Asi najcharakteristickejšou vlastnosťou ľudí narodených v znamení Váhy je ich nerozhodnosť, ktorá vyplýva z ich ďalšej typickej charakterovej črty a to z túžby po spravodlivosti. Váhy sa chcú za každú cenu rozhodnúť spravodlivo, preto musia najskôr zvážiť všetky  klady a zápory, kým povedia svoje rozhodnutie. A to chvíľu trvá.

Títo ľudia sú málokedy leniví. Tvrdo pracujú a požadujú, aby rovnako tvrdo pracovali aj ich partneri. Majú silný zmysel pre čestnosť. Váhy sa snažia vyhýbať konfliktom, pretože ich nemajú radi. Preto málokedy prejavujú hnev. Ak už sa predsa nahnevajú, býva to poriadna búrka. Ľudia narodení v tomto znamení zverokruhu sú zameraní na duchovno. Boli by z nich veľkí spiritualisti, teozofi a okultisti, no všetko potrebujú racionálne zdôvodniť a mať jasný dôkaz. To obvykle preváži nad ich duchovnom.

Váhy disponujú tiež veľkou predvídavosťou a intuíciou. Ak dajú na svoj prvý dojem, málokedy sa mýlia. Svoj strach mávajú pod  kontrolou, takže typickí predstavitelia tohto znamenia vyzerajú pokojne a že zvládajú situáciu za každých okolností. Títo ľudia sú dobromyseľní a romanticky založení. Radi sa rozprávajú s ľuďmi, ale môžu byť tiež veľmi pozornými poslucháčmi.

Medzi Váhami nájdete šikovných špekulantov, i keď im príliš nezáleží na hodnote peňazí. Preto vo svojej kariére zažívajú spravidla veľké vzostupy a pády. Váhy sú znamením, ktoré si za každú cenu cení harmóniu i mier a je veľmi čestné. Ostatné znamenia zverokruhu sa na Váhy obracajú s dôverou, pretože títo ľudia v prípade sporu budú hľadať kompromis.

Ľudia narodení v tomto znamení  symbolizujú „rovnováhu“. Zdá sa, že sa vždy snažia vyvážiť veci a dosiahnuť vyrovnaný úsudok.

Medzi Váhami nájdete veľa politikov, diplomatov a sudcov. Je to preto, že vďaka ich vrodenej túžbe nastoliť rovnováhu sa snažia prijať zákony a zmeniť svet k lepšiemu. Títo ľudia blahosklonne prijímajú pochvalu za ich úspechy a radi chvália ostatných, keď si to zaslúžia.

Energie Váh sú zamerané na vytvorenie spolupráce a mieru s ostatnými; v osobných vzťahoch sú na tom najlepšie. Človek narodený v znamení Váh sa usiluje o rovnováhu a harmóniu a je najšťastnejší, keď je jeho rodinné prostredie usporiadané a vyrovnané.

Najčastejšie zdravotné problémy Váh

Váhy bývajú obzvlášť citlivé na chlad a prechladnutia. Trpia častými zápalmi obličiek a žíl. Objavujú sa u nich mnohokrát aj kožné ochorenia.

Váhy – silné a slabé stránky

Najväčším nedostatkom znamenia Váh je určite ich nerozhodnosť  a racionalita vo veciach lásky. Mnohokrát im medzi prstami unikne príležitosť vďaka tomu, že sa nevedia rozhodnúť. Svojich partnerov príliš prísne súdia, hodnotia ich činy a majú nereálne očakávania. To z nich robí v oblasti vzťahov neznesiteľných ľudí . Váhy sa často nechajú milovať a hýčkať, ale v osobnom živote sa spoliehajú na argumenty rozumu. Muži aj ženy v znamení Váh sú náchylní k flirtovaniu. Preto bývajú často neverní a nestáli. Neznášajú konflikty a keď sú dlhodobo nespokojní, radšej zo vzťahu odídu. Váhy sú tiež veľmi žiarlivé. Môžu žiarliť na návštevu výstavy, darček od kolegu alebo dokonca nový outfit do práce.

Vhodné povolania pre znamenie Váhy

Váhy majú veľmi silný zmysel pre estetiku, módu, farby a umenie. Nájdete medzi nimi vynikajúcich umelcov, módnych návrhárov, aranžérov, modelky a grafikov.  V diplomacii sa im vyrovná máloktoré znamenie zverokruhu, preto svoje uplatnenie určite nájdu aj v politike, vo verejných funkciách, v súdnictve a sú tiež vynikajúcimi právnikmi a obhajcami či manažérmi.

Muž Váhy

Muž Váh predstavuje v každom smere muža vašich snov. Očarí vás svojou romantickou dušou, milým úsmevom, správaním, eleganciou a miernou emocionálnou nestabilitou. Tí, ktorí sa narodili v tomto znamení, sú povahy dvoch tvárí, ktoré skrývajú vnútorný chaos a patologickú nerozhodnosť za masku harmonického a dobre vychovaného človeka. Muž Váh si vie získať vaše srdce. Je láskavý, pozorný, inteligentný a má zmysel pre humor.

Dostane vás aj tým, že si pamätá všetky výročia, dokonca aj narodenie vašej mamičky, k tomu jeho vyleštené topánky a tiež fakt, že dobre varí. Takýto muž prirodzene priťahuje ženy ako magnet. No pozor, nerozhodnosť nie je jedinou negatívnou črtou charakteru muža v znamení Váhy. Miluje ženy a ak sa cíti nespokojný, odchádza za inou.

S rozhodnutím sa oneskorí do poslednej chvíle, aby neprebral zodpovednosť za prípadnú chybu. Šťastie sa našťastie neodvráti od mužov Váh, a preto sa takmer vždy ukáže ich rozhodnutie ako správne. Ich hlavným mottom je myšlienka „Žite tu a teraz, netrápte sa nad neistou budúcnosťou.“ Nechcú a nevedia robiť dlhodobé plány a ich štúdium je napriek brilantným intelektuálnym schopnostiam často naťahované. To je pravdepodobne dôvod, prečo sa tomuto zverokruhu v podnikaní nedarí. Muži Váhy sú pripravené prezradiť svojej milovanej všetky svoje tajomstvá a sny, nakresliť jej ideálny svet, v ktorom budú iba oni, ale je to jediná vec, ktorú môže muž narodený v tomto znamení svojej žene ponúknuť.

Muž Váh miluje snívať o svojom podnikaní, vysokom postavení, ale na realizáciu svojich snov mu chýba sila charakteru, húževnatosť, sebadôvera. Preto je pravdepodobnejšie, že Váhy skĺznu po kariérnom rebríčku skôr ako sa naň dostanú. Záchrana pred nočnou morou v kariére môže prísť v podobe múdreho mentora, ktorý rozptýli pochybnosti a dobre poradí.

Známi muži narodení v znamení Váhy

Vladimír Menšík, Ryan Reynolds, Will Smith, Vladimir Putin, John Lennon, Miroslav Šatan,  Hugh Jackman, Oscar Wilde, Jozef Banáš, Rudolf Hrušínský, David Koller, Marián Mitaš, Peter Pellegrini, Václav Neckář, Peter Kočiš, Miroslav Žbirka, Jiří Mádl

Žena Váhy

Elegantné vždy upravené ženy narodené v znamení Váh vedia, ako očariť mužov. Vyžaruje z nich ženskosť, ladnosť a sofistikovanosť, ktorá rýchlo zvedie mužov akéhokoľvek kalibru. Tieto ženy majú vždy nejaký talent v umení, vyznajú sa v móde a kultúre. Sú často vzorom pre ostatné ženy, čo sa týka vystupovania a pôvabu. Toto nežné pohlavie narodené v znamení Váh sa snaží urobiť dobrý dojem na ostatných, je veľmi obľúbené a úspešné v tom, čo robí.  A ak si stále myslíte, že Váhy sú najharmonickejším znamením v zverokruhu, potom sa mýlite. Rovnováha a vyrovnanosť im utiekli tak ďaleko, že ich tieto bytosti budú musieť do konca života naháňať a mnohokrát sa stáva, že na poslednú chvíľu budú schopné chytiť aspoň jednu za chvost.

Ženy Váhy, ktoré sú od prírody gramotné a múdre, sa môžu stať vynikajúcimi poslucháčkami i dobrými konverzátorkami, a to aj napriek rozdielom v názoroch na ich oponentov. Charakter žien Váh ich núti meniť sa vnútorne aj navonok v najnevhodnejšom okamihu – trpí tým najmä ich citový život. Ráno sa rozhodnú a večer už pochybujú o svojom rozhodnutí a okamžite si to rozmyslia. Celý život sa teda mnohokrát trápia, že nenašli správne riešenie alebo odpoveď. Úprimnosť, spravodlivosť v každej situácii a pomoc každému, kto o ňu požiada, je charakteristickým znakom správania žien Váh. Ich osobné záujmy idú často bokom. Priamočiarosť sa ale z času na čas stáva príčinou, že si okruh svojich blízkych pohnevajú.

Známe ženy narodené v znamení Váhy

Serena Williamsová, Ivana Chýlková, Monika Absolonová, Monika Hilmerová, Adela Vinczeová, Nela Pocisková,  Catherine Zeta-Jones, Gwyneth Paltrow, Brigitte Bardot, Monica Bellucci, Marion Cotillard,  Gwen Stefani, Kate Winslet, Margaret Thatcherová, Kim Kardashian, Catherine Deneuve, Martina Navrátilová

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom