Mama narodená v znamení horoskopu Baran chce z každej situácie a životnej role vyjsť ako víťaz. Rodičovstvo nie je výnimkou.  Je aktívna, priebojná a vždy pripravená bezhlavo sa vrhnúť do rodičovských radostí. Keďže jej vládnucou planétou je Mars, nie je to nič prekvapujúce. Mama Baran sa nezľakne žiadnej výzvy. Na každú udalosť sa pripravuje ako na rozhodujúcu bitku. Matka narodená v tomto znamení svoje deti učí k absolútnej samostatnosti a nezávislosti, a preto o niečo ťažšie znáša prvé roky po narodení dieťaťa, kedy je od nej celkom závislé.

Baran je jedno z najpyšnejších znamení, ktoré vie klásť svoje potreby nad potreby ostatných. To sa však s príchodom malého človeka zmení. Aj preto je zo začiatku materstvo pre matku Barana náročnejšie a nebude si vedieť zvyknúť na novú skutočnosť hneď. A napriek tomu, že svoje dieťa bezvýhradne miluje, vždy ho bude vnímať ako nezávislú osobu, ktorú môže brať ako príťaž, ak nebude samostatná.

Na prvý pohľad sa tento rodičovský prístup môže zdať trochu chladný a egoistický, no v skutočnosti je to pre dieťa veľmi užitočné a zdravé. Vďaka tomu býva pripravené na život, podporované byť samé sebou a samostatné.  A hoci by ste od svojho dieťaťa možno očakávali priveľkú nezávislosť, ste dobrá v modelovaní reality, čo je pre deti mimoriadne užitočné. Matka narodená v znamení Baran si nikdy od nikoho nepýta povolenie byť sama sebou. Je úžasným vzorom, ktorý môže naučiť svoje deti milovať samých seba takých, akí sú a prijímať sa so všetkými chybami.

Odvrátenou stránkou môže byť, že pod jej výchovou môže slabšia povaha trpieť. Nemusí tiež uniesť tlak nezávislosti.  Mama, ktorá sa narodila pod znamením zverokruhu Baran je niekedy necitlivá k emóciám svojich detí a považuje ich za slabosť. Tie sa môžu cítiť nepochopené a odmietané. Preto hrozí nebezpečenstvo, že zájdete príliš ďaleko a vaše nároky dieťa neunesie. Ukážte mu vždy pozitívny príklad, motivujte ho, aby krok za krokom dobýjalo nové výšiny.

Silné stránky osobnosti: odvaha, nezávislosť, sila a dôvera

Slabé stránky osobnosti: nervozita, výbušnosť, posadnutosť, egocentrizmus, egoizmus

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom