Tí, ktorí sa narodili v znamení Rak, sú veľmi zložití ľudia. Dokážu ich ľahko zraniť podrazy iných. V jednej chvíli sa javia ako silní a vyrovnaní, v ďalšej sú zraniteľní ako malé deti. Raci bývajú pozoruhodní v hromadení; nedokážu sa zbaviť tak ľahko starých vecí. To sa týka aj vzťahov, v ktorých zostávajú často len zo zvyku, aj keď sú v nich nešťastní. Ľudia narodení v znamení Rak sa boja, že utrpia finančnú stratu, preto mnohokrát vyvíjajú veľké úsilie na zhromažďovanie peňazí. V mladosti môžu zažívať neobvyklé vzostupy a pády, a preto sú Raci nútení tvrdo pracovať, aby udržali náskok. No akonáhle sa postavia na nohy, darí sa im zotrvať tam, kde sa vďaka svojmu úsiliu dostali.

Ak budú ľudia narodení v tomto znamení zverokruhu nasmerovaní správnym smerom, ich obrovská citlivosť sa môže stať veľkým zdrojom sily. Musia však  prekonať svoju urážlivosť a zvládnuť svoje búrlivé emócie. Ich intelekt a predstavivosť im umožňujú stať sa úspešnými takmer vo všetkom, do čoho sa pustia.

Najväčším problémom Rakov je, že ich racionálny úsudok mnohokrát ustúpi turbulentným emóciám a výkyvom nálad. Ich intuície sú spoľahlivé a treba im dôverovať.

Ľudia v znamení Rak sú obdarení silnou predstavivosťou a je pre nich veľmi ľahké stať sa vynikajúcimi umelcami, spisovateľmi, skladateľmi alebo hudobníkmi. V jadre sú romantickí a veľmi láskaví.

Na druhej strane sú títo ľudia možno najcitlivejšími povahami medzi znameniami zverokruhu. Ak sú nepochopení či neúspešní, rýchlo sa vzdajú alebo prepadnú depresii a melanchólii. Raci vyžadujú predovšetkým povzbudenie a ocenenie iných ľudí. Prílišná citlivosť tohto znamenia mu dáva výnimočné a inšpiratívne nápady. Raci by nikdy nemali uzatvárať manželstvá v mladom veku, pretože sa často stáva, že ich povaha sa v rôznych životných etapách mení.

Ľudia narodení v znamení Rak sa často dostanú na veľmi vysoké posty. V súkromnom živote však zvyčajne prechádzajú veľkými problémami a málokedy sú obklopení šťastím, bez ohľadu na to, akí úspešní môžu byť v očiach sveta.

Raci sú oddaní svojej rodine a majú silný sklon k rodinným zvykom a k tradíciám.

Najčastejšie zdravotné problémy Rakov

Raci bývajú veľmi precitlivení, trápia ich žalúdočné problémy, choroby sleziny a zápalové ochorenia kĺbov.

Rak – silné a slabé stránky

Pre ľudí narodených v tomto znamení je ich silnou ale zároveň aj slabou stránkou ich citlivosť. Vedia byť veľmi empatickí a dokážu vycítiť i najmenšiu zmenu v správaní. No na druhej strane sú príliš plachí a nedôverčiví. Takisto ich zraniteľnosť im dokáže narobiť veľké problémy nielen v súkromí ale aj v profesijnej oblasti.

Vhodné povolania pre znamenie Rak

Raci sú vynikajúcimi psychológmi, psychiatrami, vzťahovými poradcami a podobne. Dokážu sa vcítiť do pocitov iných. Táto empatia a ich citlivosť z nich robí skvelých pracovníkov v humanitných povolaniach, ako sú napríklad ošetrovatelia, sociálni pracovníci atď. Ako tu už bolo spomenuté, nájdete medzi nimi veľa vynikajúcich umelcov, hudobníkov, spisovateľov a skladateľov. Ľudia narodení v tomto znamení majú zvyčajne túžbu objavovať tajomné.

Muž Rak

Muži, ktorí sa narodili v znamení zverokruhu Rak sa nikdy nezbavia vnútorného citlivého dieťaťa, ktoré v sebe skrývajú. Až do konca života veria v svoj ideál. Môžu mať aj 45 a stále čakajú na to, že ich detský sen sa naplní. Muž Rak mnohokrát odmieta prijať realitu, ktorá ich deprimuje, preto je navonok chladný a odmeraný. Nechce dať totiž druhým príležitosť, aby mu ublížili a znova ho sklamali.

Muži Raci sa ženia veľmi neskoro. Nie je to preto, že by sa báli straty slobody a vyhýbali sa zodpovednosti, ale preto, že stále hľadajú svoju vyvolenú. Strach pred sklamaním ich častokrát ochudobní o nádherné vzťahy s iným pohlavím. Veľmi ťažko si k sebe niekoho pripustia  a trvá veľmi dlho, kým začnú niekomu dôverovať.

Nie je nič nezvyčajné stretnúť muža Raka, ktorý si rád robí zásoby úplne zbytočných vecí a samozrejme peňazí – je si istý, že peňazí nikdy nie je veľa, čo znamená, že jeho bankový účet by mal rýchlo rásť. Peniaze však budú v banke „žiť“ až do jeho vysokého veku. Preto môžete na obdobie čokolád a kytíc okamžite a navždy zabudnúť. Mimochodom, na veľké sviatky stále vyrába darčeky, a nie lacné drobnosti, ale hodnotné a osobné veci – to aby vynahradil blízkym svoju lakomosť.

Muži narodení v znamení Raka sú veľmi plachí a aj keď sa obávajú odmietnutia viac ako všetky ostatné znamenia zverokruhu, bývajú ambiciózni. Cesta k úspechu je podobná ich symbolu Rak. Pomaly postupujú k svojmu cieľu a potom v najneočakávanejšom okamihu uchopia obeť a rovnako ako Rak, pevne držia a nepustia. Rak nie je v láske príliš agresívny a priebojný. Na ženy však svojim šarmom zapôsobí tak, že donúti ich urobiť prvý krok. Muž narodený v tomto znamení býva vynikajúcim a veľmi obetavým priateľom. Bude vás podporovať, avšak jeho priateľstvo si musíte dlho získavať.

Známi muži narodení v znamení Rak

Karel Gott, Milan Rastislav Štefánik, Mike Tyson, Tom Cruise, Sylvester Stallone, Tom Hanks, Harrison Ford, Ľuboš Kostelný

Žena Rak

Žena v znamení Rak sa môže stať tvrdým diktátorom a duchovným vodcom v jednej osobe. Nikdy však neviete, ktorá rola sa pred vami objaví. To záleží od jej momentálnej nálady. Slabšie pohlavie narodené v tomto znamení je zraniteľné a citlivé vo svojom vnútri. Avšak navonok to tak vôbec nevyzerá, lebo túto časť svojej osobnosti skrýva pod mnohými vrstvami. Pochopiť ženu Račicu budú mať šťastie iba tí najvytrvalejší.

Ak sa vám podarilo dostať do jej veľmi malého okruhu blízkych  ľudí, ktorým dôveruje, budete sa mať ako prasa v žite. Žena narodená v znamení Rak je pripravená dať aj posledné peniaze, darovať vám obľúbenú košeľu a vôbec všetko, o čo požiadate. Len buďte natoľko láskaví, a každý deň ju pre jej štedrosť aj zbožňujte.

Mimochodom, pripravte sa na pocit, že ste jej niečo stále dlžní a musíte jej to splatiť.  Ten pocit zostane i potom, čo zaplatíte všetky svoje dlhy, vrátane úrokov a …. nesmrteľnej duše. Račica má tak silnú intuíciu, že cíti lož ešte predtým, ako unikla niekomu z pier. Ženy narodené v tomto znamení prekuknú každé klamstvo. A len tak ľahko vám to neodpustia, lebo neznášajú klamárov. Napriek tomu, že toto nežné pohlavie skrýva svoju citlivosť hlboko vo vnútri, prejaví sa zakaždým, keď ste na ňu nepríjemní, sklamete ju alebo ju kritizujete. Preto je žena Rak medzi znameniami zverokruhu považovaná za najemotívnejšie znamenie.

Každého muža, ktorý jej skríži cestu, dôkladne preskúma, preverí a otestuje. Opatrný charakter ženy Rak jej totiž nedovolí bezhlavo sa zamilovať. Ak sa chcete stať jedným z kandidátov na miesto v jej srdci, musíte byť trpezliví a mať osobné záznamy, vrátane lekárskeho záznamu, diplomu a odporúčaní bývalých dievčat, vyhovujúce.

Známe ženy narodené v znamení Rak

Meryl Streep, Helena Vondráčková, Zlatica Puškárová, Pamela Anderson, princezná Diana, Liv Tyler, Eva Krížiková, Lindsay Lohan, Henrieta Mičkovicová, Kristína Farkašová

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom