Ľudia narodení pod znamením Strelec stelesňujú hľadanie pravdy a múdrosti.  Sú to rodení učenci, filozofi, ale aj temperamentní cestovatelia dobrodruhovia, ktorých láka objavovať nové neprebádané horizonty. Ich zvedavá myseľ prahne po vzdelávaní a učení.

Strelci milujú slobodu a majú bujnú fantáziu. Vzťah musí byť pre nich zábavný a nemôžu sa v ňom nudiť, inak ich ťažko udržíte. Ľudia v tomto znamení sú veľmi spoločenskí  a majú chytľavý zmysel pre humor, preto sú z nich skvelí komici.

Ak ste sa narodili pod týmto znamením, nemáte problém sústrediť všetku svoju pozornosť na to, čo v súčasnosti robíte, a zdá sa, že nevidíte nič iné, kým nedosiahnete cieľ. Preto Strelci patria k skvelým  pracovníkom, ktorí sa snáď nikdy neunavia. Radšej sa však učia na vlastných chybách zažívaním a cestovaním, ako by mali vydržať sedieť celé hodiny v lavici počúvaním prednášok a robením si domácich úloh.

Títo ľudia sú zvyčajne úspešní v podnikaní, ale nikdy nezostanú v jednom odbore, alebo oblasti, aj keď sa im v nej darí. Riadia sa pravidlom, že ak boli v jednej veci úspešní, nie je to dôvod, aby pri tom do konca života aj zostali.

Strelci bývajú  voči iným ľuďom veľmi otvorení a ich intelektuálna zvedavosť ich láka dozvedieť sa o nich viac a porozumieť im. Vďaka príjemnej charizme vedia vzbudiť dôveryhodnosť. Títo ľudia sú nadanými hovorcami, skvelými rozprávačmi a rodenými zabávačmi.

Takmer všetci sa venujú hudbe. Bývajú z nich často výborní hudobníci. Veľa zástupcov znamenia Strelec sa uplatní vo vydavateľstve, televízii a podobne.

Títo ľudia sú však náchylní ísť vo všetkom do extrému a robiť náhle rozhodnutia alebo rýchlo zmeniť názor. Mnohokrát ich to neskôr mrzí. Strelci sú však príliš hrdí na to, aby uznali svoju chybu.

Čo sa týka citového života, bývajú veľmi problémoví. Strelci sú schopní byť verní dvom ľuďom naraz.

Muži tohto znamenia sa takmer vždy ženia neskoro a keď, tak na základe momentálneho impulzu, ktorí neskôr oľutujú. Sú však príliš hrdí na to, aby prejavili svoju ľútosť, a príliš konvenční, aby sa obrátili na súd so žiadosťou o rozvod. Preto veľakrát utekajú z nešťastného manželstva do náručia iných žien.

Ženy narodené v tomto znamení sú spravidla v tomto smere oddanejšie. Rady robia svojich manželov úspešnými, podporujú ich a stoja pri nich. Sú schopné preto obetovať všetko.  Nájdete medzi nimi oddané veriace, alebo naopak veľké rebelky.

Na druhej strane, keď sa človek narodený v znamení Strelec usadí, stáva sa z neho prísny a konzervatívny jedinec. Odmieta nechať vzťah zatuchnúť a vždy hľadá spôsoby, ako do neho vniesť vzrušenie.

Takíto ľudia sú vo všeobecnosti predstaviteľmi oboch extrémov: sily, pretože ide o mechanizmus prežitia, a slabosti, pretože sú zraniteľní voči požiadavkám a vplyvu ostatných. Strelec neváha povedať svoj názor do očí,  aj keď môže zraniť.

Ľudia narodení v tomto znamení zverokruhu uctievajú právo a poriadok. Aj keď sú úspešní v tom, čo robia, nikdy by nemali zaspať na vavrínoch a poddať sa nečinnosti. Znamenalo by to pre nich osobný úpadok a stavy skľúčenosti.

Najčastejšie zdravotné problémy Strelcov

Toto znamenie má sklon hazardovať, čo môže byť preň niekedy zničujúce.  U Strelcov sa veľakrát objavujú ťažkosti s pečeňou a s krvou. Trápi ich trávenie alebo bolesti svalov, hrdla a pľúc. No niektorí Strelci mávajú i kožné problémy alebo reumu.

Strelec – silné a slabé stránky

Príroda obdarila Strelca veselou povahou a odolnosťou. Tieto vlastnosti im pomáhajú prekonávať ťažkosti bez toho, aby stratili motiváciu na ceste za úspechom. Ľudia v tomto znamení sú vždy otvorení novým veciam, neboja sa zmien – to totiž robí život zaujímavejším.   Strelci majú cieľavedomú povahu. Zástupcovia tohto znamenia sa nepozastavujú nad neúspechmi, ale jednoducho pokračujú. Ich život nestojí na mieste, sú v neustálom pohybe a bývajú schopní dosiahnuť veľké ciele.

Jednou zo slabostí Strelca je neschopnosť plánovať. Ich motto je tu a teraz, čo niekedy vedie k chybám. Prílišná impulzívnosť Strelca, kvôli ktorej sa často dopúšťajú unáhlených činov, im narobí niekedy problémy. Najskôr povedia alebo urobia a až potom „rozmýšľajú“. Strelec netoleruje odpor, čo vedie ku konfliktom s okolím. Zdrojom problémov je aj ich ľahostajnosť voči všetkému, o čo nemajú záujem.

Vhodné povolania pre znamenie Strelec

Spomínaný zmysel pre humor môžu Strelci uplatniť ako výborní komici, zabávači, komentátori, moderátori. Rečnícke schopnosti môžu naplno rozvinúť v manažérskych funkciách, v politike,  marketingu a tiež ako tlačoví hovorcovia. Sú z nich tiež dobrí pedagógovia, spisovatelia či publicisti.

Muž Strelec

Muž Strelec je slobodu milujúci zjav, ktorý sa buď nikdy neožení, alebo sa ožení niekoľkokrát. Napríklad aj kvôli svojej kariére. Získa si vaše srdce aj svojou dobromyseľnosťou a zhovorčivosťou, ale keď s ním máte byť dlhšie v jednej miestnosti, veľmi rýchlo vám začne liezť na nervy. Jeho všade plno. Muž Strelec si nič neplánuje, čiže pri ňom, najmä vďaka jeho spontánnym reakciám, sa nudiť nebudete. Ak však hľadáte stabilné istoty, zabudnite na neho.

Muž v tomto znamení sa vie nadchnúť a jeho optimizmus nakazí okolie. Často krát býva priamy a veľmi úprimný, čo niektorí ľudia nemajú radi. S radosťou odporučí novej kamarátke, aby si zväčšila poprsie alebo vyjadrí názor na jej intelektuálnu úroveň. Našťastie toto správanie muža Strelca má čisté úmysly. Iba povie, čo vidí, bez toho, aby ho napadlo, že môže niekoho uraziť. A áno, niekedy jeho mozog nedokáže držať na uzde jeho jazyk.

Muž Strelec je rodený šašo a mnohokrát veľmi bláznivý až šialený. Ak ho zavoláte na párty, nebudete sa nudiť.  Muž narodený v tomto znamení je akýsi skrytý vodca, ktorý dosahuje všetko, čo chce bez veľkej námahy a berie si zo života viac ako ktokoľvek iný. Preto by sa zvyšné znamenia mali od neho učiť, že niekedy treba riskovať a nerobiť si zbytočne starosti z minulosti a neúspechov.

Známi muži narodení v znamení Strelec

Alexander Dubček, Daniel Hevier, Josef Abrhám, Jiří Schmitzer,  Jay-Z, Vincent Cassel, Bruce Lee,  Jimi Hendrix, Brad Pitt, Ben Stiller, Mark Twain, Ridley Scott, Woody Allen , Gianni Versace, Ozzy Osbourne, Walt Disney, Jim Morrison, John Malkovich, Frank Sinatra, Ludwig van Beethoven, Steven Spielberg, Emmanuel Macron, Andrej Hryc, Jiří Pomeje, Dan Bárta, Pavol Demitra

Žena Strelec

Ženy narodené v tomto znamení hľadajú partnera, ktorý im ukáže celý svet a ponechá im istú dávku slobody. Energická a optimistická žena Strelec je výhra, ktorá prišla nečakane a premenila váš šedý život  na kopec zábavy. No rovnako rýchlo ako prišla, môže aj z neho odísť. Po tomto stvorení však zostanú nezmazateľné spomienky. Bláznivá, neustále sa niekam ponáhľajúca, ale zároveň sladká a očarujúca – v minulej inkarnácii bola rozhodne tasmánskym diablom.

Charakteristickou črtou osobnosti ženy Strelca je popieranie zaužívaných vzorov a sociálnych princípov. Nie, nejde o prejav vzdorovitej povahy, rada sa totiž oblečie skromne a môže sa správať podľa očakávaní, ale to ju nebaví. Nebola by to predsa zábava. Nepokojná a zároveň detsky hravá povaha tejto ženy jej nedáva šancu viesť pokojný život.

Žena Strelec musí zo všetkých situácií urobiť hru alebo výzvu pre seba. A každá hra má svoje pravidlá, iba v prípade ženy Strelca sú obmedzené na jeden bod – zabaviť sa naplno. Toto nežné pohlavie nevie svojim blízkym klamať. Ak si to zaslúži, znesie aj kritiku na svoju hlavu. Dieťa v jej vnútri je veľmi dôverčivé a niekedy až naivné. A to aj napriek svojej brilantnej inteligencii.  Mozog ženy narodenej v tomto znamení je vo všeobecnosti individuálnym tromfom, ktorý jej pomáha takmer vo všetkých životných situáciách. Jediná vec je, že nefunguje v komunikácii s opačným pohlavím – tu nefunguje nič, dokonca aj dar reči zrazu ide na dovolenku.

Známe ženy narodené v znamení Strelec

Kveta Horváthová, Dara Rolins, Hana Maciuchová, Miley Cyrus, Kaley Cuoco, Britney Spears, Taylor Swift, Milla Jovovich, Edith Piaf, Vanessa Hudgens, Miranda Hart, Katarína Aragónska, Klára Melíšková, Anna Faris

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom