosťami a podobne. Sú tiež dobrými trpezlivými zdravotnými sestrami, lekármi či liečiteľmi a takmer všetci majú veľkú záľubu v záhradníctve a kvetinách. Ženy uspejú ako modelky, letušky, pracovníčky v kozmetických salónoch, herečky. Muži bývajú dobrými finančníkmi, manažérmi a akcionármi alebo bankovými pracovníkmi.

Muž Býk

Muž narodený v znamení Býk nie je nápadný a možno na prvý pohľad nezaujme, no ak ho lepšie spoznáte, budete šokovaní. Vo vnútri je presne to, o čom sníva každá žena – diamant veľkosti päste. Býk je charizmatický so zmyslom pre krásno a umenie. No napriek všetkej jeho romantickej povahe je pre neho rovnako dôležitá finančná stránka problému – v spoločnom domove budete samozrejme so svojím milovaným šťastní, ale nechcite po ňom, aby vyhadzoval peniaze na drahé večere, keď si môžete uvariť doma. A to napriek tomu, že zarába slušne. Áno, všetko ste pochopili správne – Býk je stále kormidelník vášho spoločného finančného rozpočtu, ktorý bude mať vždy málo peňazí, takže sa nebude vyhýbať tomu, aby jeho žena chodila do práce a tvrdo pracovala. Zvyčajne sa povaha muža narodeného v znamení Býk zdá byť pre ostatných ťažká a komplikovaná. Býk je vnímaný ako bezcitný človek bez emócií, ktorý sa ako dieťa s najväčšou pravdepodobnosťou vysmieval zvieratám. Našťastie je to len odstrašujúca maska ​​na odplašenie iných ľudí. Muž Býk je k novým známostiam nedôverčivý a len ťažko nadväzuje nové kontakty, ale keď vám začne dôverovať, získate v ňom najlepšieho priateľa pod slnkom. Budete síce občas počúvať  monológy o ťažkom živote – v tomto smere vie byť prekvapivo nabitý energiou, ale on vám to vynahradí svojou obetavosťou a pomocou.

Známi muži narodení v znamení Býk

Maroš Kramár, Igor Matovič, James McAvoy, Iggy Pop, Jack Nicholson, Vladimir Lenin, Immanuel Kant, William Shakespeare, Al Pacino, David Beckham, Karl Marx, Sigmund Freud, George Clooney, Peter Čajkovskij, Salvador Dali, Mark Zuckerberg, Juraj Jakubisko, Štefan Kvietik

Žena Býk

Žena narodená v znamení zverokruhu Býk je zmyselná a záhadná. Je jej ťažko porozumieť. Ak sa len predsa na to odhodláte, môžete stráviť tým najlepšie roky svojho života a aj tak sa vám to nepodarí. Príťažlivá a charizmatická žena v znamení Býk vie presne, ako si opantať mužov, aby sa stali bezduchými bábkami v jej rukách. A muži jej prekvapujúco slúžia bez najmenšieho odporu, navyše so zvláštnym potešením.

Žena Býk je krásna, energická, očarujúca, čo u iných predstaviteliek ženského pohlavia často spôsobuje akútny záchvat závisti. S pribúdajúcim vekom sa stáva čoraz krajšou, čo vedie k otázke: „Vysáva žena Býk energiu a krásu iným ženám?“ Príslušníčky nežného pohlavia narodené v tomto znamení bývajú zdržanlivé, odmerané a chladné, ale v skutočnosti sú to uvoľnené rebelky, ktorým nevadí vyhodiť si z kopýtka kedykoľvek sa im zachce. Dokážu sa celkom odviazať, poprieť samé seba, no na druhý deň úprimne priznajú, že to bolo ich alter ego a nemajú s tým nič spoločné. Jej dobrá pokojná povaha, anjelská trpezlivosť a režim ideálnej ženy sa končí, keď sa začne zasahovať do jej sebaúcty. V tejto chvíli sa zmení na dračicu, ktorá vás môže bez váhania krutými urážkami priviesť k slzám.

Známe ženy narodené v znamení Býk

Dominika Cibulková, Beáta Dubasová, Renee Zellweger, Barbra Streisand, Uma Thurman, Audrey Hepburn, Zdena Studenková, Jana Hospodárová, Kristína Svarinská

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom