Ľudia narodení v znamení Panny sú veľmi materialistickí, pedantní a praktickí. Títo ľudia pôsobia placho, sú veľmi skromní a všetko radi analyzujú. Ich vládnucou planétou je Merkúr. To z nich robí skvelých obchodníkov s veľmi dobrou intuíciou a všímavosťou. Vo všetkých obchodných záležitostiach majú dobrý úsudok. Hovorí sa o nich, že majú nos na peniaze. Ľudia Panny bývajú často úspešní, inteligentní a cieľavedomí. Neznesú, keď sa o nich niekto má starať, radšej sa oni starajú o iných. Kým niečo podniknú, všetko dôkladne premyslia a naplánujú vopred.  Ľudí narodených v tomto znamení len tak ľahko neoklamete. Potrebujú pocit užitočnosti  a neznášajú nezodpovedných dobrodruhov.

Panny sa môžu stať dobrými literárnymi kritikmi, ktorí rýchlo spoznajú slabé stránky. Majú mimoriadne radi harmóniu vo svojom okolí, disponujú vynikajúcim vkusom. Týka sa to nielen zariadenia domu, ale aj obliekania.  No na druhej strane dokážu ísť úplne opačným smerom. Títo ľudia sú schopní ísť do extrémov v dobrom aj zlom viac ako ktorékoľvek iné znamenie. Ak si vypestujú lásku k peniazom, nezastavia sa pred ničím, aby ich získali. Stávajú sa potom často prefíkanými a vypočítavými.

Ľudia narodení pod týmto znamením bývajú v láske najťažšie pochopiteľní. Nemilujú dramaticky, sentimentálne ani emotívne, pre nich láska znamená oddanosť. Manželstvo chápu ako dôležitý záväzok, ktorý neberú na ľahkú váhu. Podobne je to i s priateľstvom. Svojich blízkych si vážia a sú obetaví a láskaví. Panny v tomto znamení majú problém nájsť si priateľov. Prvý krok neurobia, kým sa s týmito ľuďmi nebudú cítiť absolútne dobre. No potom do priateľstva prinesú to najlepšie, čo dokážu.

Sklamanie ich však môže zatvrdiť a potom sa ľudia v znamení Panny stávajú cinickými a skeptickými. Bývajú tiež perfekcionisti a prehnane kritickí nielen voči ostatným, ale najmä voči sebe.

Panny sú zvyčajne náročné na svoj osobný vzhľad, majú veľkú úctu k hodnosti a postaveniu a sú veľkými podporovateľmi zákona a jeho dodržiavania. Môžu sa ľahko prispôsobiť zmenám, akonáhle nájdu spôsob, ako zakomponovať novú situáciu do svojej rutiny. Ľudia narodení v tomto znamení idú nekompromisne za svojim cieľom a často sú veľkí egoisti, ktorí myslia iba na svoje záujmy.

Najčastejšie zdravotné problémy Panien

Panny by mali dôslednejšie dodržiavať správnu životosprávu, lebo sú viac ako iní ohrození tráviacimi chorobami, zápalom slepého čreva a s ochorením vnútorných orgánov.

Panna – silné a slabé stránky

Panna sa usiluje o hmotné bohatstvo, miluje pozemské statky, často však žije skromne. Mnohokrát ju poznáte navonok ako bezohľadného kritika, ktorý si všetko zapisuje, všetky vaše chyby a porušenia pravidiel. Pracovná kariéra je pre týchto ľudí veľmi dôležitá. Bývajú veľkí karieristi. Zväčša tvrdo pracujú a sú príkladom spoľahlivosti a predvídavosti. Trpezlivosť je jednou z najlepších vlastností ľudí  Panny. Vďaka praktickému pohľadu na život, vysokým požiadavkám na partnera a jeho neustálej kritike sa Panna často snaží vyhnúť manželským zväzkom. Neverí v lásku na prvý pohľad. Vsádza na bohatstvo a dôveryhodnosť. Pri výbere partnera musí pragmatická Panna brať do úvahy postavenie a bohatstvo, ako aj úroveň vzdelania. Niekedy je závistlivá, egoistická a malicherná, ak v povolaní nenašla svoj zmysel života. Spoločnosti sa vyhýba, pokiaľ to nevyžaduje jej vyšší záujem.

Vhodné povolania pre znamenie Panna

Vhodné povolania pre toto znamenie sú tie, kde môžu uplatniť svoju pracovitosť, presnosť a analytické myslenie. V zamestnaní sú prísni a puntičkárski. Nájdete medzi nimi výborných účtovníkov, audítorov, opravárov hodiniek, reštaurátorov, programátorov. Panny však zvládnu výborne každé povolanie, kde je potrebné tvoriť či improvizovať. Ľudia narodení v tomto znamení zverokruhu premyslia každý detail, všetko logicky zdôvodnia a naplánujú svoju prácu do najmenších podrobností.

Muž Panna

Muži narodení pod týmto znamením sú veľmi individuálni a veľmi odlišné osobnosti. Nedajú sa preto hodiť do jedného vreca. Všetkých spájajú však tri veci – ich racionalizmus a materializmus, ako aj skutočnosť, že najčastejšie počúvajú rozum a nie svoje srdce. Mužov narodených v tomto znamení je možné rozdeliť do troch typov. V prvej fáze obdobia sa rodia veľkí intelektuáli, ktorí pod drsným zovňajškom skrývajú jemnú povahu. Všetku svoju snahu sústreďujú na zhromažďovanie materiálneho bohatstva. Títo muži sa málokedy ženia a zostávajú slobodní po celý život. Silnejšie pohlavie narodené v strednom období  ( 4. – 13. septembra ) býva ušľachtilé a trpezlivé vo vzťahu k ženám, rovnako ako tvrdohlavé a vytrvalé. Ostatní muži ich nemajú radi, preto mávajú veľmi málo priateľov. Negatívnou stránkou mužov Panien narodených v tomto období je emocionálna nestabilita, ktorá ničí ich  rodinné aj pracovné vzťahy. Napriek cieľavedomosti  málokedy dosahujú svoje sny, ktoré sa plnia skôr v myšlienkach ako v činoch. Najpríjemnejším typom sú muži Panny, ktorí sa narodili v poslednej dekáde. Sú to milí a príjemní ľudia , ktorí sa stávajú skutočným žralokom vo svojich kariérach. Nechýba im jedinečný finančný talent, takže nikdy nemajú problémy s peniazmi. Dobrou správou je, že týmto mužom Pannám bohatstvo nikdy nepokazí charakter a zachovávajú si ľudskosť. Sú ochotní pomáhať nielen svojim blízkym a priateľom, ale i neznámym ľuďom. Aktívne sa zapájajú do charitatívnej činnosti.

Známi muži narodení v znamení Panna

Tomáš Maštalír, Milan Kňažko, Paulo Coelho, Tim Burton, Michael Jackson, Richard Gere, Keanu Reeves, Freddie Mercury, Lev Tolstoj,  Guy Ritchie,  Mickey Rourke , Stephen King, Bill Murray

Žena Panna

Žena Panna je charizmatická, príťažlivá, chladná a štýlová príslušníčka nežného pohlavia, ktorá si o sebe myslí, že ona jediná všetko robí správne. A na všetky otázky má odpovede. Aspoň tak navonok pôsobí, v skutočnosti je však k sebe veľmi kritická a prísna. Mozog ženy Panny je skutočne fenomenálny. Vďaka presnému a logickému mysleniu vie veľa vecí predvídať a vopred určiť vývoj udalostí. To ju robí úspešnou najmä v profesijnej oblasti. Preto môžete bezpečne postupovať podľa rád týchto žien a nebáť sa následkov. Toto nežné pohlavie narodené v znamení Panny pôsobí na druhých zvláštnou nevinnosťou a naivitou. No nemyslite si. V skutočnosti ich pozorovaciemu talentu neunikne nič a má vás dobre prečítaných.

Môže sa zdať, že srdce Panny je kus ľadu a jej pohľad dokáže všetkých zamraziť, vnútri však v skutočnosti zúri hurikán emócií, ktorý nepustí von. Nie preto, že môže rozmetať všetko okolo, ale preto, lebo si je istá, že emócie by sa mali držať „pod zámkom“. Preto je pre väčšinu žien narodených v znamení Panna ťažké nájsť svojho princa na bielom koni a nakoniec si častejšie vyberajú mačky a psov ako ľudí, za svoju rodinu.

Napriek tomu si šarmantná žena Panna dokáže nájsť veľa blízkych priateľov.  Patríte medzi nich? Tak sa musíte vyzbrojiť istou dávkou trpezlivosti, lebo táto žena bude skúšať vaše nervy. Vie byť totiž bezdôvodne drzá a rozmarná. Niekedy túžba po dokonalosti ženy Panny spôsobí, že si prestanú dôverovať a prepadajú cynizmu a negativizmu. Ich tvrdosť a vonkajší chlad z nich spraví zatrpknuté samotárky, ktoré neznášajú ľudí, a najmä mužov.

Známe ženy narodené v znamení Panna

Marika Gombitová, Claudia Schiffer, Blake Lively, Matka Tereza, Ingrid Bergman, Cameron Diaz, Salma Hayek,  Beyonce, Amy Winehouse, Agatha Christie, Hana Zagorová, Zuzana Mauréry

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom