Ľudia narodení v znamení Ryby sú dôverčiví, milí, jemní a nežní, no pozor. Aj keď vám nemôžu priamo ublížiť, sú to práve ich slabosti, ktoré vám môžu zničiť život.

Mladé Ryby sú dobrodružné, ambiciózne, impulzívne, nadšené a plné energie. Títo ľudia sú priekopníkmi v myslení aj v konaní, bývajú veľmi otvorení novým myšlienkam a sú milovníkmi slobody. Jedinci narodení pod týmto znamením zverokruhu majú zvláštne prirodzené chápanie sveta, ktoré nezískavajú z kníh, ani zo štúdia. Svoje poznatky nadobudnú cestovaním. V každej krajine sa zaujímajú o históriu a umenie, ktorého sú veľkými milovníkmi.

Keďže sú veľmi veľkorysí, často mávajú problémy s peniazmi. Ryby málokedy myslia na budúcnosť. Znamenie Ryby napriek vlastnej citlivosti býva podráždené  prílišnou citlivosťou svojich partnerov.  Vedia byť cinickí a drsní . Tieto vlastnosti ich okolie nechápe a často sa potom považujú za iných, akí v skutočnosti sú.

Títo ľudia sú tiež psychicky ambicióznejší, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Napriek tomu, že poznajú svoje klady a zápory, veľakrát zlyhajú na tom, že začnú podceňovať svoju vlastnú individualitu. Ľudia v znamení Ryby majú sklon k melanchólii, často prepadajú sebaľútosti a pocitu, že celý svet je proti nim, a že sa z nich stávajú mučeníci. Zmocní sa ich depresia.  Ryby vidia život ako mystický celok. Preto fakt,  keď sa niečo pokazí, berú ako znamenie, že sú zlí ľudia. A k tomuto pocitu stačí, že sa im nepodarí večera.

V tomto období sa narodilo veľa umelcov, hudobníkov a literárnych pracovníkov, ktorí však musia byť veľmi povzbudzovaní, aby zo seba dostali to najlepšie.

Ľudia narodení v znamení zverokruhu Ryby sú veľmi oddaní svojim priateľom alebo akejkoľvek inej veci, ktorej sa venujú, za predpokladu, že majú pocit dôvery. Spravidla sú úspešní vo všetkých zodpovedných pozíciách, zároveň však nie sú naklonení posúvať sa vpred a sami od seba svoj názor nevyjadria. Vždy čakajú, kým ich vyzvú.

V tomto znamení sa nachádzajú najsilnejšie a najslabšie povahy. Niektorí majú sklon uspokojiť svoj vrodený zmysel pre luxus a pôžitkárstvo. Ak je táto stránka tou, ktorá ich ovláda, budú pravdepodobne príliš ľahkovážni a dajú sa ovplyvniť falošnými priateľmi a podvodníkmi. V niektorých prípadoch majú tieto Ryby sklon k závislosti na drogách alebo pití.

Ak však osoby narodené v tejto časti roka nájdu nejaký cieľ, pre ktorý sa oplatí žiť, využijú túto príležitosť ako nikto iný. Sú to ľudia, ktorí prekvapia svojich priateľov svojou náhlou zmenou charakteru. Ryby sú plaché. Ostatní ľudia si myslia, že sú tajomní alebo len zmätení, ale títo jedinci dokážu nečakane vyriešiť problémy iných ľudí.

Všetci ľudia, ktorí sa narodili v tomto znamení, sú veľmi emotívni. Ak sú slabšej povahy, nechajú sa ľahko ovplyvniť svojim okolím. Ak však majú silnejšiu povahu, dokážu svoju citlivosť využiť vo svoj prospech.

Ryby vynikajú v obchodných záležitostiach a sú z nich skutočne dobrí zahraniční obchodníci.   V tomto znamení sa často rodia námorní kapitáni, námorníci každého druhu a tiež cestovatelia.

Ľudia narodení v tomto znamení vedia využiť svoju zvedavú mystickú stránku osobnosti aj praktickým spôsobom. Priťahuje ich okultizmus  a bývajú poverčiví. Radi pátrajú a objavujú neznáme, filozofické alebo záhadné stránky života. Ak ľudia narodení v znamení Ryby prekonali svoju citlivosť a majú silnú vôľu, neexistuje v živote pozícia, ktorú by nemohli dosiahnuť.

Napriek zdaniu nevinnosti však pozor. Skrýva sa v nich malý diabol, ktorý môže v Rybách vzbudiť intrigy a faloš, keď potrebujú niečo dosiahnuť. Môžu vám klamať do očí bez mihnutia oka, a to len aby mali od vás pokoj.

Ľudia z tohto znamenia nemajú radi samotu a niekedy sa až nezdravo pripútajú na svojho partnera.

Najčastejšie zdravotné problémy Rýb

Ľudia narodení v tomto období najčastejšie zo všetkých znamení prepadajú alkoholu  a drogám. Pomocou nich totiž hľadajú únik z reality. Pre svoju precitlivenú povahu mávajú často psychické problémy, pocity úzkosti a problémy s nespavosťou. Trápia ich tiež choroby dolných končatín, astma, reuma, precitlivenosť na chlad či tráviace ťažkosti. Zraniteľný imunitný systém Rýb je náchylný na otravy a alergie. Príčinou všetkých chorôb sú buď podchladené chodidlá nôh, alebo nervové napätie. Ako liek im slúži hudba, rozjímanie nad krásou, odpustenie sebe i ostatným a dobré skutky. Často si nevšimnú preťaženie, vyčerpajú sa, potom majú sklon k depresiám a sebaklamom.

Ryby – silné a slabé stránky

Odhodlanie a vytrvalosť nie sú silnými stránkami tohto znamenia. Prílišná prispôsobivosť, nedostatok sebadisciplíny, zhovievavosť k vlastným slabostiam, tendencia vyhýbať sa zodpovednosti za svoje činy, ako aj nedostatok morálnych hraníc, často vedú Ryby k popieraniu reality pomocou alkoholu alebo drog. Ale ak včas ľudí z tohto znamenia dokážete motivovať prostredníctvom vysokých ideálov, potom taký človek vždy nenápadne zmierni utrpenie ostatných, alebo súcitne pomôže blízkym. Dar Neptúna, symbolického vládcu tohto znamenia, je dar nesebeckej a skutočnej lásky. Ale pri hľadaní tejto vznešenej čistej emócie sa  Ryby často stratia v nástrahách masovej zábavy.

Vhodné povolania pre znamenie Ryby

Ľudia narodení v znamení zverokruhu Ryby milujú umenie, preto sú úspešní v akejkoľvek umeleckej činnosti. V tomto znamení sa narodili významní hudobní skladatelia, básnici. Uplatnia sa ako dobrí reštaurátori, starožitníci, aranžéri, maliari. Pre ich dobrosrdečnú a citlivú povahu sú z nich brilantní lekári, zdravotné sestry, vychovávatelia v detských domovoch. Rovnako citlivý prístup majú aj k zvieratám, preto nájdete medzi nimi dobrých veterinárov, chovateľov či pracovníkov v zoologických záhradách.

Muž Ryby

Muž Ryby je vždy oporou v ťažkých časoch, ale čo sa týka každodenného života, nedá sa na neho až tak spoľahnúť. Je vynikajúci a veľkorysý  milenec, ktorý sa veľakrát zamiluje.  Najmä v mladom veku môže byť preto neverný. Muž Ryby sa nezaslúžene nazýva slaboch. V skutočnosti zďaleka nie je taký bezbranný a jednoduchý. Ak sa zahryznete do jeho naoko sladkej polevy, to čo nájdete vo vnútri, sa vám nemusí páčiť.

Muž Ryby je skutočná kobra, ktorá predstiera, že spí – čaká na chvíľu, kedy vás uhryzne do nohy a zabije. Zväčša predstiera, že tancuje ako jeho dievča píska. Môže pôsobiť ako plachý, citlivý, zasnený, emotívny, fixovaný na maličkosti – áno, vyzerá ako roztomilý hlupáčik, ale jeho vnútorná energia, intelekt a sexuálny temperament sa rovnajú zvodnému pánovi Božskému.

Muž Ryby má inovatívne nápady, ale keďže nie je až tak priebojný, mnohokrát mu ich ukradnú iní.  Pravdepodobne by si niekedy mal zahryznúť do jazyka a hovoriť viac o banálnych, každodenných záležitostiach, a nie stavať vo vzduchu hrady, ktoré implementuje do jeho života niekto iný. Muž narodený v tomto znamení miluje viac snívanie ako činy. Vie sladko rozprávať o nádhernej budúcnosti a sľubuje, že sa jeho myšlienky premenia na skutočné skutky, ktoré prinesú jemu a jeho rodine bohatstvo. No nie každý predstaviteľ tohto znamenia aj tieto reči naplní. Väčšina z nich zostáva iba pri snoch.

Známi muži narodení v znamení Ryby

Kurt Cobain, George Washington, Victor Hugo, Justin Bieber, Michail Gorbačov, Daniel Craig, Antonio Vivaldi, Chuck Norris, Albert Einstein, Luc Besson, Bruce Willis, Valerij Leontiev, Kurt Russell, Steve Jobs, Juraj Loj, Niki Lauda, Lukáš Latinák, Juraj Kukura, Martin Dejdar, Viktor Preiss

Žena Ryby

Narodiť sa v tomto znamení pre ženu znamená byť šťastná a milovaná. Ak použijete koncepty východnej filozofie, tak sa predpokladá, že žena Ryby už v minulých inkarnáciách prežila všetky ženské osudy. Žena Ryby je chodiaci chaos. Táto sexi kráska má niekoľko osobností naraz, ale iba ona ich drží za zatvorenými dverami a vypustí ich podľa potreby. Nikto totiž nesmie vedieť o ich existencii. Určite ste aspoň raz videli jednu z nich – sentimentálne, bezbranné a bezmocné dieťa. Žena Ryby stále sníva. Dokáže sa do svojich snov preniesť kdekoľvek a kedykoľvek. V práci, aj počas najvážnejších rozhovorov, alebo počas jadrovej vojny.

V jej fiktívnom svete snov a iluzórnych nádejí je všetko pokojné a harmonické. Samozrejme, ak neotvoríte tie veľmi tajné dvere, kde má ukryté záhadné poklady. Napriek určitým obmedzeniam v komunikácii toto ženské znamenie vždy pôsobí zdvorilým a príjemným dojmom. A ak použije svoju nežnú ženskosť, môže dostať úplne všetko, čo chce.

Čo však v skutočnosti ženy Ryby nevedia, je stáť si za svojim názorom a presadiť sa. Radšej sa nenápadne vytratia, budú predstierať bezvedomie, alebo sa budú vydávať za zeleninu.  Ich krehká povaha im nedovoľuje  brániť svoje názory a spôsobovať tým ľuďom psychickú bolesť. Mimochodom, tieto dámy sú si isté, že muži prišli na túto planétu výlučne preto, aby naplnili túžby a rozmary žien, milovali ich a zbožňovali ich krásu, obdarúvali ich, prevzali plnú zodpovednosť a chránili ich svojimi pevnými ramenami. Myslia si to vo veku 20 rokov a aj po prvom manželstve, či dokonca po ôsmom rozvode.

Známe ženy narodené v znamení Ryby

Sharon Stone, Rihanna, Elizabeth Taylorová, Katka Knechtová, Petra Polnišová, Eva Holubová, Hana Vagnerová, Mikaela Shiffrinová, Liza Minnelli

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom