Narodilo sa vaše dieťa v znamení Vodnár? Tak určite máte doma kreatívneho dobrodruha a vynálezcu, ktorý miluje nové veci a tajomstvá. Ich intelekt a vnímavosť im pomôžu odkryť mnoho vecí. Malý Vodnár sa bude tešiť z výletu do laboratória a hlavu bude mať plnú nápadov.  Často sa však nechá unášať svojimi víziami do sveta fantázie a bežný každodenný život ho zaujímať nebude.

Tieto deti sú skutoční géniovia. Neuznávajú žiadne dogmy a pravidlá, takže neočakávajte, že vás budú počúvať na slovo.  Pozerajú sa ďaleko dopredu a dokážu predvídať viac ako iní ľudia. Ak nechcete vášho malého Vodnára stratiť, rešpektujte jeho individualitu.

Dieťa narodené v znamení Vodnár je veľmi spoločenské a v kolektíve obľúbené. Už od malička túži po spravodlivosti. Trápi ho usporiadanie sveta a osud ľudstva. Vodnári namiesto hrania sa s rovesníkmi alebo za počítačom študujú informatívnu literatúru, v ktorej hľadajú odpovede na svoje otázky. Prejavujú záujem o témy, ktoré sú nezvyčajné na ich vek. Tieto deti patria medzi malých samoukov a často prekvapia, že vedia čítať a písať ešte pred nástupom do školy.  Veľa vedeckých objavov na svete priniesol práve Vodnár.

V školskom veku zažíva dieťa narodené v znamení Vodnár silné vnútorné rozpory. Snaží sa o harmóniu a lásku, chce zaujať stabilné miesto v spoločnosti, ale zároveň túži zmeniť všetko okolo, čo mu nevyhovuje. Práve tieto rozpory spôsobujú jeho osamelosť, aj keď navonok býva obklopený priateľmi.  Predtým, ako sa s vami malý Vodnár spriatelí, pustí vás do svojho vnútorného sveta a bude sa snažiť spoznať ten váš. Priateľstvo je preň posvätné a mnohokrát sa tieto deti obetujú pre iných.

Vodnár dieťa: Dievča

Malé dievčatká narodené v znamení Vodnár mávajú priateľskú povahu. Nesúdia ľudí a dokážu vychádzať takmer s každým. Dievčatá tohto znamenia vôbec nemávajú ženské záujmy a sú veľmi zvedavé. Radšej čítajú knihy a objavujú neznáme oblasti. Je im cudzie hromadenie hračiek a radšej ich rozdajú tým, ktorí ich naozaj potrebujú. Malú Vodnárku zaujímajú nezvyčajné témy. Napríklad cestovanie po mori alebo história svetových náboženstiev. No nie je jej  cudzí ani okultizmus. Tieto dievčatá potrebujú nájsť spriaznenú dušu, aby s ňou mohli zdieľať svoj neštandardný vnútorný svet. Postarajú sa i zvieratá bez domova a ich srdečná povaha si získa mnohých priateľov.

Vodnár dieťa: Chlapec

Chlapec narodený v znamení Vodnár má na rozdiel od dievčat tohto znamenia so svojou ženskou a jemnou povahou úplne opačný charakter. Je dosť tvrdý a neprijíma lichôtky, nemá rád nadmernú kontrolu. Nedá sa tak ľahko ovplyvniť dospelými. Ak si chcete získať Vodnárovu priazeň, musíte s ním jednať ako so seberovným. Od detstva sú títo chlapci schopní pochopiť veci, ktoré sú niekedy pre dospelého nepochopiteľné. Vodnári neznášajú, ak ich ignorujete, musia sa cítiť pochopení a akceptovaní.

Napriek vonkajšej zdržanlivosti môže byť malý chlapec narodený v znamení Vodnár pri prejavovaní pocitov prekvapivo romantický. Napríklad  pre svoju matku zloží báseň k narodeninám alebo jej dá kyticu kvetov aj bez dôvodu. Nemá rád otrepané darčeky v podobe bonboniéry, radšej by daroval niečo originálne a vlastnoručnej výroby.

Ako vychovávať dieťa Vodnár

Deti, ktoré sa narodili v znamení Vodnár, sú väčšinou cieľavedomé. Často ich však brzdí príliš kritický postoj, ktorý zaujmú voči sebe. Mnohokrát pochybujú o správnosti svojho správania a konania.  Od detstva je potrebné v nich vychovávať a rozvíjať také vlastnosti ako rozhodnosť, sebadôvera, pevnosť v rozhodovaní. Na prvý pohľad sa môže zdať, že malý Vodnár netrpí samotou, pretože pre svoju srdečnú povahu  je vždy obklopený priateľmi a obdivovateľmi. Ale v skutočnosti bývajú tieto deti veľakrát osamelé kvôli svojim neustálym pochybnostiam. Úlohou rodičov tejto malej osobnosti narodenej pod znamením Vodnár, je naučiť svoje dieťa veriť v seba, relaxovať, brať niektoré veci s ľahkosťou a aby sa stále nevyčerpávalo ustavičným rozborom svojich činov.

Dieťa Vodnár nie je problematické, býva od narodenia taktné a tolerantné. Jeho hlavným problémom však je neochota prispôsobiť sa tomu, čo sa mu nepáči a čo nemôže zmeniť. Malo by sa naučiť, že existujú veci, s ktorými sa treba vyrovnať, a nie prehnane na ne reagovať. Vodnár tiež nevie pracovať v tíme. Všetku zodpovednosť berie na seba, lebo najradšej si to urobí tak ako on chce. Prospejú mu kolektívne hry a práca, kde výsledok závisí od spoločného úsilia.

Ak chcete, aby vás malý Vodnár rešpektoval, rešpektujte aj vy jeho názor. Vypočujte si ho a možno budete prekvapení. Jeho inteligentný, neštandardný rozhľad a čerstvé nápady môžu byť veľkým prínosom. Ak ho dospelí nepočúvajú, potom malý Vodnár sám seba začne podceňovať a rozvíja pochybnosti o sebe samom. Deťom tohto znamenia by sa mala poskytnúť sloboda konania. Nepôjdu totiž po vyšliapanej ceste, ale zvolia si vlastnú cestu.

Rodič dieťaťa, ktoré sa narodilo v znamení Vodnár, by určite nemal obmedzovať jeho tvorivú iniciatívu. Podporujte jeho nápady a nevnucujte mu stereotypy. Iba sloboda prejavu vytvorí z malého Vodnára silnú a cieľavedomú osobnosť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom