Ľudia, ktorí sa narodili v znamení Barana, majú neobvykle silnú vôľu a veľkú neústupčivosť. Vládne im planéta Mars. Barani sa spravidla rodia ako bojovníci v každom zmysle slova: bývajú silní vodcovia a organizátori. Zvyčajne ich nájdete vo vedúcich pozíciách alebo ako vodcov organizácií. Ľudí narodených v znamení Barana charakterizuje impulzívnosť, nezávislosť a príval veľkej energie. Vo všetkom chcú byť prví a kritiku neznášajú. Jediný spôsob, ako ich upozorniť na chyby, je pokojná logická argumentácia, rozum a dôkazy.

Títo ľudia sú zvyčajne nezávislí vo všetkom, čo robia. Je pre nich veľmi dôležité, aby robili všetko po svojom. Ak im do toho chcete zasahovať, spravidla stratia záujem a nechajú vás, aby ste  zaujali ich miesto.

Pre svoju impulzívnosť a tvrdohlavosť bývajú Barani nešťastní v láske. Pre takýchto ľudí je veľmi ťažké stretnúť príslušníka opačného pohlavia, ktorý by im rozumel. Napriek tomu sú ľudia narodení v znamení zverokruhu Baran ( či už ženy alebo muži) veľmi vášniví a dokážu vrúcne milovať. Zvyčajne je toto skutočnosť, na ktorej nakoniec stroskotajú, ak nemajú to šťastie, aby spoznali svoju spriaznenú dušu.

Pokiaľ ide o materiálny úspech alebo moc, neexistujú výšky, do ktorých by sa osoby narodené v tomto znamení nemohli dostať. Úspech však nie je to, čo im dáva pocit skutočnej radosti a spokojnosti. Radi riskujú a bývajú neopatrní, pretože sú od prírody impulzívni a rýchli v myslení a konaní. To býva často aj dôvodom, že si narobia veľa nepriateľov.

Najčastejšie zdravotné problémy Baranov

Ľudia v znamení baran by si mali dávať pozor na úrazy hlavy, infekcie alebo zápaly, problémy so zrakom. Hrozia im tiež choroby psychického pôvodu, kožné ochorenia či nervové vyčerpanie.

Baran – silné a slabé stránky

Ak Baran niečo chystá, nebráňte mu, pretože vďaka svojej urputnej tvrdohlavosti dosiahne to, čo chce. Baran je nebojácny, prudký a sebecký. Neustále ho pália nové nápady, pričom na ne míňa všetku dostupnú energiu. Zástupcovia tohto znamenia netolerujú byrokraciu. Potreba zhromaždiť veľa kusov dokumentov ich úplne odrádza od dosiahnutia stanoveného cieľa. Baran neznáša, keď od neho niekto vyžaduje poslušnosť. Radšej pracuje pre seba alebo obsadzuje miesta vo vedení. Toto znamenie zverokruhu často prehliadne intrigy nepriateľov, a tomu často spôsobí krutý pád. Slabými miestami Barana sú tvrdohlavosť, precenenie svojich síl, netrpezlivosť. Neschopnosť počúvať rady iných ľudí, neochota dodržiavať pravidlá  vedú k tomu, že sa mnohokrát ocitnú v komplikovaných situáciách. Práve toto im bráni budovaniu kariéry a vytváraniu správnych kontaktov. Baran sa musí naučiť byť tolerantnejší k ostatným. Ste narodení v znamení Baran? Tak pravdepodobne sa u vás striedajú obdobia úspechu s obdobiami neúspechu.

Vhodné povolania pre znamenie Baran

Ľudia narodení v tomto znamení potrebujú viesť a presadiť si veci po svojom, preto budú chcieť zastávať, ako bolo spomenuté vyššie, vedúce pozície. Takisto majú potrebu svoju energiu niekde vybiť a dať zadosťučinenie aj svojej súťaživosti. Z toho dôvodu bývajú z Baranov vynikajúci športovci. Uplatnia sa dobre tiež ako vojaci z povolania, policajti a sú úspešní aj v ťažkej fyzickej práci.

Muž Baran

Muž Baran je uragán. V jeho hlave sa veľkou rýchlosťou preháňajú originálne nápady a bláznivé myšlienky. A ako to vždy býva, zlá hlava nedáva nohám odpočinok, preto mužov narodených v tomto znamení ani jedna žena nedokáže udržať na jednom mieste a ani kožušinové putá spojené s červenou čipkovanou spodnou bielizňou nezaberú.

Baran, ktorý prekročí hranice morálky sa stáva uragánom, a čo je ešte horšie – nemá problém zlámať kosti tých nešťastných ľudí, ktorí s ním vstúpili do bitky o rozum. Často málo stačí a Baran sa nechá vyprovokovať k agresívnym útokom a k prejavu hrubej fyzickej sily, o ktorej sa nedá pochybovať. A Baran nevie, ako a už vôbec nemiluje.

Možno si dokážete predstaviť, že následky stretnutia s týmto znamením zverokruhu sa podobajú tornádu: fyzický aj psychycký priestor je obrátený naruby, vládne tu beznádej a pocit, že ste zažili metaforickú smrť. Ale všetko nie je také zlé, ako sa zdá. Napriek tomu si netreba myslieť, že spoznať ho je číra apokalypsa. Každý muž narodený v znamení Baran je originálny a je lepšie ho aspoň raz spoznať, aby ste pochopili, či ste sa zamilovali do toho pravého, alebo chcete vyhladiť všetkých jedincov narodených pod týmto znamením zverokruhu.

Známi muži narodení v znamení Baran

Gary Oldman, Vladimir Kličko, Elton John, Quentin Tarantino, Vincent Van Gogh, Ewan McGregor, Sergej Rachmaninov, Marlon Brando, Robert Downey ml., Jackie Chan, Jeremy Clarkson, Leonardo da Vinci, Charlie Chaplin, James Franco, Michal Dočolomanský

Žena Baran

Žena narodená v znamení Baran je železná lajdy so silnou osobnosťou plnou nevyčerpateľnej energie. Je asertívna, nezávislá, ctižiadostivá a priamočiara. Intrigy jej nie sú vlastné. Celý čas niečo hovorí, behá, vtipkuje, smeje sa svojim vlastným vtipom, niečo požaduje, argumentuje, nahovára iných, aby robili veľké veci – v pokojnom stave ju možno zastihnúť iba pri sledovaní sociálnych sietí a vypnúť ju bude takmer nemožné. Žena Baran patrí medzi príslušníčky opačného pohlavia, ktoré začnú rozprávať ihneď po prebudení a ktoré počas svojej rannej činnosti vo vás vyvolávajú nenávisť voči celému ľudstvu. Nebude čakať, kým jej niekto ponúkne pomoc, prácu alebo ruku a srdce. Zoberie si všetko sama a vy nebudete mať čas neodmietnuť, alebo vôbec nejako zareagovať na to, čo sa stalo. Nebudete môcť plakať, pokúsiť sa uniknúť alebo spáchať samovraždu – žena Baran vás bude sledovať jedným okom aj počas spánku. Preto príslušníčky narodené v tomto znamení zverokruhu už v dvadsiatich získavajú skvelú prácu, pekného manžela a prvý milión.

Známe ženy narodené v znamení Baran

Karin Haydu, Silvia Šuvadová, Lucie Bílá, Reese Witherspoon, Keira Knightley, Sarah Jessica Parker, Lady Gaga, Celine Dion, Alla Pugacheva, Victoria Beckham, Maria Sharapova

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom