Dieťa narodené v znamení Rak je veľmi citlivé a sentimentálne. Dokáže sa silno pripútať na svojich rodičov. Preto pre jeho  zdravý vývoj je veľmi dôležitá pokojná rodinná atmosféra. Iba za týchto podmienok sa môže harmonicky rozvíjať. Rozvod jeho rodičov znamená pre malého Raka veľkú traumu, z ktorej sa nemusí spamätať a navždy zanechá v jeho živote stopy.  Už len fakt, že trochu zvýšený hlas môže v ňom vyvolať úzkosť, stojí za pozornosť. Stáva sa totiž, že sa dieťa narodené v tomto znamení uzavrie do seba a zatrpkne. Pritom si to jeho okolie vôbec nemusí všimnúť.

Ak sa takémuto dieťaťu nevenuje dostatočná pozornosť, starostlivosť i láska, vyrastie z neho chladný a nešťastný dospelý jedinec.

Často rezervované dieťa Rak je veľmi naviazané na svoj domov a rodičov. Nerado chodí na prechádzky, do škôlky. Jednoducho preto, lebo sa doma cíti najlepšie – prečo potom niekam ísť? Najviac si váži všetko, čo sa týka rodinných hodnôt. Preto ho viac zaujímajú hry, pri ktorých musíte prejaviť starostlivosť a náklonnosť ako v skutočnej rodine – nakŕmiť plyšového macka, postaviť útulný domček, obliecť a uložiť bábiku do postele atď.

Malí Raci dospievajú neskôr oproti svojim rovesníkom. Dokonca i v dospelosti potrebujú cítiť ochranu svojich príbuzných. Tieto deti nevyhľadávajú závislosť, aj keď sa dokážu osamostatniť. Vyhovuje im starostlivosť rodičov i v neskoršom veku.

Dospievajúci Rak býva často problémový aj vďaka citovým búrkam, ktoré skryto prežíva vo svojom vnútri.  Mnohokrát lieta v oblakoch a sníva o zázraku. V tomto veku potrebuje viac ako kedykoľvek predtým podporu a pozornosť svojich rodičov. Pre Raka je ťažké prispôsobiť sa novému tímu, takže zmena školy mu môže spôsobiť depresie a stres. Rovnako citlivo reaguje aj na prírastok do rodiny v podobe brata alebo sestry. Má potom pocit, že jeho rodičia ho prestali milovať.

Ak nezabezpečíte náležitú lásku a pozornosť, z takéhoto dieťaťa vyrastie uzavretá a bezradná osoba. Naopak, Rak, ktorý dostal úplnú ochranu svojich rodičov, vyrastie v sebavedomú osobnosť  schopnú ľahko komunikovať s ostatnými.

Rak dieťa: Dievča

Dievča, ktoré sa narodilo v znamení Rak, je veľmi zraniteľné a niekedy až hysterické. Akýkoľvek banálny problém môže v jeho očiach narásť do nepredstaviteľných rozmerov. Malé Račice rady zveličujú a dramatizujú. A budú v tom pokračovať až do dospelosti, čo výrazne pomôže skomplikovať nielen ich život, ale aj život ich blízkych a okoliu. Preto je dôležité nežné pohlavie narodené v znamení Rak od detstva naučiť pokojne zvládať ťažkosti, bez preháňania ich rozsahu.

Takéto dievča strávi veľa času, aby si získalo priateľku. A mnohokrát si vytvorí fiktívne kamarátstva, ktoré budú patriť do jej vymysleného sveta. Tento sa stane jej útočiskom, kde sa bude chodiť skrývať pred drsnou realitou. Malá Račica si často prikrášľuje, dá sa dokonca nazvať klamárkou. Svojimi fantáziami sa odcudzuje od skutočného sveta, ale zároveň rozvíja svoju tvorivú stránku. Možno jej to v budúcnosti pomôže stať sa spisovateľkou.

Rak dieťa: Chlapec

Chlapci, ktorí sa narodili v znamení Rak, sa budú správať utiahnuto a nerozhodne. Určite nebudú mať záujem súťažiť a súperiť so svojimi rovesníkmi. Konfliktom sa budú radšej vyhýbať. Malý Rak kvôli svojmu strachu rozhodnúť sa sám môže prísť o veľa životných príležitostí. Keďže sa znamenie horoskopu Rak považuje za ženské znamenie, je dôležité pri výchove chlapca zamerať sa na rozvoj mužských vlastností.

To je dôvod, prečo majú chlapci Raci pevnejšie puto so svojou matkou ako so svojím otcom. Ak si mama a syn vytvoria dôverný vzťah, bude v budúcnosti pre neho ľahké komunikovať so ženským pohlavím. Ale na druhej strane prílišná pripútanosť k matke prinesie presne opačný výsledok. Preto je pri starostlivosti o syna dôležité nepreháňať to a zapojiť do výchovy aj otca. Tieto skutočnosti  mu pomôžu, aby z neho vyrástol  skutočný muž, ktorý nezostane skrytý pod maminou sukňou aj v dospelosti.

Ako vychovávať dieťa Rak

Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré musíte naučiť vášho malého Raka, je, aby sa nebál nezávislosti  a zodpovednosti. Musí sa učiť od malička rozhodovať bez pomoci druhých. Dieťa narodené v tomto znamení by malo pochopiť, že iba talent a svedomitá práca nestačia na dosiahnutie úspechu. Je dôležité preukázať odhodlanie, vôľu a nečakať na zázračnú zhodu okolností. Ale zároveň nemôžete nechať dieťa samé s jeho obavami a pochybnosťami v očakávaní, že sa okamžite osamostatní.

V živote potrebuje spoľahlivú podporu a istoty. Naďalej ho podporujte a často sa s ním dôverne rozprávajte. Taktiež malému Rakovi pomáhajte prekonať strach z cudzích vecí.  Na druhej strane to netreba preháňať a zbytočne nezasahovať za dieťa, kde si poradí samo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom