Ľudia narodení v znamení zverokruhu Lev potrebujú neustále vyčnievať zradu. Sú energickí, optimistickí a plní energie a nadšenia. Oheň v ich vnútri ich ženie neustále vpred. Ľudia v znamení Lev oplývajú veľkým sebavedomím a hrdosťou. Potrebujú byť v centre pozornosti a lipnú na pochvale iných.

Ľudia narodení v tomto období sú prirodzene priťahovaní k silným osobnostiam – v skutočnosti odpustia každú chybu ľuďom, ktorých majú radi. Zvyčajne sú veľkorysí, láskaví a majú otvorené srdce. Ak sa Levy zrania, rýchlo udrú, ale tiež ľahko odpúšťajú a nikdy sa nezdržiavajú veľmi dlho v minulosti. Typický Lev je okázalý a veľkorysý s ohromným šarmom a štedrým duchom.

Slnko je najdôležitejšou planétou, pretože predstavuje ego Leva a jeho individualitu. Ukazuje jeho ambície a najhlbšie charakterové vlastnosti. Ľudia narodení v tomto znamení zverokruhu by sa dali nazvať srdcom ľudstva. Sú veľmi sympatickí a veľkorysí k chybám iných.

Vo finančných záležitostiach zvyčajne majú šťastie, peniaze k nim prichádzajú z nečakaných zdrojov, ale oni túžia predovšetkým po láske a to je jediná vec, ktorú dostanú zriedka.

Ľudia Levy majú moc inšpirovať ostatných a sú veľkými vodcami, ktorých budú ostatní oddane nasledovať.

Tí, ktorí sa narodili v tomto znamení, majú zvyčajne mimoriadne nezávislého ducha; neznášajú kontrolu alebo diktát. Sú tiež veľmi húževnatí a cieľavedomí. Niekedy sa stáva, že Levy podľahnú lenivosti a ľahostajnosti. Hľadajú únikovú cestu von, najmä keď im situácia prináša málo slávy a zábavy.

Toto znamenie zverokruhu sa spravidla cíti v živote izolované a osamelé. Ak nemá žiadnu aktivitu, alebo mu chýba cieľ, stanú sa títo ľudia melancholickými a skľúčenými.

Najčastejšie zdravotné problémy Levov

Ľudia narodení pod týmto znamením sú vystavení chorobám srdca, kardiovaskulárnym ochoreniam a problémom s vysokým cholesterolom. Mávajú mnohokrát skoliózu a nadváhu.

Lev – silné a slabé stránky

Ľudia narodení v znamení Lev neznášajú kritiku a málokedy priznajú, že sa mýlia. Sú veľmi pyšní a sebeckí. Lev mnohokrát preceňuje svoje schopnosti a je dosť žiarlivý a závistlivý. Ak si ho dovolíte uraziť, zapamätá si to veľmi dlho. Ľudia narodení v tomto znamení zverokruhu sú extrémne egocentrickí a povýšeneckí. Niekedy sa nerozvážne vydajú za dobrodružstvom. Nemajú problém žiť na náklady niekoho iného. Levy sú často obklopení falošnými priateľmi, ktorí využívajú ich energiu na svoje vlastné účely. Títo ľudia neznesú stereotyp a každodenný život ich unavuje. Lev potrebuje zmenu prostredia, nových známych a nové úlohy. Medzi jeho pozitíva patrí, že to, čo začne, dotiahne do konca. Je tiež veľmi spravodlivý a dokáže sa vžiť do situácie druhých. Ľudia narodení pod týmto znamením zverokruhu bývajú nadmieru kreatívni. Potrebujú však uznanie okolia. Celý život sa snažia v tom, čo robia, zdokonaliť a neustále sa potrebujú zlepšovať.  Neúnavný dobrodruh Lev sa rúti bezhlavo do milostných vzťahov. Neodpúšťa zradu, ale sám počíta s pozornosťou zo všetkých strán.

Vhodné povolania pre znamenie Lev

Ľudia v tomto znamení potrebujú povolanie, v ktorom sa môžu ukázať v plnej kráse. A tiež reprezentovať, vzbudzovať úctu a rešpekt. Medzi Levmi nájdete populárnych hercov, komikov, no keďže potrebujú viesť aj úspešných režisérov, riadiacich pracovníkov, silných vodcov. Keďže sú deti šťasteny, budú z nich tiež úspešní podnikatelia. Vďaka tomu, že si dôverujú, väčšinou dosiahnu všetko, čo si zaumienia.

Muž Lev

Muž Lev je skutočným kráľom všetkých znamení zverokruhu. Je veľmi vášnivý a jeho neotrasiteľné sebavedomie pociťujú všetci naokolo v okruhu sto metrov. Narodil sa kvôli láske a sláve a aj to tak často býva. Dievčatá, ktoré miluje, sa menia každý mesiac a zdá sa, že jeho charizma bola vytvorená výlučne pre javisko a publikum. Osamelosť, rovnako ako stereotyp a nuda, sú jeho najväčšími nepriateľmi. Muž Lev musí byť vždy v centre pozornosti a obdivovaný. Toto mužské znamenie zverokruhu neznáša čakanie na čokoľvek.

Zvláštnosťou správania Leva je, že si zvolí tŕnistú cestu, ktorá mu spôsobí množstvo vrások na čele, a to aj napriek tomu, že na výber má i ľahšiu možnosť dosahovania cieľa. Robí to preto, aby sa nenudil. Nebude predsa sedieť v tichosti a čakať na svoj osud. Mimochodom, muž Lev je dieťaťom šťasteny a i vďaka jeho sebavedomiu ho chyby a prehry obchádzajú.  A aj v prípade nebezpečenstva alebo vyššej moci sa jeho spontánne rozhodnutia ukážu ako najlepšie, aké mohli byť.

Veľkorysý, priateľský, vášnivý a optimistický Lev si získa takmer každého na svoju stranu. Absolútne všetci a bezpodmienečne sa do neho zamilujú alebo sa chcú stať jeho najlepším priateľom. S ľahkosťou sa pustí do rozhovoru so vzdelaným vedcom rovnako ako s človekom, ktorý ledva skončil základnú školu.  Nikdy však neprekročí hranice a nezapíše si nových známych medzi priateľov. Muž narodený v tomto znamení sa rýchlo nadchne a zapáli pre vec. No rovnako rýchlo vyhorí. Môže napríklad vypracovať podnikateľský plán, vziať si na podnikanie pôžičku, podniknúť prvé kroky k podnikaniu a upustiť od všetkého bez toho, aby prešiel na ďalší krok. Lev sa, bohužiaľ, nikdy nepoučí zo svojich chýb. V  jeho živote sa môže podobný problém opakovať viackrát.

Známi muži narodení v znamení Lev

Vladimír Mečiar, Napoleon Bonaparte, Juraj Bača, Miloš Kopecký, Vladimír Kobielsky, Daniel Radcliffe, Mick Jagger, Kevin Spacey, Jean Reno, Arnold Schwarzennegger, Yves Saint Laurent, Louis Armstrong, Antonio Banderas, Hulk Hogan, Alfred Hitchcock, Fidel Castro, Robert de Niro,  Bill Clinton, Barack Obama

Žena Lev

Levica je jednoducho kráľovná medzi znameniami. Očarujúca, hrdá, sebavedomá, diamant, ktorý môžu obdivovať obyčajní smrteľníci, ale len sa ho nedotknúť. Celá táto hrdosť a nádhera sa neuveriteľným spôsobom zmestí do cca 60 kilogramov a kazí život všetkým ostatným ženám. Povaha Levice je utkaná výlučne z rozporov: zbožňuje ľudí, ale neodpovie na prosbu o pomoc svojho milovaného priateľa. Nie je to však žiadne tajomstvo: Žena narodená v znamení Lev sa má radšej  ako niektoré zásady.

Levica miluje zvádzať mužov všetkých kategórií. Robí to najmä pre zábavu. A aby si zdvihla svoje sebavedomie. Nemyslite si však, že dostanete od nej viac ako sex. Levica už je totiž dávno zadaná, a to so svojou slobodou. Keď už sa má zamilovať, väčšinou je to ten najnevhodnejší typ chlapa, s ktorým ju čakajú samé trampoty. Jej to však nevadí. Keďže žena Lev miluje drámy, zostáva nám ľutovať iba jej susedov. Treba sa pripraviť na vášnivé hlučné hádky a scény spojené so slzami – a čím častejšie sa táto scéna opakuje, tým lepšie.

V každom vzťahu sa Levica snaží zaujať vedúce postavenie a priateľstvo nie je výnimkou. Ale v prípade Levice to vyzerá úplne neškodne: neustále radí, vedie, usmerňuje a raduje sa zo svojej dôležitosti. Priateľ nemusí ani len dodržiavať jej pokyny, hlavné je, aby súhlasne pokrútil hlavou a povedal, že je to najlepšia rada, akú kedy počul. Mimochodom, v priateľstvách je pre Levicu veľmi dôležitá pochvala, pretože ňou meria svoju hodnotu.

Známe ženy narodené v znamení Lev

Coco Chanel, Selena Gomez, Jennifer Lopez, Zara, Charlize Theron, Sandra Bullock,  Jacqueline Kennedy, J. K. Rowling, Whitney Houston, Madonna, Kristína Peláková, Eva Pilarová, vojvodkyňa Meghan

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom